4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Egy százalékpontos növekedést és jelentős előnyt mért a kormányközeli Nézőpont Intézet a Fidesz támogatottságában a listás eredményeket figyelve. A 21 Kutatóközpont szerint ugyanakkor stabilan vezet a Tisza.

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben – közölte a Nézőpont Intézet. A felmérése szerint az április 12-ei,  vasárnapon esedékes országgyűlési választáson

  • a Fidesz–KDNP legvalószínűbb listás eredménye 46 százalék lenne,
  • míg a Tisza-lista továbbra sem tudta átlépni a 40 százalékos határt.

A Mi Hazánk támogatottsága változatlanul 8 százalék,amely a párt számára biztos bejutást ígér. A Demokratikus Koalíció és a Kétfarkú Kutya Párt a március 15-ei ünnepeken sem tudott mozgósítani, s jelenleg legvalószínűbb listás eredményük 3-3 százalék lenne. A Nézőpont a listás eredmények kapcsán megjegyezte, hogy annak meghatározása során az összes aktív pártválasztó bevallott és a többi aktív választó statisztikai módszerekkel beazonosított véleményét vették figyelembe.

A Nézőpont Intézet szerint március 15-e után enyhén nőtt a Fidesz előnye. A 21 Kutatóközpontnál a Tisza vezet stabilan
A Nézőpont Intézet szerint március 15-e után enyhén nőtt a Fidesz előnye. A 21 Kutatóközpontnál a Tisza vezet stabilan
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

Az előző kutatással összevetve 86-ról 92 százalékra emelkedett a kormánypárti szimpatizánsok részvételi hajlandósága. Mivel a Tisza-tábor már eddig is hiperaktív volt (98 százalékuk mondta, hogy biztosan részt fog venni a választáson), a várakozásoknak megfelelően a kampány célegyeneséhez közeledve a kormánypártoknak volt nagyobb esélye tartalékai mozgósításával.

Ugyanakkor a teljes népességnek kevesebb, mint 80 százaléka fog részt venni a választáson

– írták.

Szintén a kormányoldalnak kedvező fejlemény a kormányközeli Nézőpont szerint, hogy az elmúlt két hétben az Ukrajnával kapcsolatos ügyek dominálták a kampányt és a közbeszédet is: Volodimir Zelenszkij elnök magyarországi népszerűsége alacsony (a magyarok 64, a Tisza-szavazók 34 százaléka van negatív véleménnyel róla). 

A nyugdíjasoknál simán vezet, a 30 év alattiaknál óriási hátrányban a Fidesz 

Ezzel szemben a 21 Kutatóközpont 24.hu számára készített felmérése a teljes lakosság körében 8 százalékpontos Tisza-vezetést jelez.

A kutatásból kiderül, hogy az alapfokú végzettséggel rendelkezők és a nyugdíjasok körében stabil előnye van a Fidesznek, ahogy még mindig kicsivel több nő támogatja a kormánypártot, mint a legnagyobb ellenzéki erőt, a Tisza Pártot.

A demográfiai adatok alapján az látszik a teljes népességben, hogy a férfiak körében sokkal többen támogatják a Tisza Pártot, mint a Fideszt (49-25 százalék az arány), a nőknél viszont a Fidesznek 34 százalékos eredménye van, míg a Tisza Pártra a nők 29 százaléka szavazna.

Kétszer olyan népszerű a Mi Hazánk a férfiak körében, mint a nőknél (6 vs. 3 százalék), az MKKP-nál arányuk ugyanannyi (1-1 százalék), míg a DK-ra 2 százalék a nők, és 1 százalék a férfiak aránya. 4 százaléknyi nő mondta, hogy nem menne el, a férfiaknál ugyanez csak 2 százalék. Ugyanígy kétszerannyi nő mondta, hogy nem tudja (8 százalék vs. 4 százalék), mint amennyi férfi, viszont látványos a nem válaszolók aránya: a nőknél ez 21, a férfiaknál 13 százalék.

A legjelentősebb különbség nem is annyira a nemek szerinti megoszlásnál, sokkal inkább az életkoronkénti felosztásnál látszik. Itt a kutatási eredmények azt mutatják, hogy a 30 év alattiak körében csak 14 százalék a Fidesz támogatottsága, míg a Tisza Pártot 65 százalék támogatja, a Mi Hazánkra 7 százalék voksolna, 10 százalékuk nem válaszolt, 2 százalék pedig nem menne el. DK szavazót a 18-29 évesek körében nem találni.

Az életkorral előrehaladva emelkedik a Fideszre szavazók aránya a Tisza Pártéval szemben, és az látszik, hogy az 50-64 éves korosztályban is már nagyon szoros a verseny (33 százalék Tisza Párt, 32 százalék Fidesz), a 65 év felettiek körében viszont már 50 százalék a fideszesek aránya, míg a Tisza Párté 19 százalék. Jelentős, 17 százalék az aránya azoknak, akik nem válaszoltak – számol be róla a Telex.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
Közérdekű Szentendrén már vizet kell osztani
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:01
7000 db zacskózott vízzel segítenek.
Közérdekű Kicsit kevésbé fogy a magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:55
5790 gyermek született, és 9167 ember vesztette életét júniusban idehaza. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 2,6, a halálozásoké 3,1 százalékkal csökkent. Többen kötöttek viszont házasságot.
Közérdekű Vasárnap újraindulhat a Dunamenti Erőmű
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:12
Az esti órákban Magyarország áramimportra szorul. Újra önmérsékletre kérte a nagyfogyasztókat a miniszterelnök.
Közérdekű Az adóhatóság nem tétlenkedik
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:52
Gyorsabbá és egyszerűbbé válik a vámeljárás, megszűnik a szén-dioxid-kvóta-adó, a visszafizetési kérelmeket még 90 napig lehet benyújtani a NAV-hoz.
Közérdekű Trónfosztás a Balatonon
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:14
Fordulatos, izgalmas 13 óra 27 perces vitorlázást követően az RSM katamarán szelte át elsőként a célvonalat az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon, elhódítva ezzel az abszolút kategória leggyorsabb hajónak járó trófeát. Ezzel lezárult a Raiffeisen Audi Fifty-Fifty éveken át tartó egyeduralma, a címvédő és Kékszalag rekorder katamarán hatalmas hajrával a harmadik helyet szerezte meg. Másodikként a legendás, 13-szoros Kékszalag-győztes Litkey Farkas futott be a Process Solutions fedélzetén.
Közérdekű Nehéz napok jönnek: a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:24
A miniszterelnök délelőtt már beszélt arról, hogy ez megtörténhet. 
Közérdekű Európa az erdőtüzek szorításában: a szakértő szerint nincsenek „mágikus megoldások”
Sipos Ildikó | 2026. július 29. 18:37
Ismét égnek az erdők Délnyugat-Franciaországban, erdőtűz pusztít egy népszerű görögországi turistaparadicsomban is. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint a katasztrófák oka egyértelműen az éghajlatváltozás, amely “annyira rohan előre, hogy rövid távon nem tudunk beavatkozni”. Lapunknak nyilatkozva egyúttal globális és egyéni szintű lépéseket sürgetett. Arról is beszélt, hogy ne a tengerparti nyaralás legyen a menő, inkább tegyünk ki egy egyszerű buszos utazást háttérképnek a Facebookra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG