2p

A hazai összes villamosenergia-felhasználás 4554 gigawattóra (GWh) volt januárban, ez volt az elmúlt hét év legmagasabb januári fogyasztása - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).

Az összefoglaló szerint a hazai bruttó villamosenergia-termelés 3292 GWh volt az év első hónapjában, 3,4 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.


A megújuló forrásból termelt áram mennyisége az előző év azonos hónapjánál 39,9 százalékkal volt magasabb. A fosszilis alapú termelés 3 százalékkal csökkent az előző év januárjához képest, a nukleáris forrásból származó bruttó villamosenergia-termelés 0,3 százalékkal emelkedett.
A megújuló energiaforrásból termelt áram legnagyobb részét, 39,9 százalékát a napenergia, 32,9 százalékát biomassza, 18 százalékát pedig szélenergia biztosította - jelezte a MEKH.

Nem fogtuk vissza magunkat. Fotó: Pixabay
Nem fogtuk vissza magunkat. Fotó: Pixabay

Az országos primerenergia-termelés hőértékben kifejezve 45,29 petajoule (PJ) volt januárban, 0,44 PJ-lal magasabb az előző év azonos időszakához képest. Az elsődleges megújuló energiahordozók termelése 0,05 PJ-lal, az elsődleges fosszilis energiahordozók termelése 0,35 PJ-lal, a nukleáris termelése 0,05 PJ-lal emelkedett. Az egyéb nem megújuló forrásokból származó energiatermelés viszont 0,02 PJ-lal csökkent az előző év azonos időszakához képest.


A fosszilis energiaforrásokon belül minden energiahordozó felhasználása emelkedett.
A földgáz belföldi felhasználása 55 582 TJ volt, 4,1 százalékkal magasabb az előző év azonos hónapjánál. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Kormányképességben 9-3-ra vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 13:55
12 közpolitikai témával kapcsolatban kérdezte meg a Policy Solutions az embereket arról, hogy szerintük ezekben Orbán Viktor vagy Magyar Péter kormánya nyújtana-e jobb teljesítményt.
Közérdekű Jön a 13. havi illetmény a bíróságokon
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:58
A teljes bírósági ágazat, több mint 10 ezer ember kaphat 13. havi illetményt idén – közölte Tuzson Bence igazságügyi miniszter éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés igazságügyi bizottságában.
Közérdekű Csökkent a gázolaj ára
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:03
Egy forinttal csökken a gázolaj ára.
Közérdekű Gyurcsány Ferenc nyomdokaiba lépett Lázár János a vasúti statisztikákkal – állítja Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 12:47
Hamis a statisztika, amivel Lázár János büszkélkedik – mondja Vitézy Dávid. 
Közérdekű Lélegzetvisszafojtva figyelnek a cégek: a kettős adóztatás is múlhat Orbán Viktor washingtoni útján
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 17:01
November 7-én találkozik egymással Donald Trump és Orbán Viktor Washingtonban. Az amerikai elnök és a magyar miniszterelnök energetikai, hadiipari és pénzügyi együttműködésekről egyeztetnek majd, de szóba kerül az orosz-ukrán háború lezárásának kérdése, és az amerikai olajszankciók is.
Közérdekű Előre lépett a Tisza októberben
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 10:58
A Tisza Párt 6 százalékponttal vezet a Fidesz-KDNP előtt októberben a teljes népességben, 30 százalék szavazna Magyar Péter pártjára. A pártválasztók körében 2 százalékpontot erősödött a Tisza, így az előnye a kormánypártokkal szemben immár 8 százalékpont, az állás 43-35.
Közérdekű Rossz hír az autósoknak: szerdától folytatódik a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 12:42
A benzin ára literenként 2 forinttal, a gázolajé 8 forinttal emelkedik. 
Közérdekű Olcsó, öreg benzines – ezt keresik a piacon a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 10:47
Az idén szeptemberben a hazai használtautó-piacon kínált személygépkocsik 38,3 százaléka volt 2,5 millió forint alatti, 26,8 százaléka 2,5-5 millió forint közötti, 21,6 százaléka 5-10 millió forintos árkategóriába tartozott, míg 13,4 százalékuk 10 millió forint fölötti volt a használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden kiadott szeptemberi jelentése szerint.
Közérdekű Fontos információt közölt a NAV az anyák szja-mentességéről
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 09:24
A családi kedvezmény és a családi járulékkedvezmény a családi jövedelem függvényében akár az utolsó fillérig igénybe vehető.
Közérdekű Orbán Viktor nevet a végén, ha visszalép a Mi Hazánk?
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 17:27
Egy új felmérés szerint a kormánypártok járnának jól egy ilyen visszalépéssel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG