3p

2804 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 288 567 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 144 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 7381 főre emelkedett.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 83 940 fő, az aktív fertőzöttek száma 197 246 fő. Az aktív fertőzöttek 18 százaléka, az elhunytak 21 százaléka, a gyógyultak 23 százaléka budapesti.

7639 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 574-en vannak lélegeztetőgépen. Az elvégzett tesztek száma az elmúlt 24 órában 12 636, ezek 22,19 százaléka lett pozitív, amely nagyjából megfelel az elmúlt hetek átlagának.

Már több mint 200 ezren regisztráltak a védőoltásra a https://vakcinainfo.gov.hu/ honlapon. A kormány mindent lehetséges külföldi vakcina beszerzéséről tárgyal, eddig 17,5 millió adag oltóanyagot kötött le.  Ha meglesz a megfelelő és a hatóságok által engedélyezett vakcina, akkor a védőoltások beadása az oltási terv szerv zajlik majd, elsőbbséget fognak élvezni az egészségügyi dolgozók.

A bölcsődék, az óvodák és az általános iskolák a 8. osztályig a megszokott rend szerint nyitva tartanak, a speciális intézményi védelmi intézkedéseket az igazgató határozza meg. A középiskolák és egyetemek digitális munkarendre tértek át.  A helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatás harminc napra ingyenesen vehető igénybe a digitális oktatásban résztvevő diákok és pedagógusok  számára a köznevelésben és a szakképzésben.

Az Operatív Törzs jelenleg 146 óvodában egy-egy csoportot érintően (5 százalék), 79 óvodában (3 százalék) és 42 általános iskolában (2 százalék) az egész intézményt érintően rendelt el rendkívüli szünetet, továbbá 393 általános iskolában egy-két osztályt (15 százalék) és 31 általános iskolában (1 százalék) a teljes intézményt érintően digitális tanrendet.

Lezárult a célzott csoportos tesztelés 3. köre is. Az elmúlt hetekben összesen 430 ezer gyorstesztet végeztek a bölcsődei, óvodai, iskolai, szociális, egészségügyi, kormányhivatali és járási hivatali dolgozók körében. A gyorstesztelések a vártnál alacsonyabb részvétel mellett zajlottak, a megjelentek kevesebb mint 2 százaléka bizonyult pozitívnak. A célzott csoportos tesztelés folytatásáról az Operatív Törzs dönthet. Az egészségügyi és szociális intézmények továbbra is igényelhetik a gyorsteszteket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elbukott közel 20 ezer szavazat a levélszavazásnál
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:54
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Közérdekű Orbán Viktor: én vagyok a felelős a választási vereségért 
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:52
Hiszen ő a párt elnöke – mondta a leköszönő miniszterelnök a Patriótának adott interjúban. Szerinte a választási vereség mértéke nagy, ezért teljes megújulásra van szükség, nem csak lemondásokra. 
Közérdekű Szijjártó Péter szerint nem semmisítettek meg dokumentumokat
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:59
Nem követett el bűcselekményt – mondta a leköszönő külügyminiszter.
Közérdekű Mégsem csütörtökön érkezik az EU-s delegáció Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:17
Csütörtök helyett pénteken jön az Európai Bizottság küldöttsége.
Közérdekű Magyar Péter az üzemanyagbiztonság miatt egyeztet a Mol vezetőjével
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:48
Csütörtökön fogadja a Mol elnök-vezérigazgatóját, Hernádi Zsoltot. 
Közérdekű Egy újabb helyet osztottak ki Magyar Péter kormányában?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:04
Korábban brüsszeli referens is volt Rubovszky Rita, aki jelenleg  a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója – de néhány hét múlva már oktatási miniszter is lehet.
Közérdekű Nemsokára kiderülhet a választás igazi végeredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:42
Elkezdték számolni a külföldön leadott szavazatokat, még több mandátum sorsa is változhat.
Közérdekű Változott a keszthelyi választási eredmény – de nyert újabb mandátumot a Fidesz?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 07:29
Újraszámolták a szavazatokat, de még mindig nincs végeredmény.
Közérdekű Sűrű napja lesz holnap Magyar Péternek, váratlan helyről kapott meghívást
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:44
A közmédia műsoraiba is meghívták másfél év után Magyar Pétert.
Közérdekű Ezer forint? Ugyan már, tovább csökken az üzemanyagok ára Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:39
Folytatódik az árcsökkenés a kutakon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG