3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A magyarok többsége támogatja a gyermekeket nevelő nők adómentességét, de igazán csak saját szavazóit körében ért el ezzel átütő sikert a kormány. Még ezen a pajzson is van egy rés.

Orbán Viktor miniszterelnök februári évértékelőjén jelentette be, hogy idén októbertől személyi jövedelemadó-mentességet kaphatnak a három gyermekes anyák, a kétgyerekeseknél pedig lépcsőzetesen vezetik be az adómentességet 2030-ig. Azóta a 30 év alatti egy gyermeket nevelő anyákra is kiterjesztették a kedvezményt.  Az anyák ilyen típusú támogatását a magyarok többsége jónak tartja – derült ki a Publicus Intézet Népszava számára készített felméréséből. A vizsgálat még azelőtt készült, hogy az egy gyerekeseket is bevették volna a kedvezményezetti körbe. A megkérdezettek 56 százaléka válaszolt igennel vagy „inkább igennel” arra a kérdésre, hogy egyetért-e ezzel az intézkedéssel, 40 százalékuk nemmel.

A Fidesz szavazóinak 95 százaléka elégedett ezzel a családtámogatási eszközzel, az ellenzékieknek csupán 31 (ezen belül a Tiszások 27), a bizonytalanoknak pedig 56 százaléka. Azt viszont a magyarok 71 százaléka helyteleníti, hogy az intézkedés a már korábban bevezetett adókedvezményekhez hasonlóan a magasabb jövedelmű családokat nagyobb mértékben segíti. Ebben a kérdésben még a kormánypárti szavazók többsége is hajlik a kritikára: 46 százalékuk szerint ez így nem helyes, szemben 42 százaléknyi támogatóval.

Összességében az ellenzékiek 86 százalékának nem tetszik ez a fajta diszkrimináció, ezen belül a Tisza szavazók 90, a DK-sok 91, a szélsőjobboldali Mi Hazánk hívek 49 százaléka gondolkodik így. Hasonlóan szkeptikusak az emberek azzal kapcsolatban, hogy ezek az adókedvezmények alkalmasak lennének arra, hogy gyerekvállalásra ösztönözzék a fiatalokat. Ebben kizárólag a Fidesz (77 százalék) és a Mi Hazánk (60 százalék) szavazóinak többsége hisz. Összességében a megkérdezetteknek 65 százaléka szerint nem hatékony ez a módszer. Az ellenzékiek (90 százalék), azon belül a Tiszások (94 százalék) kifejezetten nem hisznek benne. A többségnek az sem tetszik, hogy 2008 óta nem emelkedett a családi pótlék összege. Gyakorlatilag ez az egyetlen olyan támogatási forma, amely nem diszkriminálja valamilyen módon a társadalom alsóbb rétegében elhelyezkedő családokat. Az ellenzékiek 90, a bizonytalanok 83, a kormánypártiak 58 százaléka helyteleníti, hogy a családi pótlék összege 17 éve változatlan.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Az ukrán nagykövetség az orosz kézjegyet látja a Magyarországon elfogott pénzszállítók ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 19:25
Túszejtés és vagyon eltulajdonítása miatt büntetőeljárás indult Ukrajnában a Magyarországon elfogott ukrán pénzszállítók ügyében.
Közérdekű Videón az ukrán pénzszállítók elfogása, a kormány posztolta ki
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:35
A Terrorelhárítási Központ felvételén a teljes rajtaütés megtekinthető.
Közérdekű Ukrán bankárok jönnek Magyarországra, hogy tisztázzák a lefoglalt pénzszállítók ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 13:32
Budapestre utaznak az Oschadbank (ukrán állami takarékbank) lefoglalt járművei és pénzszállítói ügyében a pénzintézet munkatársai. 
Közérdekű Így térhetnek haza a háborús zónában rekedt magyarok: Szijjártó Péter bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:16
Hozzávetőleges menetrend készült a mentesítő repülőjáratokról, itt van, honnan és mikor indulhatnak a gépek.
Közérdekű Csendben rombol: egyre több magyart érint a fel nem ismert cukorbetegség
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 11:23
Az összes hazai haláleset 2,4 százalékát a cukorbetegség okozza.
Közérdekű Kiderült, kik vezetik a Tisza Párt listáját
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 09:12
Magyar Péter elárulta az első öt nevet.
Közérdekű Ami a profiknak munka, másoknak szenvedélyes szórakozás
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 19:12
A hivatásos  teniszezők életét a versengés, az eredmények hajszolása jellemzi. A profi teniszezők valóságáról tett őszinte vallomást legutóbb a Dubajban játszó Daniil Medvedev, csatlakozva többek között Iga Swiatek, Carlos Alkaraz és Novak Djokovic korábbi véleményéhez. Mindannyian arra panaszkodtak, hogy az ATP pontok gyűjtési kényszere miatt évente negyven héten kell játszaniuk, utazva versenyről versenyre, ami a játékosok túlterheléséhez, gyakori sérülésekhez vezet. 
Közérdekű Máris háromszor annyi magyar kér segítséget az Iráni válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 21:41
Nap elején még sokkal kevesebben jelentkeztek, de mostanra megugrott a külügytől segítséget remélők száma.
Közérdekű Megmenekült Pilisjászfalu az akkufeldolgozótól
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 11:58
Sikeresen érveltek a kormányhivatalnál.
Közérdekű Tankoljon meg még ma, mert durva áremelkedés lesz péntektől a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:56
Jön az áremelkedés a hétvégén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG