2p

Elhunyt Meat Loaf amerikai rockénekes, színész. A Rocky Horror Picture Show című zenés mozisiker egykori főszereplője csütörtökön éjjel halt meg 74 évesen.

Meat Loaf halálhírét a család felhatalmazásából ügynöke, Michael Greene közölte a deadline.com-mal. A Marvin Lee Aday néven született művész énekesként tizenkét stúdióalbumot készített (az utolsó 2016-ban jött ki), ezek világszerte több mint százmillió példányban fogytak. Legnagyobb sikerét debütáló albumával, az 1977-ben megjelent Bat Out of Hell-lel érte el, amely 14 milliós eladásával minden idők egyik legkelendőbb amerikai lemeze lett és tíz éven (522 héten) át szerepelt a brit albumlistán. A korongon olyan nagy slágerek szerepeltek, mint a Two of Three Ain't Bad és a Paradise by the Dashboard Light - mindkettő a Top 40-ig jutott a Billboard listáján.

Többé már nem zenél nekünk (Forrás: Facebook / Meat Loaf)
Többé már nem zenél nekünk (Forrás: Facebook / Meat Loaf)

A Bat Out of Hell-t Jim Steinman producerrel készítette, akárcsak a két folytatást, a Bat Out of Hell II: Back into Hell-t (1993) és a Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose-t (2006). Előbbin hallható Meat Loaf legnagyobb slágere, az I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That), amely az amerikai és a brit kislemezlistát egyaránt vezette és Grammy-díjat hozott Meat Loafnak, írja az MTI.

A legnagyobb népszerűséget azonban egy filmsiker hozta meg számára: az 1975-ben bemutatott Rocky Horror Picture Show-ban, amely egy színpadi musical moziváltozata volt, Eddie-t, a vad és szerencsétlen kifutófiút alakította. A kultikussá vált filmben Susan Sarandon és Tim Curry volt a partnere. Volt házigazda a VH1 csatornán, szerepelt további népszerű mozifilmekben is (A menedzser - 1980; Száguldás a milliókért - 1991; Páratlan prédikátor - 1992; Tűzforró Alabama - 1999; Harcosok klubja - 1999).

Címkék: Közérdekű

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Viktor: 4-5 eszközt is jelenthet az amerikai védőpajzs
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 08:50
A miniszterelnök a Kossuth Rádiónak adta szokásos, péntek reggeli interjúját, most ezt szemlézzük.
Közérdekű Orbán Viktor Dobrev Klárával együtt örülhet a legújabb közvélemény-kutatásnak
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 11:11
A Tisza előnye csökkent a Fidesszel szemben, és a DK bejutna a parlamentbe a november eleji felmérés szerint.
Közérdekű Orbán Viktor vagy Magyar Péter? Nem győzte meg a tiszás szavazókat a Trump-vizit
Kollár Dóra | 2025. november 11. 15:15
Olvasóink véleményét kérdeztük.
Közérdekű Nincs jó hírünk: ismét emelkednek az üzemanyagok árai
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:22
A héten kedden tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is.
Közérdekű Ha van autója, most figyeljen: ennyiért köthet rá kötelező biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 09:45
Elstartolt az év végi kötelezőkampány.
Közérdekű Magyar Péter elárulta azokat a számokat, amikre sokan vártak
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 16:23
A Tisza Párt elnöke közzétette a Nemzet Hangja eredményét.
Közérdekű Kormányképességben 9-3-ra vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 13:55
12 közpolitikai témával kapcsolatban kérdezte meg a Policy Solutions az embereket arról, hogy szerintük ezekben Orbán Viktor vagy Magyar Péter kormánya nyújtana-e jobb teljesítményt.
Közérdekű Jön a 13. havi illetmény a bíróságokon
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:58
A teljes bírósági ágazat, több mint 10 ezer ember kaphat 13. havi illetményt idén – közölte Tuzson Bence igazságügyi miniszter éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés igazságügyi bizottságában.
Közérdekű Csökkent a gázolaj ára
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:03
Egy forinttal csökken a gázolaj ára.
Közérdekű Gyurcsány Ferenc nyomdokaiba lépett Lázár János a vasúti statisztikákkal – állítja Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 12:47
Hamis a statisztika, amivel Lázár János büszkélkedik – mondja Vitézy Dávid. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG