2p

Az OTP több Simple számlát felfüggesztett, miután támadás érte a rendszert, több fiókot feltörtek. A bank elkülddte a teendőket az érintetteknek.

Sok OTP ügyfél akinek Simple fiókja is van kap az éjjel egy hasonló levelet, miután megerősítetten feltörték a fiókját, és a bank erre válaszul felfüggesztette ideiglenesen annak működését.

Fiókodat időközben felülvizsgáltuk, a fiók újbóli használatához kérjük kövesd az alábbiakat:

  • A mai nap folyamán egy Simple-jelszó-módosító linket tartalmazó rendszeremailt küldünk számodra az ugyfelszolgalat@simple.hu címről. Kérjük ennek segítségével majd állíts be új jelszót a Simple-fiókodhoz!

  • Korábbi jelszavadat biztonsági okokból érvénytelenítettük, így a fiókodat csak új jelszó beállításával tudod újból használni.

FONTOS: kérjük, hogy ne állíts be korábban, vagy más szolgáltatásban már használt jelszót!

A jelszó módosítását követően:

  • Biztonsági okokból újra kell rögzítened a bankkártyáidat a fiókodban.

  • A fiókban esetlegesen meglévő javaid (közlekedési bérlet, autópálya-matrica stb.) a jelszómódosítást követően továbbra is zavartalanul használhatod.

A simple.hu felületen átmenetileg szünetel a Simple-fiók bejelentkezési lehetőség.

2023. december 5-én az OTP Mobiltól független forrásból, jogosulatlanul megszerzett adatok segítségével illetéktelenek férhettek hozzá Simple-fiókodhoz. Erről egy rendszeremail-üzenetet is kaphattál, amely a Simple-fiókodban elmentett emailcímed megváltoztatásáról tájékoztatott.

A visszaélést felderítettük, az érintett fiókokat beazonosítottuk, a Simple-fiókodat biztonsági okokból átmenetileg felfüggesztettük.

 

Az okozott kellemetlenségért elnézésedet kérjük. Ha további kérdésed vagy észrevételed van,  kérjük, erre az üzenetre ne válaszolj, hanem keresd ügyfélszolgálatunkat - közölte az OTP.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Hegedűs Zsolt: „Nincs szükség celebarcokra”
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 12:48
Távozik Győrfi Pál az OMSZ igazgatói, szóvivői posztjáról, az egyik első női mentőtiszt az utógja. Az egészségügyért felelős miniszter pedig nem hagyta szó nélkül a váltást.
Közérdekű Újra a fedélzeten a százados úr? Szabó Bence visszaszerel
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 12:19
Maga tett bejelentést erről. Mutatjuk.
Közérdekű Havasi Bertalan csúnyán odaszúrt az elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 09:18
A legutóbb Magyar Péterrel összeszólalkozó sajtófőnök most újabb csörtébe kezdett.
Közérdekű Szemérmetlen összeggel nőtt az MCC és társai vagyona tavaly
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 08:59
Az MCC volt a csúcs, a Mediaworks mögötti alapítvány viszont nem remekelt.
Közérdekű Ez lesz az utolsó? Magyar Péter sejtelmes dolgot súghat Sulyok Tamásnak?
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 07:09
A miniszterelnök egy interjúban közölte milyen újabb fordulatot vesz kapcsolata a köztársasági elnökkel.
Közérdekű Magyar Péter: hozzájuthatunk az ezermilliárdokhoz
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 06:32
Történelminek nevezte azt a törvénycsomagot, mely szerinte letöri az Orbán-kormányok alatt látott korrupciót és megtisztítja a közéletet.
Közérdekű Külföldre készül Orbán Viktor, hivatalos látogatást tesz
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 19:25
De nem az Egyesült Államokba, a labdarúgó vb-re, hanem Brüsszelbe.
Közérdekű Nem akármilyen egyetértésben szavazta meg a parlament a képviselői fizetések csökkentését
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 17:10
189 igen szavazattal és egyetlen tartózkodás vagy nem szavazat nélkül megszavazta az Országgyűlés a képviselői fizetések, valamint a frakciók állami támogatásának csökkentéséről szóló tiszás törvényjavaslatot.
Közérdekű Kiderült, ki vezetheti a Magyar Nemzeti Bank ügyeit vizsgáló bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 15:10
A Tisza Párt országgyűlési frakciója döntött arról, hogy kiket jelöl négy parlamenti vizsgálóbizottság élére. Döntésüket a házelnökkel is ismertették – közölte hétfői budapesti sajtótájékoztatóján Bujdosó Andrea frakcióvezető.
Közérdekű Interjú közben hagyta faképnél a műsorvezetőt a tajtékzó Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 14:20
Az amerikai elnök interjú közben nemes egyszerűséggel felállt és otthagyta az NBC riporterét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG