1p
Ma már nincs viharjelzés, azonban tegnap este még jócskán bedurvult az időjárás.

Elsősorban kidőlt fák és elárasztott pincék miatt kellett kivonulniuk a tűzoltóknak az országon vasárnap átvonuló zivatar után. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfő reggel az MTI-nek elmondta: országszerte több mint 400 esethez riasztották a katasztrófavédelem egységeit.

Hajdu Márton szerint a legtöbb riasztás Bács-Kiskun, Békés és Győr-Moson-Sopron megyében volt. Többségében leszakadt faágak és kidőlt fák okoztak gondot. Fennakadások voltak a közúti közlekedésben is. A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt is kérték a tűzoltók segítségét: pincékből, alagsorokból kellett szivattyúzni a vizet.

Egyes helyeken a tetőszerkezeteket is megrongálta a viharos erejű szél. A katasztrófavédelemhez hétfő reggelig 45 épületkárról érkezett bejelentés - mondta az OKF szóvivője.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Viktor: szemenszedett hazugság, hogy a választások után megszorítás kellene
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 15:17
Ezt a kormányfő a Digitális Polgári Körök hatvani fórumán jelentette ki.
Közérdekű Így lesz olcsóbb a januári energiaszámla – kijöttek a rezsistop részletei
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:45
Az MVM közleményében emlékeztet arra, hogy a rezsistop révén egyszeri, 30 százalékos kedvezmény biztosított a lakosságnak.
Közérdekű Az utolsó pillanatban csavart egyet a kormány a szabályokon
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:04
Érdemi változásokkal indul Otthoni Energiatároló Program.
Közérdekű Elhunyt Fenyő Miklós
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 08:18
78 évet élt.
Közérdekű Igencsak megrövidítették Budapestet
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 14:21
A kormány leemelt 11,7 milliárdot a főváros számlájáról. Karácsony Gergely ezt így írta le: „a kormány újra rárabolt Budapest számlájára.” 
Közérdekű Rezsistop: újabb részletet árult el Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:10
Nagy Márton a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a kormány miből finanszírozza a háztartások januári rezsiszámlájának 30 százalékos átvállalását.
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok, tovább csökkent a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:58
A benzin ára nem változott, de a dízelért kevesebbet kell fizetni. 
Közérdekű Szombaton lejárnak az autópályamatricák, ne felejtsen el újat venni!
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:35
Két nap múlva lejárnak a tavalyi éves autópálya-matricák, sokan hagyják az utolsó pillanatra az éves jogosultságok megújítását – hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. útdíj üzletága csütörtöki közleményében.
Közérdekű Óriási dicséretet kapott a Tisza Párt legújabb igazolása
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:31
Szent-Iványi István szerint egy felkészült és rátermett diplomatáról van szó.
Közérdekű Itt a bejelentés: ő lehet a Tisza-kormány külügyminisztere
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 09:46
Magyar Péter szombat reggel közölte, hogy a Tisza Párt új külügyi vezetője és „a magyar diplomácia új arca” Orbán Anita.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG