2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Amerika szigorú szabályozása után ma London is bejelentette: egyes elektronikus kütyüket nem lehet utasszállítóra vinni.

A brit kormány korlátozza bizonyos elektronikus eszközök fedélzeti szállítását egyes országokból brit repülőterek felé tartó polgári repülőgépeken. A Downing Street szóvivője kedd délután bejelentette: az új repülésbiztonsági rendelkezés értelmében "normál méretű" mobiltelefonnál nagyobb elektronikus berendezések nem vihetők fel az utaskabinba a Törökországból, Libanonból Jordániából, Egyiptomból, Tunéziából és Szaúd-Arábiából Nagy-Britanniába induló járatokon.

A kormányrendelet alapján csak olyan elektronikus eszköz szállítható az ezekből az országokból brit célállomások felé felszálló gépek fedélzetén, amelyeknek hosszúsága nem haladja meg a 16 centimétert, szélessége a 9,3 centimétert, vastagsága pedig a 1,5 centimétert. Az ennél nagyobb telefonokat, laptopokat és táblagépeket csak az érintett országokból Nagy-Britanniába induló járatok csomagterében lehet elhelyezni.

Reggel több közel-keleti légiszolgáltatót is arra kötelezett az amerikai kormány, hogy mobiltelefonoknál nagyobb méretű eszközöket ne engedjenek fel a gépek utasterébe. Hivatalos bejelentés a lapértesülések szerint a hét további részében jöhet, valószínűleg terrorizmus veszélyre hivatkozva fogják kihirdetni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Mégis begyorsulhat a vagyonvisszaszerzés? Magyar Péter vetett fel fontos dolgot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 15:02
Hosszú bejegyzést és egy kiemelkedően fontos sort tett közzé a miniszterelnök.
Közérdekű A nap képe: fejlámpás futók lepték el a rakpartot éjjel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 14:47
Nem akármilyen versengés zajlott a belvárosban múlt éjjel.
Közérdekű Vitézy Dávid bemondta sistergős megjegyzését a vagyonkezelő alapítványokról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 13:51
Négy alapítvány az ő általa vezetett közlekedési és beruházási tárcához kerül.
Közérdekű Villámárvíz Nepálban – Újabb magyar eltűnéséről érkezett hír
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 08:43
A hatóságok tettek szomorú bejelentést, a nepáli-kínai határvidéken szerdán bekövetkezett földcsuszamlást és villámárvizet követően.
Közérdekű A nap képe: itt vannak az új vezetők, akiktől ezermilliárdok visszaszerzését várja a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 15:39
Megvannak a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) vezetői. 
Közérdekű Unger Anna tényleg megkapja a kétharmados támogatást?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 06:56
A parlamenti honlapon olvasható napirend szerint az ülés 9 órakor Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik.
Közérdekű Brüsszel is reagált a magyar azbesztbotrányra
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:43
Súlyosnak látják a helyzetet.
Közérdekű Magyar Péter elárulta, mire készül ősszel a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:28
Felvázolta a menetrendet.
Közérdekű Váratlan: Magyar Péter már ma a paksi maximummal számol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 09:24
Friss bejelentés érkezett reggel a kormányfőtől Paks ügyében.
Közérdekű Megjelent Magyar Péter fontos döntése: kinevezés visszavonva
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 06:26
A miniszterelnök döntése a hivatalos közzétételi helyen jelent meg kedden este.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG