Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei illegálisan termesztett és tartott dohányt foglaltak le.

A NAV pénzügyőrei egy Csongrád megyei tanyán tartottak ellenőrzést, ahol az előkertben 130 tőből (220 kilogramm) álló dohányültetvény találtak. A ház és a melléképületek ellenőrzése során pedig a padláson 30 kilogramm szárított dohányt, a nappaliban 0,3 kilogramm fogyasztási dohányt találtak.

Újságpapírra szórva

Az ingatlan tulajdonosa elmondta, hogy a dohányt saját fogyasztásra termeszti, mert már több mint 30 éve dohányzik. A nappaliban talált fogyasztási dohányalapján a sztori akár igaz is lehet, de 130 tő azért nem saját fogyasztásra utal. 

Az előkerült dohánynövény és dohány termesztéséhez, előállításához azonban a jogszabályban meghatározott NAV regisztrációval azonban nem rendelkezett. Így a pénzügyőrök az illegális dohányültetvényt felszámolták, a dohánynövényt, a szárított dohányt és a fogyasztási dohányt lefoglalták. Az ingatlan tulajdonosával szemben bevezetett jövedéki eljárás lezárásával a bírság összege elérheti a 25 millió forintot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Itt egy adat, amit látva Magyar Péter dörzsölheti a tenyerét
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 09:22
Jelentős a Tisza előnye egy friss közvélemény-kutatás szerint.
Közérdekű Kiderült, hogyan alakul az üzemanyag ára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 12:37
Kedden nem változik érdemben sem a benzin, sem a dízel ára. 
Közérdekű Itt az adóhatóság bejelentése: mindenkit érint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 08:24
Szinte minden adóügy intézhető online, és valamennyi személyes információ lekérdezhető az adószámlától a foglalkoztatási adatokon keresztül a bevallásokig, digitálisan a NAV Ügyfélportálról (ÜPO) – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Közérdekű Elhunyt a negyedik Orbán-kormány egyik minisztere
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 18:16
Életének 76. évében meghalt Kásler Miklós Széchenyi-díjas egyetemi tanár.
Közérdekű Nyugdíjasoknak szóló akciókra biztatja a boltokat Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 10:58
A Közgazdász Vándorgyűlésen Nagy Márton arról is beszélt, hogy az üzemanyagok jövedékiadó-emelését fél évvel elhalasztaná a kormány. A boltokat nyugdíjas akciókra biztatja a miniszter.
Közérdekű Nem csak a Karmelitában fordult meg a Kínai Kommunista Párt titkára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 19:29
A magyar titkosszolgálattal is tárgyalhatott. 
Közérdekű Kényelmi díj nélkül lehet autópálya-matricát venni
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 13:35
Az elektronikus vásárláskor eddig felszámított kényelmi díj szeptembertől megszűnt.
Közérdekű Itt az új felmérés: ennyivel vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 12:19
Augusztusban hibahatáron belül változtak a pártok közti erőviszonyok.
Közérdekű Meglepően csökkentené a személyi jövedelemadót Magyar Péter pártja
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 17:15
A Tisza Párt költségvetési- és adópolitikai munkacsoportja kidolgozta adópolitikai javaslatait, közölte a párt vezetője pénteken Facebook oldalán.
Közérdekű Magyar Péter visszavág: nem lesz szja-emelés
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 11:13
A pártelnök megcáfolta a megjelent sajtóhíreket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG