Hétfőn este megjelentek a Magyar Közlöny aktuális számai, ezek egyikét felcsapva olvasható a rendelet a szentestére vonatkozó enyhítésről. Eszerint:
2020. december 24-én este 8 óra és 2020. december 25-én reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve a közterületen történő tartózkodás.
Mint ismert, azt, hogy a kormány szentestére felfüggeszti a koronavírus-járvány miatt hozott éjszakai kijárási tilalmat, eredetileg Kiss Róbert rendőr alezredes jelentette be az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján. A bejelentéshez képest a rendelet új részletinformációt nem tartalmaz.
A rendelkezés nyomán minden akadály elhárul az elől, hogy a családok együtt ünnepeljenek karácsony előestéjén. A lazítást mögött járványügyi szempontból az állhat, hogy a napi új azonosított koronavírus-fertőzöttek száma elkezdett csökkenni az országban (még ha a napi áldozatoké nem is). Nem járványügyi szempontból pedig nyilván az van mögötte, hogy a karácsony nálunk a legfontosabb családi ünnep. Az engedmény azonban minden jó szándékkal együtt is csúnyán visszaüthet - véli kollégánk a publicisztikájában.
A KSH szerint a turisztikai ágazatban májusban az összes bruttó árbevétel 113,4 milliárd forint volt, folyó áron 8,1 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




