1p

A friss koronavírus statisztikák azt mutatják, hogy Magyarországon egy ideje stagnál az új esetek száma. Így újabb hullámról, ami a világ egyes részein kialakult, még nem beszélhetünk.

Továbbra is relatív magas, 30 százalék körüli a pozitív tesztek aránya, amelynek eredményeként 2906 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 849 217 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 40 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 45 430 főre emelkedett.

A gyógyultak száma 1 703 932 fő, az aktív fertőzöttek száma 99 855 főre csökkent. 1873 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 55-en vannak lélegeztetőgépen.

A beoltottak száma csak kismértékben nőtt, jelenleg 6 402 207 fő, közülük 6 186 672 fő a második, 3 842 718 fő a harmadik, 257 286 fő már a negyedik oltását is felvette.

Noha a hivatalos tájékoztatás szerint a járvány ötödik hullámának leszálló ágában vagyunk, az esetszámok egy ideje stagnálnak. Ez jelentheti azt, hogy ez a hullám lassabban vonul le, de a jelenséget az is magyarázhatja, hogy közben elindult egy újabb járványhullám, ami a következő hónapokban hoz majd komolyabb esetszámnövekedést.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sűrű napja lesz holnap Magyar Péternek, váratlan helyről kapott meghívást
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:44
A közmédia műsoraiba is meghívták másfél év után Magyar Pétert.
Közérdekű Ezer forint? Ugyan már, tovább csökken az üzemanyagok ára Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:39
Folytatódik az árcsökkenés a kutakon.
Közérdekű Újraszámlálás lesz Keszthelyen, a sajtót is várják
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 06:20
A keszthelyi országgyűlési egyéni választókerületben az újraszámlálás sajtónyilvános esemény, azon a nemzetközi megfigyelők is jelen lehetnek – közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel hétfőn.
Közérdekű Szerdán kérheti fel kormányalakításra Magyar Pétert Sulyok Tamás
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 18:45
A köztársasági elnök közösségi oldalán írt arról, hogy személyes találkozóra hívja az új Országgyűlésbe bejutott pártok vezetőit. 
Közérdekű Orbán Viktor jövőjéről, Varga Mihályról, az euró bevezetéséről és Ukrajnáról is beszélt Magyar Péter első nemzetközi sajtótájékoztatóján
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:20
Magyar Péter a választási győzelem másnapján, hétfő délután válaszolt a hazai és a külföldi sajtó kérdéseire.
Közérdekű Megjött a reakció a Magyar Péter által megszólított állami intézményektől
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:15
Az Állami Számvevőszék, az Alkotmánybíróság és a Gazdasági Versenyhivatal is válaszoltak arra, hogy Magyar Péter győzelmi beszédében távozásra szólította fel a vezetőit.
Közérdekű Még nem dőlt el mindenhol a választás, mutatjuk, hol lehet izgulni
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:20
A Nemzeti Választási Iroda hétfő 13 órai adatai szerint 98,94 százalékos feldolgozottság mellett a kétharmados többséget szerző Tisza Párt 138, a Fidesz-KDNP 55, míg a Mi Hazánk 6 képviselői helyre számíthat az új parlamentben. Ez ugyanakkor változhat, hiszen vannak olyan egyéni választókerületek, ahol még mindig nem dőlt el a verseny. Sőt, olyan is akad, ahol újra kell számolni a szavazatokat.
Közérdekű Vége van: 138 képviselőnél tart a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 06:53
Várhatóan már csak egyszer frissülnek majd az adatok, napok múlva.
Közérdekű Elsöprő győzelem a Tiszától, de mikor alakulhat meg az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 13. 06:06
Bár a Tisza az április 12-i országgyűlési választásokon kétharmados többséget szerzett, a kormányalakításra még heteket kell várni. Az Orbán-kormány leköszön, egy ideig ügyvezető funkciót lát el, miközben május 13-ig rendkívüli jogrend van érvényben.
Közérdekű Magyar Péter máris elárult néhány intézkedést, amiket kormányra kerülve azonnal meglépnének
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 23:36
Megtartotta győzelmi beszédét Magyar Péter, a választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG