2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Korábban még nem regisztráltak itthon soha annyi új koronavírus-fertőzöttet, mint kedden. Az áldozatok száma egyelőre nem hozott újabb negatív rekordot.

Nagyon jelentős számban ugrott meg a regisztrált, újonnan koronavírussal fertőzöttek száma: a szerda reggel közölt adat az eddigi legmagasabb a járvány másfél éves hazai történetében. Ráadásul a mintavételek kiugró számban mutattak érintettséget, hiszen a vizsgált személyek harmadánál mutatták ki a vírust. 12 637 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 044 852 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 176 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 33 519 főre emelkedett. Ez sajnálatosan sok áldozat, utoljára április végén vesztettük el a járvány miatt ennyi honfitársunkat. Öröm az ürömben, hogy ez nem jelent negatív rekordot.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 856 330 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 155 003 főre emelkedett. 6840 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 664-en vannak lélegeztetőgépen.

Egész héten Oltási akcióhét zajlik, ami a statisztikák szerint növelte az oltakozási hajlandóságot. A kedd reggeli adatok azt jelezték, hogy 131 ezren oltatták be magukat, és ebből 18,5 ezren először. A koronavirus.gov.hu az első két nap statisztikáit egyben közölte, mint írták, hétfőn és kedden összesen közel 256 ezer oltást adtak be, több mint 32 ezer eddig oltatlan ember jelent meg az oltópontokon az első oltásért, közel 209 ezren pedig a megerősítő harmadik oltást vették fel. Ezek alapján tehát kedden 125 ezer vakcinát adtak be, amelyből 13 500 volt az első oltásukat felvevők száma. Az első oltásukat felvevők mostani száma ugyan messze elmarad a tavaszi időszak számaitól, ám a nyári-őszi időszakhoz képest mindenképpen jelentős javulást hozott az Oltási akcióhét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Anita a nyaralókhoz szólt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:55
Európa több pontján is tűzvészekkel küzdenek, ezért utazás előtt és közben is tájékozódjon mindenki! – erre hívja fel a figyelmet Orbán Anita külügyminiszter. 
Közérdekű Akkora a baj, hogy már délután be kell avatkozni Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 16:26
Várhatóan még péntek késő délután megkezdődik a két, nyolcvan méter hosszúságú bárka irányított süllyesztése.
Közérdekű Már a NER is segít Pakson: Szijj László cége válaszolt Magyar Péter felszólítására
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 13:30
Két azonnali intézkedéssel segíti a paksi felkészülést a Duna Aszfalt.
Közérdekű Még kevesen tudják, hogy kicsoda az új államfő
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 09:35
Baka András támogatottsági adatai jobbak, mint elődjéi, Sulyok Tamáséi bármikor is voltak egy felmérés szerint.
Közérdekű Akkora a baj, hogy azonnal hatmilliárdot kap Gajdos László minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 17:10
Az  aszály és vízhiány ellen sürgősen védekezni kell. 
Közérdekű Kész tervek vannak – Így akadályozná meg a kormány az atomerőmű leállítását Pakson – FRISSÍTVE
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 15:33
Készenlétbe helyeznek két nyolcvan méter hosszú bárkát is. 
Közérdekű Vitézy Dávid népszerűbb Magyar Péternél?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 10:58
Az Europion kutatása szerint 60 százalék fölötti a kormánypárt támogatottsága.
Közérdekű A nap képe: így ünnepelték a tiszás képviselők az új államfőt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 16:57
Baka András lett Magyarország új köztársasági elnöke.  
Közérdekű Ruff Bálinték feljelentést tettek Orbán Viktor videói miatt – Kaminski Fanny is érintett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 12:28
Átvizsgálta a Miniszterelnökség a korábbi kormányfő közösségi médiás költéseit.
Közérdekű Baka András már hivatalosan is elnök-jelölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 10:59
Kedden szavazhatnak róla az Országgyűlésben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG