6p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A Spar és Interspar áruházak hétfőtől péntekig átlagosan 6:30 és 19 óra között, szombaton és vasárnap áruházanként eltérő idősávban tartanak nyitva a továbbiakban.

A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. valamennyi hazai Spar és Interspar áruházának nyitvatartását újragondolta a veszélyhelyzetre, illetve a megváltozott vásárlói szokásokra való tekintettel. Az üzletegységek hétfőtől péntekig átlagosan 6:30 és 19 óra között, szombaton és vasárnap áruházanként eltérő idősávban tartanak nyitva a továbbiakban. Az aktuális nyitvatartási rendről, a SPAR a honlapján lehet tájékozódni, áruházankénti bontásban.


Webshop – készpénzforgalom nélkül

A SPAR megváltoztatta a webshop működését is a kialakult helyzetre való tekintettel. A március 17-től leadott megrendelések kifizetése immár kizárólag előre, online lehetséges. Ezzel a lépéssel a Spar szeretné csökkenteni a kiszállító munkatársak és a vásárlók közötti személyes érintkezések idejét. A döntés nem vonatkozik a már korábban leadott megrendelésekre, azok kifizetése a vásárlók által korábban meghatározott módon történik.

A Spar arra kéri a webshop vásárlóit, hogy előre jelezzék a rendeléseik leadása során, ha egészségügyi okok miatt zárt területre kérnének kiszállítást, ugyanis a SPAR munkatársai veszélyeztetett területre nem léphetnek be.Fontos újdonság, hogy március 30-tól a SPAR Online Shop a megnövekedett rendelésszámra reagálva bővíti az igénybe vehető idősávokat. Hétköznapokon elérhetővé válik egy új időablak, mely a 22 és 23 óra közötti kiszállítást teszi lehetővé.

Mennyiségi korlátozások léptek életbe

A Spar a Magyar Kormány által elrendelt veszélyhelyzetre tekintettel számos rendkívüli intézkedést hozott annak érdekében, hogy a lakosság élelmiszerrel történő ellátása folyamatos és kiegyensúlyozott legyen. A cég türelemre és együttműködésre kéri a vásárlóit a bevezetett mennyiségi korlátozások kapcsán, ezzel is segítve azt, hogy mindenki elegendő élelmiszerhez jusson. A webshop és áruházi vásárlások tekintetében:

• lédig termékek esetében 5 kg/termék,

• darabban értékesített termékek esetében 10 darab/termék a személyenkénti vásárlási mennyiségi limit.

„A Spar a beszállítóival együttműködve az elmúlt hetekhez hasonlóan most is mindent megtesz annak érdekében, hogy a megnövekedett keresletet kezelni tudja. Előfordulhat ugyanakkor, hogy egy-egy rövidebb időszakban egy-egy áruházban egyes cikkek kitöltési üteme az árupótlás időigénye miatt a szokásosnál hosszabb lehet, emiatt a vásárlóink megértését kérjük. A Spar határozottan javasolja, hogy a lakosság ne halmozzon fel otthonában feleslegesen sok élelmiszert!”  – mondta Maczelka Márk, a SPAR kommunikációs vezetője.

Könnyítés az érintés nélküli fizetések esetében

A járványügyi veszélyhelyzetben történő könnyebb és gyorsabb fizetés érdekében az érintéses fizetési kártyás vásárlások esetében a PIN-kód kötelező használatára vonatkozó 5 ezer forintos értékhatár 15 ezer forintra módosult a mai naptól. Ennek megfelelően csak a 15 ezer forintnál magasabb összegű vásárlások esetén kéri a bankkártya-terminál a PIN kódot a SPAR áruházakban is.  A Spar ugyanakkor szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy amennyiben az egymás utáni érintés nélküli tranzakciók száma eléri az 5-öt vagy az összegük a 150 eurót, a kártyakibocsátó bank köteles a vásárlót azonosítani, például PIN kódjának megadásával. Így esetenként előfordulhat, hogy a terminál a 15 ezer forintos limit alatt is csak PIN kód megadásával engedélyezi a tranzakciót.

Hűségjutalom a dolgozóknak

Nagyfokú elkötelezettségről és áldozatos munkáról tettek tanúságot a Spar munkatársai az elmúlt hetekben, amelyet az áruházlánc egy új juttatással hálál meg. A visszavonásig érvényes szabályozás szerint a Spar minden ledolgozott óra után bruttó 400 forint hűségjutalmat számol el az áruházak, a logisztikai terület és az élelmiszertermelő üzemek munkavállalói részére, amit a havi bérrel együtt utal a bankszámlákra. A jutalmat a belépés napjától a kilépés napjáig a tényleges munkavégzéssel töltött órák mindegyikére folyósítják a munkatársaknak 2020. március 16-tól kezdődően visszavonásig. Mivel a koronavírus az idősek számára kiemelt kockázatot jelent, a Spar a 65 éves és idősebb munkavállalóit 2020. március 18-tól felmenti a munkavégzés alól, beleértve azokat is, akik idén töltik be 65. évüket. Az egészség megóvása miatt hozott intézkedés idejére a jogszabályi rendelkezéseknek megfelelő díjazás illeti meg a munkavégzés alól ideiglenesen felmentett SPAR munkatársakat.

Vásárlók és munkatársak biztonsága

A Spar megkülönböztetett figyelmet fordít a munkavállalói biztonságára is, és minden elvárható intézkedést megtesz a jövőben is. A Spar a dolgozók munkavégzésének segítése érdekében növelte a szünetkiadások rugalmasságát, hogy biztosítani tudja a gyakoribb kézmosás lehetőségét. Valamennyi munkavállalója számára kesztyűt és fertőtlenítőszert biztosít, s megkezdte az úgynevezett leheletvédő plexik telepítését a kasszáknál, amely egyszerre szolgálja a vásárlók és a munkatársak védelmét. Megkezdődött a padlómatricák kihelyezése is, amely segíti az egymás közti távolság betartását az áruházon belül.

A cég számára kiemelten fontos a vásárlók kényelme és biztonsága, és minden elvárható intézkedést megtesz nem csak most, de a jövőben is. A Spar megnövelte a saját fertőtlenítő- és tisztítószer rendeléseinek mennyiségét, s az áruházakban továbbra is rendkívül alapos a takarítás.

A Spar az alábbi kérésekkel fordul vásárlóihoz országszerte:

- Vásárlás közben is fordítsanak figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ általános ajánlásaira is, amelyek szerint a kiskereskedelmi üzletekben tartózkodva a vásárló ne érintse meg az arcát, különösen az ajkakat, az orrát és a szemét kézzel!

- Kérjük, kövessék a köhögés és a légzés higiéniai protokollját! Köhögés vagy tüsszentés esetén takarják el a szájukat és az orrukat egyik könyökükkel, vagy zsebkendővel, majd a lehető leghamarabb dobják be a zsebkendőt egy zárt szemetesbe! Az áruházban ne köhögjenek vagy tüsszentsenek az ott tartózkodókra vagy a kihelyezett élelmiszeripari és más termékekre!

- Javasoljuk, hogy lehetőleg ne a csúcsidőszakban jöjjenek vásárolni!

- Ajánljuk az egyedül történő vásárlást!

- A gyermekeket lehetőség szerint ne vigyék magukkal vásárolni! - Idősebb vásárlóink kérjék – lehetőség szerint – a környezetükben lévő fiatalok segítségét a bevásárlás tekintetében, és ne hagyják el otthonukat, ha nem muszáj!

- A kiszolgálópultoknál és a pénztáraknál padlómatricákkal segítjük vásárlóinkat az egymástól történő távolság megtartásában. Kérjük, hogy tartsák meg az előírt távolságot!

- Minden, eddig csomagolatlanul értékesített kenyeret a Spar és Interspar áruházakban mostantól csomagolt formában kínálunk. A válogatható friss árut puszta kézzel ne fogják meg, használjanak erre a célra kihelyezett fogóeszközt, vagy eladótéri műanyag zacskót, esetleg papírzacskót, amibe be is csomagolhatják a terméket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Viktor: 800 ezer számlatulajdonost érintenek a kifizetések
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 08:42
A miniszterelnök a szuverenitásról is beszélt az állami médiában.
Közérdekű Rékassy Balázs: „Jó, hogy egy dinamikusan növekvő politikai erő ennyire fontosnak tartja az egészségügyet”
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 13:44
Magyar Péter február 15-i évértékelőjében komoly szerepet kaptak az egészségügyi programpontok. Dr. Rékassy Balázs orvossal, egészségügyi szakmenedzserrel vettük számba a javaslatokat sorozatunk következő részében. 
Közérdekű Nahalka István: Három különösen pozitív programpontja is van Magyar Péter javaslatcsomagjának
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 11:03
Magyar Péter február 15-én tartotta évértékelő beszédét, amelynek főbb pontjait most induló sorozatunkban független szakértőkkel értékelünk. Elsőként a Tisza Párt oktatással kapcsolatos terveit vesszük górcső alá. A program tizenkét pontját Nahalka István oktatáskutató elemezte lapunknak, sőt, három hiányzó pontot is megfogalmazott. 
Közérdekű Nagy bizniszt készítenek elő Rogán Antalék
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 07:26
Pedig éppen nyomoznak náluk.
Közérdekű Orbán Viktor bekeményített: birodalomról, kitiltásról, bábkormányról beszélt
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 06:59
A kihelyezett frakcióülésen beszélt, Balatonfüreden.
Közérdekű Amíg ön aludt, a kormány milliárdokról rendelkezett
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 06:24
Laosznak is segítünk.
Közérdekű Van valami, amiben csak ezüstérmes Karácsony Gergely
Privátbankár.hu | 2025. február 17. 12:08
A megoldás a fővárosi polgármesterek vagyonnyilatkozataiban keresendő.
Közérdekű Nem mindennapi fejleményre figyelhetnek fel a kedden tankolók
Privátbankár.hu | 2025. február 17. 11:11
Nem változik se a benzin, se a gázolaj ára.
Közérdekű Magyar Péter exkluzív: „Narancssárga hátizsákokat és Deutsch Tamás-os baseballsapkát kevesebbet lát az ember”
Privátbankár.hu | 2025. február 16. 15:34
Szombaton, a Hungexpón tartott beszéde után készített interjút laptársunk, szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor Magyar Péterrel, aki szólt a magukat baloldalinak tartó szavazókhoz is.
Közérdekű Magyar Péter bejelentése: sosem látott akció jön
Privátbankár.hu | 2025. február 15. 17:42
Keményen üzent a Tisza Párt elnöke. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG