4p

Magyarországon 200 ezer fő felett az aktív fertőzöttek száma, oltják a tanárokat - egyebek mellett ezekről is szó volt az operatív törzs mai tájékoztatóján. 

Az operatív törzs tájékoztatójának elején Kiss Róbert rendőr alezredes, az ügyeleti központ vezetőhelyettese elmondta, hogy terheléses támadás érte a vakcinaregisztráció információs oldalát, ezért akadozott a weblap elérése a tegnapi nap folyamán. .

Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár arról beszélt, hogy zajlik a tanterven kívüli oktatás, az elektromos rendszerek a terhelés ellenére is jól működnek.

Kiemelte, hogy az eredetileg tervezett április 7-én biztosan nem nyitnak újra a közoktatási intézmények, és bár már folyik az előkészítés a majdani nyitáshoz, egyelőre pontos dátum még nem áll rendelkezésre.

Forrás (Youtube/M1)
Forrás (Youtube/M1)

Az államtitkár beszélt arról is, hogy a kormány a pedagógusok rendkívüli beoltása mellett döntött, először azt a regisztrált mintegy 82 ezer főt oltják, akik regisztrációja március 24. előtt megtörtént – őket várhatóan telefonos és SMS-úton értesítik a jövő hét elején, oltásuk a tervek szerint még húsvét előtt, az oltópontokon történik majd.

Maruzsa Zoltán végül arra is emlékeztette a pedagógusokat és az iskolai dolgozókat, hogyha eddig nem tették, regisztráljanak március 29-ig azért, hogy a rendkívüli oltási kampány során felvehessék a vakcinát.

Kiss Róbert ezután ismertette a szabálysértési statisztikákat is:

  • a közterületi maszkviselés hiánya miatt 547,
  • a tömegközlekedésen a maszkviselés hiánya miatt 29,
  • míg a boltokban és más intézményekben a maszkviselés hiánya miatt 8 esetben intézkedtek a rendőrök.

A kijárási korlátozások megsértése miatt 321 személy ellen kellett fellépni. Az intézkedés bevezetése óta összesen 54 698 esetben intézkedtek a rendőrök a korlátozások megsértése miatt.

Így alakultak a karanténszámok

Az elmúlt 24 órában 5118 új házi karantént rendeltek el, így összesen 58 667-en vannak jelenleg ilyen korlátozás alatt. Arról Kiss ezúttal nem közölt adatokat, hogy a rendőrség pontosan hány karanténellenőrzést végzett, azt viszont elárulta, hogy az alkalmazáson keresztül 5118-an kommunikálnak a hatósággal.

Müller Cecília: az aktív fertőzöttek száma átlépte a 200 ezer főt

Az országos tisztifőorvos tájékoztatójának elején kiemelte, hogy 200 ezer fő feletti szintre emelkedett az aktív fertőzöttek száma Magyarországon, és folyamatosan nő a kórházban kezelt betegeké is. A járvány elleni legfontosabb eszközként ismételten a védőoltásokat nevezte meg – már több mint 1,8 millió ember kapta meg a vakcinákat. A védőoltásokról szólva egy rosszabb hírt is közölt: az AstraZeneca oltóanyagából a várt 190 ezer dózis helyett a töredéke, 21 ezer adag érkezett be csütörtökön.

Várandós nők és a védőoltás

A vakcinatéma egyik legfontosabb kérdését mindig is a várandós anyák oltásának lehetősége jelentette, az országos tisztifőorvos most ezzel kapcsolatban is hozott néhány információt.

Elmondta, hogy lassan kialakul az a szakmai konszenzus, amelynek alapján olthatják majd a terhes nőket – az ajánlások szerint az mRNS-vakcinákkal lehetnek számukra a megfelelőek (Pfizer, Moderna), de a vektoros vakcinák sem jelentenek veszélyt, csak ezek esetében egyelőre még kevesebb tapasztalat áll rendelkezésre. Müller Cecília ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy minden esetben egyéni mérlegelésre van szükség, és konzultálni kell a szakorvosokkal.

Készítsünk bevásárlólistát, ne tömörüljünk!

Tájékoztatója végén az országos tisztifőorvos azt kérte, hogy a vásárolni indulók készítsenek bevásárlólistát, vegyék igénybe az árucsipeszeket, kerüljék a tömörüléseket, és használják a boltok bejáratánál elérhető kézfertőtlenítőket.

Ejtett pár szót a szabadtéri kiruccanások kapcsán is – a szakember azt javasolja, hogy kirándulni csak kevésbé népszerű helyekre induljunk, és a kültéri maszkviselés legyen állandó.

Az operatív törzs a mai alkalommal nem válaszolt kérdésekre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elsöprő győzelemmel nyertek a franciák és a belgák, de egy újonc is örülhetett a foci-vb-n
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 08:33
Évtizedek óta nem látott gyorsaságú mesterhármas is született.
Közérdekű Tízezer vélemény érkezett: Magyar Péter szerint 95 százalék támogatja a 12 éves képviselői plafont
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:48
Már tízezer észrevétel érkezett az alaptörvény tervezett módosításához, és ezek döntő többsége támogatja a parlamenti képviselői mandátumok időkorlátját – erről számolt be Magyar Péter, aki szerint a javaslat régóta szerepel a Tisza programjában.
Közérdekű „A védett ár pazarlásra ösztönöz, nem takarékosságra” – sztrájkot hirdettek a benzinkutak
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:37
Tiltakozó akcióval és országos sztrájkkal üzentek a független benzinkutak, amelyek szerint az üzemanyagár-szabályozás súlyos veszteségeket és jogbizonytalanságot okozott a szektorban.
Közérdekű Drágul a fővárosi taxizás augusztustól
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:05
A Fővárosi Közgyűlés módosította a taxirendeletet, amelynek értelmében augusztustól jelentősen nőnek a fővárosi taxis árak, az emelést pedig inflációval és költségnövekedéssel indokolták.
Közérdekű Radikális döntés Budapesten: eltűnhet a plakátok kétharmada
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 16:35
A Fővárosi Közgyűlés döntése alapján jelentősen visszavághatják a budapesti reklámfelületek számát, több ezer plakáthely megszüntetésével és az óriásplakátok betiltásával.
Közérdekű A hétvégére is védett ár alatt maradnak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 14:49
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára szombattól nem változik, így az országos átlagárak továbbra is a védett árszint alatt alakulnak, a szabályozás hivatalos kivezetése azonban még nem történt meg.
Közérdekű Megjött a hőség, és vele a villanyszámla is: ennyibe kerül a klíma egy napra
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 14:25
A hirtelen beköszöntött nyári hőség nemcsak a klímák használatát növelte, hanem az okosvezérlési funkciók iránti keresletet is. A Daikin Onecta alkalmazás adatai szerint a hűtési igény napok alatt többszörösére nőtt, miközben egy átlagos kánikulai nap klímahasználata nagyjából 105–200 forintba kerülhetett.
Közérdekű A Vidéki Prókátor szerint félreérthetően jelent meg a sajtóban Orbán Viktor letartóztatásának ügye
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 13:43
A korábban Vidéki Prókátor néven ismert Fülöp Botond ügyvéd szerint téves értelmezésre adhatnak okot azok a sajtóhírek, amelyek azt sugallják, hogy a sértettek jogi képviselője Orbán Viktor letartóztatását indítványozta. A jogász arra hívta fel a figyelmet, hogy ilyen indítványt a bíróság felé kizárólag az ügyészség terjeszthet elő.
Közérdekű Átalakul a külügy: Orbán Anita nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:30
A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.
Közérdekű Új képviselők ültek be a Fővárosi Közgyűlésbe
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:42
A Fidesz-KDNP és a Tisza Párt pótolta hiányzó fővárosi képviselőit.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG