1p

Ugyan a közfigyelem elfordult a járványról, a halálos áldozatok száma sajnos tovább növekszik.

A csütörtök reggel közölt adatok szerint 1503 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 820767 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. A pozitív tesztek aránya továbbra is igen magas, 40 százalék feletti.

Elhunyt 64 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 44 895 főre emelkedett.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 667 111 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 108 761 főre csökkent. 2287 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 90-en vannak lélegeztetőgépen.

A beoltottak száma 6 399 532 fő, közülük 6 180 867 fő a második, 3 830 431 fő a harmadik, 236 755 fő már a negyedik oltását is felvette. A koronavirus.gov.hu oldal szerint járvány ötödik hullámának leszálló ágában vagyunk, ezért kormány kivezette a járványügyi korlátozásokat és megszűnt a maszkviselési kötelezettség. Ennek ellenére továbbra is érdemes felvenni a védőoltást, ezt megkönnyítendő csütörtök délután, pénteken és szombaton is lesz oltási akciónap.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Lövöldözés Kanadában, tíz ember halt meg a merényletben
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 07:10
Tíz ember halt meg — köztük az elkövető is — miután egy nő kedden lövöldözni kezdett egy nyugat-kanadai középiskolában, majd magával is végzett — közölte a rendőrség.
Közérdekű Most a bolgárokkal osztozunk a legkorruptabb címen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 15:41
Magyarország negyedszer lett az EU legkorruptabb állama egy frissen bemutatott felmérés szerint.
Közérdekű Leejti a kocsikulcsot, ha meglátja, mi történik ma a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 12:27
Tovább emelkedett a benzin ára. 
Közérdekű A magyarok többsége megtiltaná 16 év alatt a közösségi média használatát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 11:36
A magyar felnőtt népesség többsége hallott arról, hogy Ausztráliában a tavalyi év végétől megtiltották a közösségi oldalak használatát a 16 évesnél fiatalabbak számára. Hasonló szabályozásnak Magyarországon is lenne támogatottsága: több mint kétszer annyian értenének egyet a bevezetésével, mint amennyien elleneznék azt – ez derül ki az IDEA Intézet 2026. január legelején elvégzett országosan reprezentatív, kérdőíves felméréséből.  
Közérdekű Lehull a lepel: újra Budapesten tűnhet fel Netanjahu
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 09:07
Megvan, miért jönne ismét a politikus. Egy hivatal már meg is erősítette az információkat.
Közérdekű Mi jön még? Vadászgépek tapadtak a Wizz Air repülőjére
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 07:19
Az esetben egy rejtélyes sor is közrejátszott az egyik utas részéről.  
Közérdekű Bevezetné az eurót a Tisza, ha kormányra kerülne
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 16:02
A Tisza Párt bemutatta a több mint 200 oldalas választási programját, ami a „Működő és emberséges Magyarország” címet kapta.
Közérdekű Ezt a terméket azonnal visszahívja a Müller az üzleteiből
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 11:05
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. – közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
Közérdekű Történelmi döntés a MÁV életében
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:52
Plusz 50 ezer vasúti ülőhellyel, mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonattal és csaknem 90 új InterCity-kocsival bővül a MÁV flottája.
Közérdekű Megvan, miért költenek a magyarok évi több százezer forintot egészségügyre
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 06:21
Milyen mértékben támaszkodik a rendszer állami forrásokra? Mekkora a lakossági és az önkéntes egészségbiztosítási finanszírozás szerepe a rendszerben? A GKI a KSH adatai alapján megvizsgálta a magyar egészségügyi kiadások szerkezetét. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG