2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Felmentette tisztségéből Jákli Gergelyt, a Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatóját Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető délután be is mutatta utódját.

Személyi változás történt a Paks II. Atomerőmű Zrt. élén: Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter pénteken felmentette Jákli Gergely vezérigazgatót.

A miniszter a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében azt írta, hogy az új vezérigazgatót még péntek délután mutatja be.

A tárca egyelőre nem közölt indoklást Jákli Gergely felmentésére. A hatásos felvezetőt követően péntek kora estére bemutatta az új vezérigazgatót Kapitány. 

A Paks II. Atomerőmű Zrt. új vezérigazgatója Ságodi Attila lett, aki a stratégia, a vállalatvezetés és az energiaszektor területén szerzett több mint 25 éves tapasztalatával, valamint a nukleáris technológiák terén felhalmozott mélyreható szakértelmével átveszi a beruházás következő szakaszának irányítását. A szakember pályafutása során számos nagyszabású stratégiai, szabályozási és működési átalakítási programot vezetett komplex iparági környezetben. Az új cégvezetővel szemben alapvető elvárás a projekt magas szakmai színvonalú, átlátható és költséghatékony megvalósítása, valamint a nukleáris biztonság, a minőségbiztosítás és a szabályozói megfelelőség legmagasabb szintű érvényesítése. Minderről a miniszter egy újabb posztban számolt be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Akkora a baj, hogy már délután be kell avatkozni Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 16:26
Várhatóan még péntek késő délután megkezdődik a két, nyolcvan méter hosszúságú bárka irányított süllyesztése.
Közérdekű Már a NER is segít Pakson: Szijj László cége válaszolt Magyar Péter felszólítására
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 13:30
Két azonnali intézkedéssel segíti a paksi felkészülést a Duna Aszfalt.
Közérdekű Még kevesen tudják, hogy kicsoda az új államfő
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 09:35
Baka András támogatottsági adatai jobbak, mint elődjéi, Sulyok Tamáséi bármikor is voltak egy felmérés szerint.
Közérdekű Akkora a baj, hogy azonnal hatmilliárdot kap Gajdos László minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 17:10
Az  aszály és vízhiány ellen sürgősen védekezni kell. 
Közérdekű Kész tervek vannak – Így akadályozná meg a kormány az atomerőmű leállítását Pakson – FRISSÍTVE
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 15:33
Készenlétbe helyeznek két nyolcvan méter hosszú bárkát is. 
Közérdekű Vitézy Dávid népszerűbb Magyar Péternél?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 10:58
Az Europion kutatása szerint 60 százalék fölötti a kormánypárt támogatottsága.
Közérdekű A nap képe: így ünnepelték a tiszás képviselők az új államfőt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 16:57
Baka András lett Magyarország új köztársasági elnöke.  
Közérdekű Ruff Bálinték feljelentést tettek Orbán Viktor videói miatt – Kaminski Fanny is érintett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 12:28
Átvizsgálta a Miniszterelnökség a korábbi kormányfő közösségi médiás költéseit.
Közérdekű Baka András már hivatalosan is elnök-jelölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 10:59
Kedden szavazhatnak róla az Országgyűlésben.
Közérdekű Nagyon jó hír jött Pakssal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 09:40
Estétől a Paksi Atomerőmű második blokkjának 3-as turbinája is termelni fog – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG