3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Operatív törzs, hétfői adás, összefoglaló.

  • 68 400 adag Moderna-vakcina érkezett hétfőn az országba, részben ismétlő oltásokra, részben első oltásokra, a budapesti háziorvosoknak
  • 248 040 adag Pfizert-vakcina érkezését várjuk kedden
  • orosz és kínai vakcina is érkezik majd még a héten

- mondta el Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján. A Szputnyik V és a Sinopharm esetében adagokról nem beszélt.

A katonai oltóbuszok továbbra is a Tolna megyei kistelepüléseket járják, és segítenek a lakosság vakcinázásában.

Örömteli, hogy növekszik az oltásra regisztráltak száma, most 4 millió 280 ezernél tartunk.

Müller Cecília (Forrás: M1/YouTube)
Müller Cecília (Forrás: M1/YouTube)

A pedagógusok kampányszerű oltását "tulajdonképpen befejeztük", mondta Müller. Emlékeztetett: a pedagógus-oltások harmadik köre a hétvégén ment le. Ekkor 31 ezer óvodai, bölcsődei és iskolai pedagógust hívtak be oltásra, közülük 32 százalék jelent meg. Az első két körben mintegy 80 százaléknyian jelentek meg a soron kívüli oltást kérelmezők közül. Ebben a kampányban összesen 210 ezren kérték a soron kívüli beoltásukat, közülük 153 ezren vették fel az oltást, ami 73 százalékos megjelenési arány. Veszélyeztetettség miatt korábban már 52 ezer pedagógust beoltottak, ami azt jelenti, hogy nagyjából 200 ezer beoltott pedagógus van már az országban.

Müller ezután az antitest-szintekről beszélt. Kiemelte, hogy a védettséget nem csak az antitestek megléte adhatja, létezik úgynevezett sejtes immunitás is, ami azt jelenti, hogy a szervezetben ugyan nincsenek jelen az antitestek, de amint az immunrendszer érzékeli a vírus jelenlétét, beindul az antitest-termelés. Ez a fajta sejtes immunitás (vagyis az, hogy nincsenek antitestek, de a testnek megvan a kapacitása arra, hogy rögtön nekiálljon az antitest-termelésnek, amint szükség lesz rá) azonban nem mérhető könnyen.

Az elmúlt napok egyik vakcinaügyi slágerhíre volt, hogy lehetséges, hogy egy harmadik oltás is szükséges lesz a Sinopharm és a Pfizer oltószeréből. Müller erre azzal kontrázott rá, hogy elképzelhető: mindegyik típusú vakcinánál kellhetnek majd további ismétlő oltások. Biztosat még nem tudunk, a jövőbeli kutatások során derül majd ki, de nem lenne egyedülálló jelenség.

Ehhez a témához kapcsolódott a mai egyetlen, ismertetett sajtós kérdés is, mégpedig az, hogy mi alapján döntenek a harmadik oltás szükségességéről. Müller: nem mi döntünk, nem az egészségügyi hatóság, hanem a kutatások. Ha azt az eredményt hozzák, hogy szükséges a harmadik oltás is, akkor majd ennek megfelelően módosítja a gyártó a vakcina előiratát. Ha szezonálissá válik a Covid-19, akkor évente kell ismételni.

Kiss Róbert rendőr alezredes jelenti:

  • 1911 maszkviselési kihágás, ezen belül
  • 1872 közterületi maszkviselési kihágás
  • 32 tömegközlekedési, megállói maszkviselési kihágás
  • 7 boltbéli maszkviselési kihágás

miatt intézkedett a rendőrség a hétvégén.

Szombaton nyitva volt egy visegrádi gokart- és kalandpark, két vendég szórakozott, itt is intézkedtek. Pénteken nyitva volt egy szarvasi söröző, ezt 6 hónapra bezárták.

A kijárási tilalmat a hétvégén 2974 fő sértette meg. Szombat éjjel a fővárosi Nehru parton 14 ember gyülekezett: kiabáltak, hangosan zenét hallgattak. Péntek éjjel pedig 12 fő tartott zenés születésnapi bulit egy pestszentlőrinci bisztróban. A rendőrség mindkét esetben intézkedett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Ne felejtse otthon a forgalmit, ha tankolni megy!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 06:45
A benzinkúton ellenőrzik a rendszámot vagy a forgalmi engedélyt, és küldik az adatokat a NAV-nak.
Közérdekű Új fizetési rendszer jön a budapesti metrókban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:55
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton. Így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik – közölte a BKK az MTI-vel kedden.
Közérdekű Nem csitulnak a harcok, ma újabb magyarokat hozó mentesítő járat érkezhet a Közel-Keletről
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:45
Már csaknem ezer embert hoztak a mentesítő járatokkal Magyarországra a háborús övezetből – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Közérdekű A benzinre ársapka kerülhet, von der Leyen meg levelet kap – Orbán Viktor jelentkezett
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:41
Egy biztos: energetikai tanácskozás után rendkívüli kormányülés is lesz ma.
Közérdekű Hamarosan: Orbán Viktor bejelentése az olajárak robbanása után
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:26
Újra összehívta tanácsát a kormányfő a kőolajnál látottak miatt.
Közérdekű Futószalagon gördülnek ki a háborús zónából a magyar járatok
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 08:28
Egyre több külföldön rekedt magyar térhet haza.
Közérdekű Az ukrán nagykövetség az orosz kézjegyet látja a Magyarországon elfogott pénzszállítók ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 19:25
Túszejtés és vagyon eltulajdonítása miatt büntetőeljárás indult Ukrajnában a Magyarországon elfogott ukrán pénzszállítók ügyében.
Közérdekű Videón az ukrán pénzszállítók elfogása, a kormány posztolta ki
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:35
A Terrorelhárítási Központ felvételén a teljes rajtaütés megtekinthető.
Közérdekű Ukrán bankárok jönnek Magyarországra, hogy tisztázzák a lefoglalt pénzszállítók ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 13:32
Budapestre utaznak az Oschadbank (ukrán állami takarékbank) lefoglalt járművei és pénzszállítói ügyében a pénzintézet munkatársai. 
Közérdekű Így térhetnek haza a háborús zónában rekedt magyarok: Szijjártó Péter bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:16
Hozzávetőleges menetrend készült a mentesítő repülőjáratokról, itt van, honnan és mikor indulhatnak a gépek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG