2p

A Vakcinainfó által küldött hivatalos, behívó sms-ek mellett egy nagy-britanniai számról is érkeznek a magyarokhoz szöveges üzenetek. Ezek viszont érvénytelenek.

Újabb szélhámosságra hívta fel a figyelmet Kiss Róbert rendőr alezredes az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján. Ezúttal a frissen, tesztjelleggel indított, internetes oltóidőpont-foglalásra repültek rá csalók.

Mint ismert, az új időpontfoglaló rendszer próbája keretében a koronavírus elleni oltásra már regisztrált, de még nem beoltottak közül 70 ezer ember sms-t kap, melyben hozzáférést talál egy weblaphoz, ahol láthatja saját regisztrációs információit, illetve azt, hogy mely oltópontokon foglalhat időpontot a jövő hét hétfő-kedd-szerdán levezényelendő külön oltási kampányra.

Kiss Róbert (Fotó: Youtube/M1)
Kiss Róbert (Fotó: Youtube/M1)

Rögtön elkezdtek érkezni azonos tartalommal sms-ek egy nagy-britanniai számról is. Kiss felszólított, hogy aki ilyet kap, azt hagyja figyelmen kívül. A hivatalos tájékoztató sms-ek magyarországi számról érkeznek, és a kontakt megjelölése minden esetben Vakcinainfo. Az operatív törzs és a rendvédelmi szervek vizsgálják a brit sms-ek eredetét.

Kiss azt is elmondta, hogy tegnap a rendőrség nyitva talált egy sárvári borozót, ahol vendégek szeszt fogyasztottak. A helyet hat hónapra bezáratták.

Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője elmondta, hogy a járvány elérte a platóját, az adatok kedvezően alakulnak, ez az oltási kampánynak is köszönhető. A kampány a héten Pfizer, Szputnyik és Moderna vakcinákkal folytatódik a héten is.

Az osztályvezető felhívta a figyelmet, hogy bár szombaton jön a vendéglátó egységek terasznyitása, az nem a járvány végét jelenti: a vírusvédelmi intézkedéseket továbbra is kötelező betartani.

Mivel ma volt Kormányinfó, Galgóczi és Kiss nem válaszolt sajtós kérdésekre, mondván Gulyás Gergely már mindenre kimerítő választ adott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Nyugtat a foci-vb házigazdája: biztonságban lesznek a szurkolók
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:15
Semmiféle kockázattal nem kell kalkulálniuk azoknak a látogatóknak, akik a júniusban esedékes labdarúgó-világbajnokságra Mexikóba utaznak – közölte Claudia Sheinbaum, Mexikó elnöke.
Közérdekű Az MVM tiszta vizet öntött a pohárba a rezsistopkedvezménnyel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 12:00
Az MVM szerint sokan érdeklődtetek a földgázszámlákkal kapcsolatban, ezért a cég részletesen bemutatta, ki mikor számíthat majd a számlájára és azok mikortól tartalmazzák a rezsistop kedvezményt.
Közérdekű Ádáz küzdelem, így állnak most az erőviszonyok kevesebb mint 50 nappal a választások előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 08:00
A Mediántól friss számok érkeztek. A Nézőpont Intézet teljesen mást mér.
Közérdekű Meghalt Perger István
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 18:22
Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének helyettes vezetője 48 évesen hunyt el.
Közérdekű Változna a gyógyszerrendelés: a kamara nem támogatja, komoly aggályaik vannak
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:37
11 pontban fogalmazta meg kétségeit a szakmai szervezet a vonatkozó rendeletek módosítsa kapcsán.
Közérdekű Szülők miatt kapott fejmosást a Belügyminisztérium, hivatalos helyről
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:33
Az Adatvédelmi Hatóság marasztalta el a Belügyminisztériumot (BM).
Közérdekű Szédületes ütemben titkosít az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 10:51
Figyelemreméltó tempóval rejtik el a döntéseiket egy friss összeállítás szerint.
Közérdekű Szijjártó Péter bemondta: minden ukrán ügyet lesöpörnek az asztalról
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 12:22
Minden Ukrajna számára fontos ügyet blokkol Magyarország, amíg nem lép az ukrán fél.
Közérdekű Váratlan energiabiztonsági üzenet jelent meg Orbán Viktor oldalán
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 10:06
Vasárnap reggel közölte a miniszterelnök, hogy lépett is az ügyben, Ukrajna miatt.
Közérdekű Új terminál épül a Liszt Ferenc repülőtéren, hamarabb térülhet meg az állami felvásárlás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 14:05
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Nicolas Notebaert, a VINCI Concessions vezérigazgatója és a VINCI Airports elnöke, valamint François Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója részvételével ünnepélyes keretek között letették a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér új, harmadik termináljának alapkövét – közölte a Budapest Airport.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG