2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Kevesebb az új fertőzött, de 154 újabb vírushalottat jelentettek.

Az elmúlt 24 órában 4977 új fertőzöttet igazoltak, ez a napi adat csaknem 300-zal kevesebb, mint az előző közléskor. Ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 218 295 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Viszont a csütörtökihez képest tízzel emelkedett az elhunytak száma, most 154 többségében idős, krónikus beteg távozott el közülünk, így az elhunytak száma 37 530 főre emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu. 

Az állami tájékoztató portál szerint a gyógyultak száma jelenleg 1 026 254 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 154 511 főre csökkent. 

Összesen 5856 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 519-en vannak lélegeztetőgépen. 

A beoltottak száma 6 208 430 fő, közülük 5 923 284 fő már a második oltását is megkapta, 3 065 350 pedig már a harmadik oltást is felvették. 

Emlékeztettek, hogy az Oltási akció keretében ismét időpontfoglalás nélkül is fel lehet venni az oltást péntek délután és szombaton a kórházi oltópontokon. Jelezték továbbá, hogy rendben zajlik az 5-11 éves gyermekek oltása, a szülők számára folyamatosan nyitva a regisztrációs és az időpontfoglaló honlap.

Hangsúlyozták, hogy Magyarországon is jelen van az omikron vírusvariáns, ezért továbbra is kérik a beoltatlanokat, hogy vegyék fel az oltást, mert minden variánssal szemben nagyobb az esély az oltással, mint anélkül.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sulyok Tamás kihirdette a várva várt időpontot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:15
Május 9-én, délelőtt 10 órára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Közérdekű Őrület, mi történik az üzemanyagok árával
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:58
Egyre közelebb kerül a piaci ár a védetthez.
Közérdekű Jogsértő a gyerekvédelmi törvény az EUB szerint
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:57
Jogsértőnek találta a pedofilok ellen és a gyermekek védelmében hozott magyar törvényt az Európai Unió Bírósága, mert az megbélyegzi a szexuális kisebbségekhez tartozó embereket.
Közérdekű Egy mutatóban máris elindult a felzárkózás Európa irányába a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 08:22
A korábbi 14 százalékról 25-re ugrik a nők aránya, de még így is az európai átlag alatt marad. 
Közérdekű Ma is sűrű napjuk lesz Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:56
Folytatódnak az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő tárgyalások kedden az Országházban.
Közérdekű Magyar Péter a Privátbankárnak: Lengyelországból akár másnap Brüsszelbe utazhatok, „nem luxusgéppel”
Imre Lőrinc | 2026. április 20. 19:32
Hét miniszter kilétét is felfedte Magyar Péter a Tisza Párt első frakcióülését követően. Az már korábban kiderült, hogy Forsthoffer Ágnes lesz az új Országgyűlés elnöke, Bujdosó Andrea pedig a Tisza frakcióvezetői posztját tölti majd be. A Tisza sajtótájékoztatóján jártunk, ahol a Paks II. beruházásról, az állami szerződések felülvizsgálatáról és a leendő miniszterelnök első külföldi útjairól érdeklődtünk.  
Közérdekű Órákon belül bejelenti Magyar Péter 7 leendő minisztere nevét
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:19
Összesen 16 minisztériumra lehet számítani. Kora délután sajtótájékoztató keretében jelentik be az első neveket, de előtte még összeül a Tisza Párt népes frakciója.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 08:42
Magyar Péter újabb bejelentést tett.
Közérdekű Világhírű tánca után a kamerákkal is leszámol a leendő miniszter
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 06:29
A Tisza-kormány miniszteri székének várományosa nem vár sokat reformjaival, derült ki nyilatkozatából.
Közérdekű Elbukott közel 20 ezer szavazat a levélszavazásnál
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:54
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG