3p

Az foglalhat időpontot, aki már elmúlt 18 éves, és legalább 4 hónap eltelt már a második oltása óta. Az egydózisú Janssen esetén természetesen az első és egyetlen oltás időpontjától kell számolni a hónapokat.

Szerdán megnyílt az időpontfoglaló a harmadik oltásra is, írja a kormányzati korona-kommunikációs oldal, azzal folytatva, hogy Európában elsőként Magyarország teszi lehetővé a koronavírus elleni harmadik védőoltás felvételét.

Az eeszt.gov.hu időpontfoglalóban a kórházi oltópontok már meghirdették a foglalható időpontokat.

Az új, agresszív vírusmutánsok megjelenése indokolttá teszi, hogy megerősítsük azok immunvédelmét, akik korán, az elsők között kapták meg az oltást, írják.

A harmadik oltás is önkéntes és ingyenes.

Fekete Beáta asszisztens beolt egy férfit a kínai Sinopharm koronavírus elleni vakcina harmadik, emlékeztető adagjával a békéscsabai Réthy Pál kórházban 2021. augusztus 4-én. (Fotó: MTI/Rosta Tibor)
Fekete Beáta asszisztens beolt egy férfit a kínai Sinopharm koronavírus elleni vakcina harmadik, emlékeztető adagjával a békéscsabai Réthy Pál kórházban 2021. augusztus 4-én. (Fotó: MTI/Rosta Tibor)

Ki foglalhat időpontot harmadik oltásra?

Az, aki elmúlt 18 éves, és a második oltását már több mint 4 hónapja kapta meg. (Az egydózisú Janssen vakcina esetében természetesen az első oltástól számítják a 4 hónapot).

A harmadik oltásra történő jelentkezés lehetőségét csak azok fogják látni az időpontfoglaló felületen, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek. Az időpontfoglalóba a TAJ-számuk és a születési idejük beírásával tudnak belépni.

Az időseknek, a krónikus betegségben szenvedőknek, és a legyengült immunrendszerű betegeknek különösen ajánlott a harmadik oltás felvétele.

Aki nem tud interneten foglalni, a háziorvosánál is kérheti a harmadik oltás beadását. Az oltás felvételére augusztus 1-től nyílik lehetőség.

Milyen vakcinával történik a harmadik oltás?

Azt, hogy ki milyen típusú oltóanyagot kap harmadik oltásnak, a szakmai ajánlást figyelembe véve az oltóorvos dönti el a helyszínen. A szakmai ajánlás szerint aki első két oltásnak vektorvakcinát kapott, az elölt vírust tartalmazó vagy mRNS-vakcinát kaphat emlékeztetőül és fordítva. Erőteljesebb immunválasz várható ugyanis attól, ha egy más hatásmechanizmussal működő vakcinát adnak emlékeztető oltásnak.

Az is lehetséges ugyanakkor, hogy kontrainidkáció esetén valaki ugyanazt az oltást kapja harmadikként, mint amilyennel az alapimmunizálása történt.

Hol történik a harmadik oltás?

A harmadik  oltásokat a fővárosban a centrumkórházakban, a megyékben a megyei kórházakban lehet felvenni, ahová online lehet időpontot foglalni. Ezeken az oltópontokon mindegyik olyan vakcina típus elérhető lesz, ami a harmadik oltásokhoz felhasználható.

A harmadik oltást a háziorvosoktól is lehet igényelni, számukra az igények alapján a Megyei Oltási Munkacsoportok biztosítják majd a szükséges vakcinát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Viktor: 4-5 eszközt is jelenthet az amerikai védőpajzs
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 08:50
A miniszterelnök a Kossuth Rádiónak adta szokásos, péntek reggeli interjúját, most ezt szemlézzük.
Közérdekű Orbán Viktor Dobrev Klárával együtt örülhet a legújabb közvélemény-kutatásnak
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 11:11
A Tisza előnye csökkent a Fidesszel szemben, és a DK bejutna a parlamentbe a november eleji felmérés szerint.
Közérdekű Orbán Viktor vagy Magyar Péter? Nem győzte meg a tiszás szavazókat a Trump-vizit
Kollár Dóra | 2025. november 11. 15:15
Olvasóink véleményét kérdeztük.
Közérdekű Nincs jó hírünk: ismét emelkednek az üzemanyagok árai
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:22
A héten kedden tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is.
Közérdekű Ha van autója, most figyeljen: ennyiért köthet rá kötelező biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 09:45
Elstartolt az év végi kötelezőkampány.
Közérdekű Magyar Péter elárulta azokat a számokat, amikre sokan vártak
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 16:23
A Tisza Párt elnöke közzétette a Nemzet Hangja eredményét.
Közérdekű Kormányképességben 9-3-ra vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 13:55
12 közpolitikai témával kapcsolatban kérdezte meg a Policy Solutions az embereket arról, hogy szerintük ezekben Orbán Viktor vagy Magyar Péter kormánya nyújtana-e jobb teljesítményt.
Közérdekű Jön a 13. havi illetmény a bíróságokon
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:58
A teljes bírósági ágazat, több mint 10 ezer ember kaphat 13. havi illetményt idén – közölte Tuzson Bence igazságügyi miniszter éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés igazságügyi bizottságában.
Közérdekű Csökkent a gázolaj ára
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:03
Egy forinttal csökken a gázolaj ára.
Közérdekű Gyurcsány Ferenc nyomdokaiba lépett Lázár János a vasúti statisztikákkal – állítja Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 12:47
Hamis a statisztika, amivel Lázár János büszkélkedik – mondja Vitézy Dávid. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG