2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Megkapta a koronavírus elleni védőoltást Áder János köztársasági elnök, aki a közmédiának pénteken nyilatkozott erről. A távirati iroda írásos anyagából kiderült, hogy a kínai vakcinát adták be neki.

Az államfő elmondta: néhány héttel ezelőtt Szlávik Jánosnak, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosának és háziorvosának is feltette a kérdést, ha várnia kellene - mert csak akkor kerül sorra - a Pfizer vagy a Moderna vakcinájára "szeptemberig, októberig, vagy holnap, holnapután" megkaphatja az orosz vagy a kínai vakcinát, mit javasolnak. Erre mindketten azt válaszolták: "minél előbb oltani, minél előbb megkapni az oltást" - fűzte hozzá Áder János.

A bal vállába kapta Áder János is (fotó: MTI)
A bal vállába kapta Áder János is (fotó: MTI)

A köztársasági elnök néhány nappal ezelőtt kapta meg az értesítést háziorvosától, hogy sorra kerül és kínai vakcinát ajánlott fel neki.

Áder János arra kérte minden honfitársát, hogy aki még nem tette meg, regisztráljon a védőoltásra minél hamarabb. Aki pedig lehetőséget kap, hogy bármilyen, a magyar hatóságok, a magyar szakemberek által jóváhagyott vakcinával megkapja az első, majd a második oltását, azt tegye meg.

"Bízzunk az orvosainkban, bízzunk az egészségügyi ellátórendszerünkben" - hangsúlyozta az államfő, hozzátéve: reméli, "hogy akkor a járványt is hamarosan magunk mögött tudhatjuk".

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: lazára vette a figurát Magyarország leendő miniszterelnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:35
Magyar Péter az edzőteremben kezdte a napot.   
Közérdekű Sulyok Tamás kihirdette a várva várt időpontot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:15
Május 9-én, délelőtt 10 órára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Közérdekű Őrület, mi történik az üzemanyagok árával
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:58
Egyre közelebb kerül a piaci ár a védetthez.
Közérdekű Jogsértő a gyerekvédelmi törvény az EUB szerint
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:57
Jogsértőnek találta a pedofilok ellen és a gyermekek védelmében hozott magyar törvényt az Európai Unió Bírósága, mert az megbélyegzi a szexuális kisebbségekhez tartozó embereket.
Közérdekű Egy mutatóban máris elindult a felzárkózás Európa irányába a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 08:22
A korábbi 14 százalékról 25-re ugrik a nők aránya, de még így is az európai átlag alatt marad. 
Közérdekű Ma is sűrű napjuk lesz Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:56
Folytatódnak az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő tárgyalások kedden az Országházban.
Közérdekű Magyar Péter a Privátbankárnak: Lengyelországból akár másnap Brüsszelbe utazhatok, „nem luxusgéppel”
Imre Lőrinc | 2026. április 20. 19:32
Hét miniszter kilétét is felfedte Magyar Péter a Tisza Párt első frakcióülését követően. Az már korábban kiderült, hogy Forsthoffer Ágnes lesz az új Országgyűlés elnöke, Bujdosó Andrea pedig a Tisza frakcióvezetői posztját tölti majd be. A Tisza sajtótájékoztatóján jártunk, ahol a Paks II. beruházásról, az állami szerződések felülvizsgálatáról és a leendő miniszterelnök első külföldi útjairól érdeklődtünk.  
Közérdekű Órákon belül bejelenti Magyar Péter 7 leendő minisztere nevét
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:19
Összesen 16 minisztériumra lehet számítani. Kora délután sajtótájékoztató keretében jelentik be az első neveket, de előtte még összeül a Tisza Párt népes frakciója.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 08:42
Magyar Péter újabb bejelentést tett.
Közérdekű Világhírű tánca után a kamerákkal is leszámol a leendő miniszter
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 06:29
A Tisza-kormány miniszteri székének várományosa nem vár sokat reformjaival, derült ki nyilatkozatából.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG