2p

Január 1-től megszűnik a koronavirus.gov.hu, de most még meglepő adatot közöltek a kórházi kezelésre szorulók számáról.

Szokás szerint közölte az elmúlt hét napra vonatkozó koronavírus-statisztikákat a központi tájékoztató oldal. Az adatok az éppen aktuális járványhullám lassú levonulását mutatják, 13 571 főre csökkent az aktív fertőzöttek száma, új fertőzöttből is kevesebbet diagnosztizáltak, mint az előző hétnapos periódusban, 4397 új esetet találtak ugyanis.

A legnagyobb változás azonban a kórházban ápolt betegek számában következett be, ugyanis a múlt szerdán közölt 1044 főhöz képest most csupán 386-an szorulnak kórházi kezelésre. A változás szerencsére nem az elhunytak számának megugrásához köthető, ugyanis az elmúlt hét napban a kormányzati statisztikák szerint 56 beteg halt meg a koronavírus következtében.

Nem tódultak az emberek oltást felvenni, az adatok szerint 6 420 813 a beoltottak száma, ez csupán 113-mal több, mint a múlt heti adat, de ennél azért többen döntöttek úgy, hogy beadatnak maguknak egy negyedik adagot is az elérhető vakcinák valamelyikéből, a negyedik oltásukat felvevők száma közel 3 ezer fővel lett magasabb.

A heti adatok mellett azt is a közvélemény tudomására hozta kormányzati tájékoztató oldal, hogy ez volt az utolsó ilyen közleményük, ugyanis január 1-jétől megszűnik a koronavirus.gov.hu portál, és ezentúl az MTI-n keresztül közlik majd a járvánnyal kapcsolatos hivatalos adatokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter visszavág: nem lesz szja-emelés
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 11:13
A pártelnök megcáfolta a megjelent sajtóhíreket.
Közérdekű Zárt csoportból szivárgott ki: meghosszabbítják az árrésstopot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 22. 11:52
Egyelőre nem tudni, meddig lesz érvényben az intézkedés.
Közérdekű Ők nem magyar állampolgárok – Sulyok Tamás lépett, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 22. 09:41
A közlönyben jelentek meg erről a határozatok.
Közérdekű 10 százalék: újabb közvélemény-kutatás, újabb Tisza-előny
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 08:01
Ezúttal a Publicus Intézet mért.
Közérdekű Így hatol be a mikroműanyag az emberi szervezetbe
Bózsó Péter | 2025. augusztus 9. 17:03
Nem is gondolnánk, hogy honnan indul egy-egy mikroműanyagszál története a természetbeni körforgásban. Gyakorlatilag nem bomlik le, csak még kisebb darabokra, nanoműanyag részecskékre töredezik. Ezek számos módon hatolhatnak be az emberi szervezetbe.
Közérdekű Fontos figyelmeztetést adott ki a Nébih
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 13:25
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
Közérdekű Koronavírus: emelkedhet az esetszám
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 11:25
A múlt héten stagnált a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szombaton a honlapján.  
Közérdekű Már megint szembe megy a fejlett világgal a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 11:43
A fejlett világban mindenhol leszerelik az ATM-eket, itt telepíteni kell, pedig a magyarok is egyre inkább elfordulnak a készpénztől – írja laptársunk, az Mfor. 
Közérdekű Itt az új 20 ezer forintos, nagyon mutatós lett
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 06:52
Az első hazai óvodák alapítója, Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank emlékérmét bocsát ki. A 20 000 forint névértékű ezüst és 3 000 forint névértékű színesfém emlékérmék 2025. július 28-tól megvásárolhatók.
Közérdekű Amíg ön aludt, Szijjártó Péter felmondóleveleket írt alá
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 06:39
Fontos posztokon történik változás a magyar diplomáciában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG