2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere ugyanis bővítette a Covid-ellátásba bevont intézmények körét.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) közleményében kiemelte: ahogy egész Európa, Magyarország is a koronavírus-járvány meredeken felszálló szakaszában van. A körülöttünk lévő országokban és Magyarországon is dinamikusan nő a fertőzések száma.

Ezért a jövőben újabb hat vidéki kórház fogad Covid-betegeket:

  • a váci Jávorszky Ödön Kórház,
  • a ceglédi Toldy Ferenc Kórház,
  • az esztergomi Vaszary Kolos Kórház,
  • a hatvani Albert Schweitzer Kórház,
  • a Bajai Szent Rókus Kórház
  • és az Orosházi Kórház.

Ezeknek az intézményeknek az összes finanszírozott ágyszámuk 20 százalékával kell felkészülniük a Covid-betegek ellátására. Kásler Miklós arra utasította a Covid-betegek ellátásában eddig is részt vevő kórházakat, hogy október 30-ig, péntekig az összes finanszírozott ágyszámuk 20 százaléka helyett annak 30 százalékát készítsék fel a Covid-igazolt és a Covid-gyanús betegek ellátására.

Egy koronavírusos beteget vizsgálnak az intenzív osztályon a budapesti Szent László Kórházban 2020. április 22-én. EPA/Balogh Zoltán
Egy koronavírusos beteget vizsgálnak az intenzív osztályon a budapesti Szent László Kórházban 2020. április 22-én. EPA/Balogh Zoltán

Az emberi erőforrások minisztere utasította az Országos Mentőszolgálat vezetőjét is, hogy ha az elsőhelyi felelősként kijelölt egészségügyi szolgáltató kapacitása telítődik, akkor a másodlagosan, illetve harmadlagosan kijelölt egészségügyi intézményekbe kell a kórházi ellátást igénylő, súlyos és középsúlyos, igazolt Covid-fertőzött és Covid-gyanús betegeket beszállítani.

Budapesten és Pest megyében 3+1 kórház szerepel az elsődlegesen és 11 a másodlagosan kijelölt intézmények között. Budapest és Pest megye területén kívül elsődlegesen összesen 12 kórházba, másodlagosan 6, harmadhelyi felelősként pedig 9 intézménybe kell szállítani a kórházi ellátást igénylő, súlyos és középsúlyos, igazolt Covid-fertőzött, valamint a Covid-gyanús betegeket - olvasható az Emmi közleményében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Feltételezett világháborús bomba miatt ma lezárások lesznek az Infoparknál
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:15
Feltételezett világháborús bombát találtak a budapesti Infoparknál, a tűzszerészművelet idejére csütörtök délután lezárják a területet – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete az MTI-vel.
Közérdekű Félmillióan felejtik el évről évre, már a NAV is figyelmeztet
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:00
Évente félmillióan felejtenek el nyilatkozni a munkáltatójuknak az adókedvezményükről. Ettől az összegtől természetesen nem esnek el az érintettek, azonban ahhoz, hogy megkapják a visszajáró összeget, az adóbevallási tervezetet ki kell egészíteniük.
Közérdekű A Nézőpontnál a Fidesz, a 21 Kutatóközpontnál továbbra is a Tisza a befutó
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 10:45
Egy százalékpontos növekedést és jelentős előnyt mért a kormányközeli Nézőpont Intézet a Fidesz támogatottságában a listás eredményeket figyelve. A 21 Kutatóközpont szerint ugyanakkor stabilan vezet a Tisza.
Közérdekű A GVH elnöke hat évre újrázik
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 19:59
Újabb hat évre kapott megbízást Rigó Csaba Balázs a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökeként, aki kedden az esküje letétele után Sulyok Tamás köztársasági elnöktől átvette kinevezési okmányát.
Közérdekű Horn Gyula adókedvezményével kampányol a kormány az Ügyfélkapun keresztül
Herman Bernadett | 2026. március 13. 14:21
1995 óta él, mégis most küld róla levelet az adóhatóság azzal, hogy az a Családi Adócsökkentési Program része. 
Közérdekű IDEA Intézet: nőtt a Tisza Párt előnye
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:20
A Tisza támogatottsága 2, a kormánypártoké pedig 1 százalékponttal növekedett február elejéhez képest.
Közérdekű Szédülni fog, ha meglátja, mennyibe kerülne a benzin és a gázolaj ársapka nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:55
Gigantikus áremelkedés történt, és még nincs vége, vigye magával a kútra a forgalmit!
Közérdekű A gazdaságért aggódnak, és nem érdekli a háborús narratíva a bizonytalanokat
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 08:26
Magyar Pétert többen szeretnék miniszterelnöknek, de a kormányváltásra kevesebben számítanak ebben a körben – derül ki a Republikon felméréséből. 
Közérdekű Ne felejtse otthon a forgalmit, ha tankolni megy!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 06:45
A benzinkúton ellenőrzik a rendszámot vagy a forgalmi engedélyt, és küldik az adatokat a NAV-nak.
Közérdekű Új fizetési rendszer jön a budapesti metrókban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:55
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton. Így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik – közölte a BKK az MTI-vel kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG