2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A fagyos éjszakákat egyre melegebb nappalok követik.
Szmog Budapesten (Kép forrása: MTI Fotó, Mohai Balázs)

Szerdán ismét a nyirkos reggel után helyenként napközben is megmaradhat a köd.  A főváros térségében és északon, északkeleten viszont több órára is kisüthet a nap. Északnyugaton és északkeleten megélénkül az északi szél. Délután -6, +2 fok valószínű, a borongósabb tájakon mérhetjük az alacsonyabb értékeket.

Az Időkép.hu előrejelezése szerint csütörtökön többfelé lehet napos idő, tartósabban felhős, ködös tájak elsősorban délen, délnyugaton lehetnek. A keleti-északkeleti szél néhol átmenetileg megélénkülhet. Hajnalban -5, -16, napközben -6, +2 fok lesz.

Pénteken és szombaton ismét egyre többfelé lehet tartósan borongós, ködös az idő, kivételt elsősorban a szelesebb északnyugati tájak jelenthetnek. A hóval borított, tartósabban derült tájakon hajnalban ismét lehet -20 fok körüli fagy, és a legtöbb helyen napközben is fagyni fog.

A hét utolsó napjára enyhébb légtömeg éri el térségünket, nappal egyre többfelé emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet. Továbbra is északnyugaton lesz szelesebb, naposabb az idő, keleten borongós. Hétfőn még a vasárnapihoz hasonló idő lehet.

Mi a helyzet a szmoggal?

Mint ahogy arról korábban írtunk, szerdára az országban többfelé mérséklődött némileg a légszennyezettség, de a legtöbb településen - köztük a fővárosban - így is egészségtelen, északkeleten pedig továbbra is veszélyes a levegő minősége a magas szállópor-koncentráció miatt.

A Fővárosi Közgyűlés pedig úgy döntött, a forgalmi engedély felmutatása mellett - szerda délután négy órától - ingyeness a tömegközlekedés azoknak az autósoknak, akik a mostani szmogriadó idején nem használhatják járművüket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Megtartotta első beszédét hivatalba lépett köztársasági elnökként Baka András
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 12:02
Már hivatalba lépett államfőként megtartotta első ünnepi beszédét Baka András köztársasági elnök a parlamentben, a Szent Korona és az állami kitüntetések átadása előtt.
Közérdekű Kiderült, kik vehettek át állami kitüntetést Cserhalmi György mellett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 11:40
Cserhalmi György színművész az augusztus 20-a alkalmából rendezett állami ünnepségen átvette a Magyar Érdemrend nagykeresztje kitüntetést.
Közérdekű Másfél hónap után újraindult a hírszolgáltatás az M1-en
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 10:44
Augusztus 20-án, reggel 6 órakor jelentkezett először a közmédia új Híradója Kis Máté műsorvezetővel. A hírszolgáltatás még július 7-én állt le az M1-en, amikor elsötétült a közmédia több csatornája is. A stúdióbeszélgetéseket Bősze Ádám vezette.
Közérdekű Magyar Péter: „A hazát a legváratlanabb helyről érkezők is ugyanúgy szolgálhatják”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 09:40
Magyarország nemzeti lobogójának ünnepélyes felvonásával és tisztavatással kezdődött el az augusztus 20-i ünnepségsorozat. Beszédet mondott az Országház előtt a honvédelmi miniszter és a miniszterelnök.
Közérdekű Augusztus 20.: a Fidesz is hasonlóan kezdte, mint a Tisza, de a folytatás nagyon eltérhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 20. 08:15
A Fidesz által tervezett költségvetésnek a töredékéből rendezi meg az augusztus 20-i ünnepségsorozatot és az esti tűzijátékot a Tisza-kormány. Érdekesség, hogy 2010-es hatalomra kerülésekor a Fidesz is egy jelentősen karcsúsított büdzséből oldotta meg ezt a feladatot, de a költségek a következő évben már duplázódtak. A 2020-as évektől pedig nagyon elszaladt a ló.
Közérdekű Egyelőre nem drágul tovább a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 12:54
Csütörtökre nem változnak a nagykereskedelmi üzemanyagárak, így a benzin és a gázolaj beszerzési ára is változatlan marad.
Közérdekű Ha nem lett volna elege a melegből, most újra jön
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:29
Csütörtöktől ismét másodfokú hőségriasztás lép életbe – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös közleményben.
Közérdekű Mától új elnöke van az országnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 09:37
Mától Baka András Magyarország köztársasági elnöke. Az 1990-es rendszerváltás óta ő a 8. államfő.
Közérdekű HVG: már a kampány alatt eltervezte a kifizetéseket az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 19:48
Bár a kampányidőszakban magabiztos győzelmi nyilatkozatok hangzottak el, a zárt ajtók mögött hozott kormányhatározatok teljesen más képet mutatnak. A HVG sajtóértesülése szerint egy közzé nem tett határozatban a miniszterek számára az összes jogszerűen vállalt kötelezettség haladéktalan pénzügyi teljesítését írták elő.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, mikor indulhat újra több paksi turbina
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 18:37
Magyar Péter szerint még két napig komoly kihívást jelenthet az egyre apadó Duna a paksi erőmű működő turbinái számára. A miniszterelnök úgy látja, vasárnaptól az épülő dunai fenékküszöb és a várható vízszintemelkedés mellett megkezdődhet a jelenleg álló turbinák visszakapcsolása.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG