2p
Rekordok dőltek meg: Kékestetőn -7 foknál is hidegebb volt, Lillafürednél 50 centis a hó.
A behavazott Kékestető 2017. április 18-án. (Kép forrása: MTI Fotó, Komka Péter)

A fővárosi és az országos hajnali hidegrekordok is megdőltek pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Az OMSZ szerint az elmúlt napok időjárását meghatározó ciklon kelet-délkelet felé elhagyta térségünket. Mögötte az éjszakai óráktól kezdődően egyre nagyobb területen kiderült az ég, és a szél jelentősen mérséklődött. Emiatt - az egyébként is hideg nappalt követően - hajnalra országszerte igen alacsonyra süllyedt a hőmérséklet. Sokfelé fagyott, az országos átlagos minimum hőmérséklet 0,2 fok lett az ilyenkor jellemző 5-7 fok helyett.

A leghidegebb az Északi-középhegység szélvédett völgyeiben, illetve a magasabb, vastag hóval borított tájakon volt. Kékestetőn mínusz 7,1 fokot mértek, ezzel megdőlt a napi minimum hőmérséklet országos rekordja. A korábbi rekordot, mínusz 6,3 fokot szintén Kékestetőn regisztrálták 1959-ben.

-3,7 fok Budapesten

Megdőlt a fővárosi hidegrekord is: a leghidegebb a János-hegyen volt, amelyet szintén hótakaró fed. Ott -3,6 fok volt a legalacsonyabb hőmérséklet, megdöntve ezzel Budapest Csillagda 1959-ben jegyzett -3,2 fokos napi minimum hőmérsékleti rekordját.

Csütörtökön a korábbi 32 centiméteres hóvastagsági rekord dőlt meg. Kékestetőn csütörtök délután 47 centiméteres hóvastagságot is rögzítettek. A péntek reggeli adatok szerint Miskolc Lillafüred-Jávorkúton 50 centiméteres a hóréteg.

Kékestetőn az április 20-i legalacsonyabb maximumhőmérsékleti rekord is megdőlt, mivel a legmelegebb órákban is mindössze mínusz 2,7 fokig melegedett a levegő.

Az előrejelzés szerint pénteken a legmagasabb hőmérséklet 9-14 fok között várható, késő estére pedig 2-9 fok közé hűl le a levegő. A hétvégén is várhatók mínuszok, és többfelé viharossá fokozódik a szél is. További részletek >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Megkapta a szükséges többséget Budapest második féléves költségvetése
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 21:58
33 képviselőből 32 szavazott, csak a tíz fideszes nemmel.
Közérdekű Orbán Viktor új seriffet látott a városban
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:59
Erről is beszélt az interjúban a miniszterelnök.
Közérdekű Elképesztő tömeg: ilyen volt a Pride belülről – videó
Privátbankár.hu | 2025. június 29. 08:31
A Budapest Pride, amelyet a magyar kormánypárt elvileg betiltatott, óriási tömeget vonzott.
Közérdekű Százezres tömeg a budapesti Pride-on – így vonult fel a főváros
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 18:21
Nagyon sokan kimentek a rendezvényre.
Közérdekű A Nézőpont módszertana alapján tartósan vezet a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 16:44
A kormánypárt győzne és csak a Tisza és a Mi Hazánk jutna be a parlamentbe egy vasárnapi választáson – közölte a Nézőpont Intézet friss eredményeit az MTI-vel pénteken.
Közérdekű Vigyázzunk! Jövő héten hőségriasztás
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 15:21
A HungaroMet előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos hétfő 0 órától péntek 24 óráig másodfokú hőségriasztást rendelt el Magyarország teljes területére.
Közérdekű Fontos: eddig kell elvégezni a kiberbiztonsági auditot
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 12:17
Új szabályok vonatkoznak a kiberbiztonsági auditokra és az auditorral kötendő szerződésekre.
Közérdekű Szijjártó Péter bejelentést tett a kimentett magyarokról
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 07:38
Nehéz az evakuáció.
Közérdekű Ötvenkettedszer is Tisztelt Ász!
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 14:01
Bizonyára sokáig emlegetik még a teniszrajongók a Carlos Alcaraz és Jannik Sinner által a párizsi Roland Garros-on alig egy hete megvívott álomdöntőt. Így volt ezzel a vasárnap megrendezett Tisztelt Ász! társasági tenisztorna mintegy harminc párosa is, akik a tűző napon több-kevesebb sikerrel próbálták utánozni a párizsi hősök technikai megoldásait.
Közérdekű Vége Matolcsy Györgyék nagy találmányának
Privátbankár.hu | 2025. június 12. 08:45
A Magyar Közlönyben kihirdették az MNB-törvény módosítását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG