3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Főleg a hétfőn esedékes részleges nyitásról szólt az operatív törzs mai tájékoztatója. 

Maruzsa Zoltán ismertette az oktatási nyitás forgatókönyvét – a köznevelési államtitkár azt mondta, hogy elérkezett az idő arra, hogy április 19-től az óvodákban és az általános iskolák alsó tagozatában is visszaálljanak a jelenléti oktatásra, míg az 5-12. évfolyamokon május 10-ig marad a digitális oktatás. Az óvodáktól az újranyitás kapcsán azt kérte, hogy ne legyenek összevont csoportok, akkor is oldják meg, hogy minden óvodással a saját nevelője foglalkozzon, ha csak a gyermekek felét-harmadát viszik be az intézményekbe.

Forrás (Youtube/M1)
Forrás (Youtube/M1)

Az óvodákban és az alsó tagozaton a korábbi rendszer szerint ismételten kötelező lesz a hőmérséklet-mérés, a fertőtlenítés és a távolságtartás – mondta, hozzátéve, hogyha egy szülő nem akarja óvodába és iskolába engedni a gyermekét, akkor az intézmény vezetője engedélyeztetheti a távolmaradást, ugyanakkor

az osztálytermi oktatást nem lehet közvetíteni az otthon maradók számára.

Azok a diákok, akik 250 óránál többet hiányoznak, nem osztályozhatóak, így osztályozó vizsgát kell tenniük az év végén – fogalmazott, kiemelve, hogy azzal nem teszünk jót a gyerekekkel, ha nem tanítunk nekik semmit, és nincsenek számon kérések.

580-an maszk nélkül

Gál Kristóf az ORFK szóvivője ezután ismertette a rendőri intézkedések adatait az elmúlt 24 órából:

  • a közterületi maszkviselés hiánya miatt 532,
  • a tömegközlekedésen a maszkviselés hiánya miatt 35,
  • míg a boltokban és más intézményekben a maszkviselés hiánya miatt 13 esetben intézkedtek a rendőrök.

A kijárási korlátozások megsértése miatt 150 személy ellen kellett fellépni.

Így alakultak a karanténszámok

Az elmúlt napon 7797 új házi karantént rendeltek el, így összesen 47 671-en vannak jelenleg ilyen korlátozás alatt. A karanténellenőrző alkalmazáson keresztül 3560-an kommunikálnak a hatósággal.

Galgóczi Ágnes: zajlik az oltási program

A Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője elsőként elismételte a reggel óta már ismert koronavírus-statisztikákat, majd szólt arról, hogy Magyarországon továbbra is zajlik az oltási program, a regisztrált aktív korúak közel felét már beoltották, és az oltást még nem kapóknál bármelyik nap csöröghet a telefon. Az oltási programban nincs változás, a magyar hatóság elkötelezett a biztonságos és hatékony vakcinák mellett – tette hozzá.

Kérdések a mai tájékoztatón nem hangzottak el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: az áramhiány Budapest szíve közepébe is behatolt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 15:15
Az ország egyik legfontosabb, szimbolikus helyszíne sem menekülhetett.
Közérdekű Kapitány István kimondta: ekkor kell az utolsó gépet is leállítani Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 13:33
A miniszter is ráerősített, hogy még vasárnap teljesen megszűnhet a villamosenergia-termelés Pakson.
Közérdekű Nyugtat a minisztérium – lesz mit inni ezután is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:56
Nyilatkozatot adott a szaktárca illetékese az extrém helyzetben az ivóvízellátásról.
Közérdekű Magyar Péter: Egy teljes paksi blokk energiatermelését sikerült megspórolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:29
Vannak biztató fejlemények, de minden eddiginél keményebb napok jönnek az enregiakrízisben a kormányfő szerint.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes megszólalt – mindenkit cselekvésre hívott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 10:22
Rendkívüli időkben intézett beszédet minden magyarhoz.
Közérdekű Hivatalos: módosították a villamoshálózat lekapcsolási rendjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 09:01
Aki nem engedelmeskedik, azt egyszerűen levágják az elektromos hálózatról az ipari szereplők közül.
Közérdekű Itt a vége: teljesen leáll Paks, nincs tovább
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 08:27
44 éve nem volt példa ilyenre, de vasárnap megtörténik.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG