Nem oldja meg a kialakult helyzetet, ha lemond. Összegezve ezzel a tartalommal jelentette meg videóban előadott nyilatokzatát Sulyok Tamás köztársasági elnök saját közösségi oldalán vasárnap este.
„az nem adna megoldást az intézményi konfliktus alkotmányos rendezésére” – közölte az államfő.
Sulyok Tamás ehelyett inkább az együttműködést hangsúlyozta a jelenlegi kormánnyal.
A köztársasági elnöknek hatáskörei gyakorlása során együtt kell működnie a mindenkori kormánnyal, a kormánynak pedig ugyanebben a szellemben együtt kell működnie az előző Parlament által megválasztott köztársasági elnökkel.
A friss nyilatkozat előzménye, hogy vasárnap Magyar Péter kormányfő ismét közölte: lejárt az elnök határideje a távozását illetően, ezért hétfőn reggel meglátogatja hivatalában Sulyok Tamást.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




