3p
Az extrém hideg után most csúszkálhatunk és havat lapátolhatunk.

Három megyére és a fővárosra az ónos eső, szintén három megyére a havazás veszélye miatt adott ki másodfokú figyelmeztetést péntekre a meteorológiai szolgálat. Hajnalban a tartós ónos eső jégpáncélt okozhat, a nap folyamán pedig több helyen 10, néhol akár 20 centiméternél is több hó hullhat. Emellett számos megyében eső, ónos eső, néhol a viharos szél veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetéseket adtak ki.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzésében azt írta: kiterjedt csapadékzóna érkezik, amely az ország nagy részén jelentős csapadékot okoz. Pénteken a hajnali óráktól a kora délelőtti időszakig a Dunántúl északkeleti megyéiben, a Duna-Tisza közén és az Alföld déli részein előfordulhat ónos eső.

Jégpáncéllá válnak az utak

A legtöbb helyen kevesebb mint 1 milliméternyi csapadék várható, de Pest megye keleti felén, a Jászságban és Bács-Kiskun megye északkeleti részén intenzívebb csapadékban 1 milliméter feletti jégpáncél is kialakulhat. Az ónos eső veszélye miatt Budapestre valamint Pest, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyére másodfokú, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar és Komárom-Esztergom megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Hó is lesz - nem is kevés

Emellett eleinte még sokfelé eső várható, majd a délután északnyugat felől az esőt egyre nagyobb területen havas eső, később havazás váltja fel. Azonban az Északi-középhegység tágabb környezetében mindvégig havazás várható, így ott éjfélig jelentősebb mennyiség (nagyobb területen 10-15, de helyenként akár 20 centiméter) is felhalmozódhat. A Dél-Dunántúlon és Duna-Tisza közének középső területein 10, helyenként 15 centiméter körüli hó várható.

A sok eső veszélye miatt a fővárosra és Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Somogy, Tolna és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

A havazás miatt három megyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adtak ki. Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében 24 óra alatt több mint 20 centiméternyi friss hó is hullhat. Szintén a havazás miatt Budapestre, Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmezetést adtak ki péntekre.

...és szél

Pénteken az éjjeli órákban az Északnyugati megyékben több helyen viharos lehet a szél. Emiatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet pénteken mínusz 5 és plusz 1 fok között várható, északkeleten lesz a hidegebb. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter reakciója: Orbán Viktor továbbra sem képes felelősséget vállalni
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 17:31
A leendő miniszterelnök távozó elődje azon bejelentésére írta ezt ki a Facebook-oldalára, hogy Orbán Viktor nem ül be a parlamentbe, de maradna a Fidesz elnöke.
Közérdekű Itt van Orbán Viktor nagy bejelentése: a parlamentbe nem ül be, de maradna a Fidesz elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 17:19
A Facebook-oldalán látható videójából az is kiderül, hogy a Fidesz jövő hétfőn megalakuló parlamenti frakcióját Gulyás Gergely vezeti majd.
Közérdekű Fontos bejelentésre készül Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 16:26
17 órakor várható a távozó kormányfő Facebook-posztja szerint.
Közérdekű Semjén Zsolt venné a kalapját
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:23
Lemondott a KDNP elnöki tisztéről, de nem fogadták el.
Közérdekű Vitézy Dávid lesz az új közlekedési miniszter
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 11:25
Vitézy Dávidot kérte fel közlekedési és beruházási miniszternek, Kátai-Németh Vilmost pedig szociális- és családügyi miniszternek Magyar Péter. A kijelölt miniszterelnök 14 órakor külön videóban jelenti be a TISZA-kormány oktatási miniszterét.
Közérdekű Újabb minisztereket jelent be pénteken Magyar Péter, eldől, kié lesz az oktatási tárca
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 19:07
Holnap jelenti be a leendő miniszterelnök, Magyar Péter a Tisza-kormány újabb minisztereit, köztük az oktatási minisztert.
Közérdekű Kiszámoltuk, hogyan adózhat majd a Tisza-kormány alatt
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:30
Kétkulcsos, 4 millió forintig 9, efölött 20 százalékos, sávosan progresszív személyijövedelemadó-rendszerben gondolkozhat a megalakulás előtt álló Tisza-kormány. Kapitány István leendő gazdasági és energetikai miniszter Facebook-bejegyzés ugyanakkor számos kérdőjelet is meghagy a többi jövedelem adózását illetően. 
Közérdekű Kyiv Post: Ukrajna drónokkal támadta a Barátság kőolajvezeték szivattyúállomását
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 14:50
Röviddel azután, hogy Kijev helyreállította az orosz olajtól függő Szlovákia és Magyarország felé irányuló szállításokat a Barátság (Druzsba) vezetéken keresztül, ukrán drónok csütörtökön megtámadták a Druzsba kőolajszállítási hálózat egyik kulcsfontosságú, Oroszország területén található csomópontját, és tüzet okoztak – számolt be róla a Kyiv Post.
Közérdekű A nap képe: lazára vette a figurát Magyarország leendő miniszterelnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:35
Magyar Péter az edzőteremben kezdte a napot.   
Közérdekű Sulyok Tamás kihirdette a várva várt időpontot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:15
Május 9-én, délelőtt 10 órára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG