2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Több határt is átléptek a számok. Immár 8 ezernél több fertőzöttet kezelnek a kórházakban, miközben a gyógyultak száma 75 ezer, a halottaké viszont 6 ezer fölé emelkedett.

2219 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 256 367 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 136 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 6120 főre emelkedett.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 75 281 fő, az aktív fertőzöttek száma 174 966. Az aktív fertőzöttek 19, az elhunytak 22, a gyógyultak 24 százaléka budapesti.

Utoljára október 29-én regisztráltak ilyen kevés új fertőzöttet, 2194-et.

8045 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 656-an vannak lélegeztetőgépen.

Egész Európában, a szomszédos országokban és Magyarországon is tovább nő a fertőzöttek száma, egyre többen igényelnek kórházi ellátást. A járványt megállítani nem lehet, továbbra is a járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének védelme a cél. Ezt szolgálják a veszélyhelyzettel kihirdetett védelmi intézkedések, amelyeket a kormány további egy hónapig meghosszabbít, tehát január 11-ig fennmarad a jelenlegi kijárási tilalom és a többi védelmi intézkedés. "Hogy szenteste tehetünk-e kivételt, amit mindannyian szeretnénk, azt majd csak december 21-én dönthetjük el az akkori állapotok ismeretében" -  fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök, aki azt is kijelentette, hogy nem lesz kivétel december 31-én sem, vagyis a szilveszteri bulikat és utcabálokat idén nem lehet megtartani.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Megvan a Külügyi Intézet új vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 10:27
Felkészülést, csapatmunkát, elemzést és stratégiai gondolkodást vár Orbán Anita külügyminiszter a Magyar Külügyi Intézet új vezetőjétől.
Közérdekű Magyar Péter: „A paksi utolsó blokkot addig működtetjük, amíg biztonságos”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:42
Magyar Péter miniszterelnök rövid reggeli nyilatkozata szerint még nem kapcsolták le teljesen a Paksi Atomerőművet. A magyar cégek és a lakosság ugyanakkor a takarékosságnak köszönhetően 700 megawattnyi áramot spórolt meg.
Közérdekű Reklámyfénymentesek lehetnek az esték
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:06
Mátóll esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség, amelynek közterületi reklám tagozata csatlakozásra kér minden magyarországi szereplőt.
Közérdekű Orosz hackertámadás érhette a Magyar Államkincstárt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 08:02
A Magyar Államkincstár Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési szakterületének, azaz a Nemzeti Kifizető Ügynökségnek az informatikai hálózatát kibertámadás érte – minderről a Telex számolt be.
Közérdekű Eljött a könyvalakú személyi igazolványok utolsó napja
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 06:44
Uniós szabályozás miatt kell plasztikkártyákra cserélni őket. Az időseknek ingyenes.
Közérdekű Hőkatlan nyitónap – ilyen időjárás vár ránk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 06:16
Napos idő várható általában kevés gomolyfelhővel, de az Északi-középhegyég térségében és a középső országrészben néhol magasabbra törhetnek a gomolyfelhők, melyekből zápor, esetleg zivatar kialakulhat.
Közérdekű A nap képe: az áramhiány Budapest szíve közepébe is behatolt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 15:15
Az ország egyik legfontosabb, szimbolikus helyszíne sem menekülhetett.
Közérdekű Kapitány István kimondta: ekkor kell az utolsó gépet is leállítani Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 13:33
A miniszter is ráerősített, hogy még vasárnap teljesen megszűnhet a villamosenergia-termelés Pakson.
Közérdekű Nyugtat a minisztérium – lesz mit inni ezután is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:56
Nyilatkozatot adott a szaktárca illetékese az extrém helyzetben az ivóvízellátásról.
Közérdekű Magyar Péter: Egy teljes paksi blokk energiatermelését sikerült megspórolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:29
Vannak biztató fejlemények, de minden eddiginél keményebb napok jönnek az enregiakrízisben a kormányfő szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG