2p

Lélegeztetőgépen is egyre kevesebben vannak, 57-en, noha az egy nappal korábbinál valamivel több személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt huszonnégy órában. Heten veszítették az életüket.

Az egy nappal korábbinál 27-tel több, 206 személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést - derül ki a csütörtök reggel közzétett adatokból. Ezzel a járvány kezdete óta összesen 806 591 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Mivel 12 570 mintát vettek, ezt azt jelenti, hogy a fertőzöttségi arány 0,3 százalékponttal magasabb lett az egy nappal korábbinál, 1,64 százalék, ami azonban így sem tekinthető kiugró értéknek. 

Eggyel többen, 7-en hunytak el, mint egy nappal korábban, a kormányzati tájékoztatás szerint ők ezúttal is többségében idős, krónikus betegek voltak. Eddig 29 896-an veszítették az életüket a járvány következtében. Ugyanakkor egy nap alatt közel kétezren gyógyultak meg, számuk immár 722 296. Az aktív fertőzöttek száma pedig 54 399 főre csökkent.

Kórházban is egyre kevesebb beteget ápolnak, a számuk az 500-as határ alá ment, míg lélegeztetőgépen 57-en vannak.

Az egy nappal korábbinál kevesebben, valamivel több mint 14,5 ezren kaptak védőoltást. Ezzel a beoltottak száma 5 311 475 főre emelkedett, közülük 4 112 876-en már a második oltásukat is megkapták. A regisztráltak száma ugyanakkor kevesebb, mint amennyien oltást kaptak, 5 millió 309 ezer, akik 92 százaléka vette fel az oltást. Ennek az a magyarázata, hogy többen regisztráció nélkül oltatták be magukat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: ez látható az M1 élő adásában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 16:18
Történelmi pillanat az MTVA  és a nézők életében. 
Közérdekű Kamatostul – Hatalmas összeget fizethet Karácsonyéknak az állam
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 08:56
Nem kis összegről van szó ráadásul.
Közérdekű Magyar Pétert itt láthatja a napokban a parlament helyett
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 06:31
Egész máshol lesz, mint gondolná.
Közérdekű Itt van Áder János alapítványának reakciója Magyar Péter reggeli üzenetére
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 15:59
A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány szerint nem közvetlenül a választás előtt, hanem tavaly júniusban és idén január közepén kaptak állami támogatást.
Közérdekű Sulyok Tamás elárulta, hajlandó-e lemondani
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 12:01
A köztársasági elnök az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot elemezte.
Közérdekű Magyar Péter szerint Áder János alapítványának is csurranhatott, cseppenhetett közpénz a választások előtt
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 11:53
A kormányfő szerint a volt köztársasági elnök Kék Bolygója a korábbi 18 milliárd forinton felül további 7 milliárdot kapott.
Közérdekű Gulyás Gergely beleszállt Magyar Péterbe, nem késett a válasz
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 09:10
A volt kancelláriaminiszternél a Tisza-kormány által szombaton benyújtott Alaptörvény-módosítási javaslat vágta a biztosítékot.
Közérdekű Friss: Magyar Péter bejelentése szerint ezután sem lesz közvetlen elnökválasztás
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 16:26
Videós bejelentést tett a kormányfő a saját közösségi oldalán. 
Közérdekű Óriási bajban a magyar település, valószínűleg fizetni sem tudnak
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 13:53
A tönk szélén a dunakanyar népszerű községe.
Közérdekű Ezért ünnepelt együtt Magyar Péter kormánya több tagjával
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 11:16
Egy kerek évfordulónak is köze volt a nagyszabású eseményhez, melyen a Magyar-kormányból többen is jelen voltak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG