2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ismételten rekordot döntött az elhunytak száma az elmúlt 24 órában. 

989 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 48 757 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt 38 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 1211 főre emelkedett, 14 637-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 32 909 fő.

Az aktív fertőzöttek 30 százaléka, az elhunytak 40 százaléka, a gyógyultak 30 százaléka budapesti. 1960 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 197-en vannak lélegeztetőgépen.

A járvány második hulláma zajlik Magyarországon

Továbbra is kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is. 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárni.

A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet. Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa be. Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérjük, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben.

Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért.  Ha egy szociális intézményben vagy bárhol más közösségben gócpont alakul ki, akkor a járványügyi bevetési egység megteszi a szükséges intézkedéseket.

Az iskolákban és óvodákban kötelező a testhőmérséklet-mérés annak érdekében, hogy kiszűrjék a lázas gyermekeket és pedagógusokat, és ezzel is védjük az óvodák és iskolák zavartalan működését.  Az Operatív Törzs jelenleg 46 óvodában és 21 iskolában rendelt el rendkívüli szünetet, 153 osztálynál és 17 teljes iskolánál pedig digitális munkarendet a koronavírus-megbetegedések miatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Brüsszel is reagált a magyar azbesztbotrányra
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:43
Súlyosnak látják a helyzetet.
Közérdekű Magyar Péter elárulta, mire készül ősszel a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:28
Felvázolta a menetrendet.
Közérdekű Váratlan: Magyar Péter már ma a paksi maximummal számol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 09:24
Friss bejelentés érkezett reggel a kormányfőtől Paks ügyében.
Közérdekű Megjelent Magyar Péter fontos döntése: kinevezés visszavonva
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 06:26
A miniszterelnök döntése a hivatalos közzétételi helyen jelent meg kedden este.
Közérdekű A nap képe: meglepő dolgot művelt Magyar Péter a Parlament lépcsőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:25
A miniszterelnök szökkent egy nagyot, magyar zászlóval a kezében.
Közérdekű Szűkül a kör: három jelölt közül választhatják ki a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 11:30
Hétfőn megkezdődött a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) vezetőinek kiválasztási folyamata.
Közérdekű Lezuhant egy Gripen Szolnok mellett, a honvédelmi miniszter a helyszínre siet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 10:56
Erről Magyar Péter miniszterelnök írt a közösségi oldalán.
Közérdekű Négyből három: egyre közelebb Paks teljes újraindulása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 09:02
Újabb előrelépésről számolt be Magyar Péter miniszterelnök a Paksi Atomerőműben hétfő reggel.
Közérdekű Kijött a százmilliós számla: ennyibe került Orbán Viktorék Donald Trumpnál tett látogatása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 08:42
A repülés tette ki a költségek felét, de az elszámolás alapján Bécsben, Bernben és Oslóban is felmerült összesen 2,2 millió forint költség a VIP-várókban. 
Közérdekű Összeül a vizsgálóbizottság: fordulat jöhet az MNB-ügyben?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 08:16
Szerdán 13 órakor tartja első ülését az Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró vizsgálóbizottság – közölte a Tisza-frakció vasárnap este az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG