2p

Honnan kerít pénzt a kormány a 14. havi nyugdíjra?
Mit okoznak a kedvezményes hitelek?
Lesz ítélet az MNB-botrányban a választásokig?

Online Klasszis Klub élőben Simor Andrással!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi jegybankelnököt!

2025. november 12. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Számos változást hoz az új hónap.

Laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Mfor gyűjtötte össze az október elején várható változásokat.

Szja-mentesség az anyáknak

2025. október 1-jétől a három gyermeket nevelő (akár saját, akár örökbe fogadott gyerekről legyen szó) anyáknak nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik, így például a munkabér, a vállalkozói kivét, vagy az átalányban megállapított jövedelem, az őstermelői tevékenységből származó jövedelem és a kifizetővel kötött megbízási vagy felhasználási szerződésből származó jövedelem után.

Szigorítások a szemétszállításban

A hónap első napjától új, szigorúbb szabályok lépnek életbe Magyarországon a szemétszállításban. A szemétszállítás során a kuka túltöltése, a fedél nyitva hagyása vagy a tiltott hulladék elhelyezése akár 20-30 ezer forintos bírságot is eredményezhet.

Ha a hulladék kilóg az edényből, a szolgáltató azt többlethulladéknak tekinti, és külön díjat számol fel érte. Ugyanez vonatkozik a túl nehéz kukákra is: a 60 literes edény legfeljebb 15 kilogramm, a 80 literes 17 kilogramm, a 120 literes 27 kilogramm, a 240 literes 50 kilogramm, a 770 literes 175 kilogramm, míg az 1100 literes 250 kilogramm hulladék befogadására alkalmas. Ezen súly felett az ürítést megtagadhatják, viszont a hulladékszállítás díját ugyanúgy kiszámlázzák.

Emelkedő EPR-díjak

Egy 2025. október 1-jétől hatályba lépő módosítás jelentősen növeli a kiterjesztett gyártói felelősségi (EPR) díjat és szolgáltatási díjat, bizonyos termékek esetében több mint a duplájára. A legnagyobb mértékű növekedés az alábbi körforgásos termékeket érinti:

  • Gépjármű akkumulátor: 238 forint → 390 forint (+64 százalék)
  • Lámpák: 306 forint → 419 forint (+37 százalék)
  • Reklámhordozó papír: 94 forint → 204 forint (+117 százalék)
  • Textilcsomagolás: 67 forint → 148 forint (+121 százalék)
  • Fából készült bútorok: 17 forint → 51 forint (+200 százalék)
  • Gépjárművek: 21 forint → 36 forint (+71 százalék)

További október eleji változásokat az Mfor cikkében talál, amelyet itt érhet el.

 

 

Címkék: Közérdekű Naptár

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Nincs jó hírünk: ismét emelkednek az üzemanyagok árai
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:22
A héten kedden tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is.
Közérdekű Ha van autója, most figyeljen: ennyiért köthet rá kötelező biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 09:45
Elstartolt az év végi kötelezőkampány.
Közérdekű Magyar Péter elárulta azokat a számokat, amikre sokan vártak
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 16:23
A Tisza Párt elnöke közzétette a Nemzet Hangja eredményét.
Közérdekű Kormányképességben 9-3-ra vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 13:55
12 közpolitikai témával kapcsolatban kérdezte meg a Policy Solutions az embereket arról, hogy szerintük ezekben Orbán Viktor vagy Magyar Péter kormánya nyújtana-e jobb teljesítményt.
Közérdekű Jön a 13. havi illetmény a bíróságokon
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:58
A teljes bírósági ágazat, több mint 10 ezer ember kaphat 13. havi illetményt idén – közölte Tuzson Bence igazságügyi miniszter éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés igazságügyi bizottságában.
Közérdekű Csökkent a gázolaj ára
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:03
Egy forinttal csökken a gázolaj ára.
Közérdekű Gyurcsány Ferenc nyomdokaiba lépett Lázár János a vasúti statisztikákkal – állítja Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 12:47
Hamis a statisztika, amivel Lázár János büszkélkedik – mondja Vitézy Dávid. 
Közérdekű Lélegzetvisszafojtva figyelnek a cégek: a kettős adóztatás is múlhat Orbán Viktor washingtoni útján
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 17:01
November 7-én találkozik egymással Donald Trump és Orbán Viktor Washingtonban. Az amerikai elnök és a magyar miniszterelnök energetikai, hadiipari és pénzügyi együttműködésekről egyeztetnek majd, de szóba kerül az orosz-ukrán háború lezárásának kérdése, és az amerikai olajszankciók is.
Közérdekű Előre lépett a Tisza októberben
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 10:58
A Tisza Párt 6 százalékponttal vezet a Fidesz-KDNP előtt októberben a teljes népességben, 30 százalék szavazna Magyar Péter pártjára. A pártválasztók körében 2 százalékpontot erősödött a Tisza, így az előnye a kormánypártokkal szemben immár 8 százalékpont, az állás 43-35.
Közérdekű Rossz hír az autósoknak: szerdától folytatódik a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 12:42
A benzin ára literenként 2 forinttal, a gázolajé 8 forinttal emelkedik. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG