1p

Két személyszállító vonat ment egymásba.

Összeütközött két személyszállító vonat hétfőn Szlovákiában, a Rozsnyóhoz közeli Szádalmás (Jablonov nad Turnou) közelében, néhány kilométerre a magyar határtól. A szerencsétlenségnek csaknem száz sérültje van, közülük kettőnek az állapota válságos – jelentette a TASR hírügynökség a tűzoltókra és a mentőkre hivatkozva.

A szerelvények nem sokkal délelőtt tíz óra után ütköztek össze egy olyan pályaszakaszon, amely kétvágányúból egyvágányúvá szűkül – közölte a szlovák vasúti társaság (ZSSK), hozzátéve: a szerencsétlenség okát még nem tudják.

A mentőszolgálat diszpécserközpontjának közlése szerint a helyszínre a központi mentőszolgálat öt egysége, valamint egy mentőhelikopter is kiszállt, a sérültek állapotáról egyelőre többet nem lehet tudni.

A szlovák rendőrség a közösségi oldaláról töltött fel egy videót a baleset utáni állapotokról.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elsöprő győzelemmel nyertek a franciák és a belgák, de egy újonc is örülhetett a foci-vb-n
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 08:33
Évtizedek óta nem látott gyorsaságú mesterhármas is született.
Közérdekű Tízezer vélemény érkezett: Magyar Péter szerint 95 százalék támogatja a 12 éves képviselői plafont
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:48
Már tízezer észrevétel érkezett az alaptörvény tervezett módosításához, és ezek döntő többsége támogatja a parlamenti képviselői mandátumok időkorlátját – erről számolt be Magyar Péter, aki szerint a javaslat régóta szerepel a Tisza programjában.
Közérdekű „A védett ár pazarlásra ösztönöz, nem takarékosságra” – sztrájkot hirdettek a benzinkutak
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:37
Tiltakozó akcióval és országos sztrájkkal üzentek a független benzinkutak, amelyek szerint az üzemanyagár-szabályozás súlyos veszteségeket és jogbizonytalanságot okozott a szektorban.
Közérdekű Drágul a fővárosi taxizás augusztustól
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:05
A Fővárosi Közgyűlés módosította a taxirendeletet, amelynek értelmében augusztustól jelentősen nőnek a fővárosi taxis árak, az emelést pedig inflációval és költségnövekedéssel indokolták.
Közérdekű Radikális döntés Budapesten: eltűnhet a plakátok kétharmada
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 16:35
A Fővárosi Közgyűlés döntése alapján jelentősen visszavághatják a budapesti reklámfelületek számát, több ezer plakáthely megszüntetésével és az óriásplakátok betiltásával.
Közérdekű A hétvégére is védett ár alatt maradnak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 14:49
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára szombattól nem változik, így az országos átlagárak továbbra is a védett árszint alatt alakulnak, a szabályozás hivatalos kivezetése azonban még nem történt meg.
Közérdekű Megjött a hőség, és vele a villanyszámla is: ennyibe kerül a klíma egy napra
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 14:25
A hirtelen beköszöntött nyári hőség nemcsak a klímák használatát növelte, hanem az okosvezérlési funkciók iránti keresletet is. A Daikin Onecta alkalmazás adatai szerint a hűtési igény napok alatt többszörösére nőtt, miközben egy átlagos kánikulai nap klímahasználata nagyjából 105–200 forintba kerülhetett.
Közérdekű A Vidéki Prókátor szerint félreérthetően jelent meg a sajtóban Orbán Viktor letartóztatásának ügye
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 13:43
A korábban Vidéki Prókátor néven ismert Fülöp Botond ügyvéd szerint téves értelmezésre adhatnak okot azok a sajtóhírek, amelyek azt sugallják, hogy a sértettek jogi képviselője Orbán Viktor letartóztatását indítványozta. A jogász arra hívta fel a figyelmet, hogy ilyen indítványt a bíróság felé kizárólag az ügyészség terjeszthet elő.
Közérdekű Átalakul a külügy: Orbán Anita nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:30
A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.
Közérdekű Új képviselők ültek be a Fővárosi Közgyűlésbe
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:42
A Fidesz-KDNP és a Tisza Párt pótolta hiányzó fővárosi képviselőit.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG