3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

A fél országra figyelmeztetést adott ki a hőség miatt a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint Budapesten, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyében továbbra is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Mint írták: szombaton a Dunántúl északnyugati felén már 25 fok alatt, másutt még 25, 27 fok körüli átlaghőmérséklet valószínű.

A meteorológiai szolgálat honlapján kiemelték, hogy szombaton északnyugat felől markáns hidegfront éri el a Kárpát-medencét, amelynek hatására a délutáni órákban nagy lesz a hőmérsékleti kontraszt az ország északnyugati és délkeleti részei között. Északnyugaton már csak 30 fok alatti csúcshőmérsékletekre lehet számítani, míg keleten továbbra is marad a meleg, viszonylag száraz idő: nagyrészt 31-36 fok között alakulnak a maximumok. Késő estére többnyire 21-26, északnyugaton 16-20 fokig hűl le a levegő.

A figyelmeztetésben kitértek arra is, hogy szombaton a nap második felében elsősorban a Dunántúl délkeleti felén és a középső országrészben lehet néhol zivatar. Várhatóan estétől, késő estétől nyugat, északnyugat felől egy nagyobb kiterjedésű csapadékzóna alakulhat ki intenzív záporokkal, néhol zivatarral, lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadékkal. Heves zivatar nem valószínű - írja az MTI:

Mi lesz a tűzijáték alatt? Még nem tudni

Vasárnap, az állami ünnepen kezdetben a Dunántúlon, majd a középső területeken, délután a Dunától keletre is eső, zápor, egy-egy zivatar várható, este főként a Tiszántúlon eshet még többfelé. Jelentős mennyiségű csapadékra lehet számítani. Emellett sokfelé erős, a Nyugat-Dunántúlon és zivatar környékén viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 18-25 fokig melegszik a levegő (a tartósan borult, csapadékos helyeken lesz a leghűvösebb, a Tiszántúl keleti felén pedig még 25 fok fölé melegedhet a levegő).

Fő az óvatosság!

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság korábban mindenkit arra kér, hogy mielőtt elindulnak az ünnepi rendezvényekre, tájékozódjanak az időjárási előrejelzésről, illetve az érvényben lévő vagy várható meteorológiai riasztásokról, a rendezvényen pedig minden esetben tartsák be a szervezők és a hatóságok utasításait.

A várható időjárásról, és ennek nyomán a rendezvények lebonyolításáról szombat délután tartanak sajtótájékoztatót az államalapítás ünnepének központi rendezvényeinek biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzs központjában, a rendőrség Teve utcai székházában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Lövöldözés Kanadában, tíz ember halt meg a merényletben
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 07:10
Tíz ember halt meg — köztük az elkövető is — miután egy nő kedden lövöldözni kezdett egy nyugat-kanadai középiskolában, majd magával is végzett — közölte a rendőrség.
Közérdekű Most a bolgárokkal osztozunk a legkorruptabb címen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 15:41
Magyarország negyedszer lett az EU legkorruptabb állama egy frissen bemutatott felmérés szerint.
Közérdekű Leejti a kocsikulcsot, ha meglátja, mi történik ma a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 12:27
Tovább emelkedett a benzin ára. 
Közérdekű A magyarok többsége megtiltaná 16 év alatt a közösségi média használatát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 11:36
A magyar felnőtt népesség többsége hallott arról, hogy Ausztráliában a tavalyi év végétől megtiltották a közösségi oldalak használatát a 16 évesnél fiatalabbak számára. Hasonló szabályozásnak Magyarországon is lenne támogatottsága: több mint kétszer annyian értenének egyet a bevezetésével, mint amennyien elleneznék azt – ez derül ki az IDEA Intézet 2026. január legelején elvégzett országosan reprezentatív, kérdőíves felméréséből.  
Közérdekű Lehull a lepel: újra Budapesten tűnhet fel Netanjahu
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 09:07
Megvan, miért jönne ismét a politikus. Egy hivatal már meg is erősítette az információkat.
Közérdekű Mi jön még? Vadászgépek tapadtak a Wizz Air repülőjére
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 07:19
Az esetben egy rejtélyes sor is közrejátszott az egyik utas részéről.  
Közérdekű Bevezetné az eurót a Tisza, ha kormányra kerülne
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 16:02
A Tisza Párt bemutatta a több mint 200 oldalas választási programját, ami a „Működő és emberséges Magyarország” címet kapta.
Közérdekű Ezt a terméket azonnal visszahívja a Müller az üzleteiből
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 11:05
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. – közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
Közérdekű Történelmi döntés a MÁV életében
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:52
Plusz 50 ezer vasúti ülőhellyel, mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonattal és csaknem 90 új InterCity-kocsival bővül a MÁV flottája.
Közérdekű Megvan, miért költenek a magyarok évi több százezer forintot egészségügyre
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 06:21
Milyen mértékben támaszkodik a rendszer állami forrásokra? Mekkora a lakossági és az önkéntes egészségbiztosítási finanszírozás szerepe a rendszerben? A GKI a KSH adatai alapján megvizsgálta a magyar egészségügyi kiadások szerkezetét. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG