Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

És minden beteg és vizsgálat után fertőtleníteni kell a helyiséget, jelentette be Kásler Miklós.

Telefonos előjegyzés útján indulhatnak újra a háziorvosi és fogászati ellátások, a szakrendelések, a transzplantációs beavatkozások bizonyos formái és az egynapos sebészet ellátás - jelentette be az emberi erőforrások minisztere az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Kásler Miklós kiemelte, a főszabály az, hogy a páciensnek telefonon kell időpontot kérnie az adott ellátásra, óránként négy beteg ellátására lesz lehetőség, és minden beteg és vizsgálat után fertőtleníteni kell a helyiséget.

A miniszter beszélt arról is, hogy mivel jelenleg nincs védőoltás és célzott terápia a koronavírus ellen, a klinikai vizsgálatok felé fordultak az orvosok. Reménykeltőek mind a vérplazma-terápiás kezelések, mind pedig a más betegségeknél alkalmazott gyógyszeres terápiák - fűzte hozzá.

Kásler Miklós hangsúlyozta: mindkét esetben 4-5 héttel ezelőtt kezdődtek el a terápiás kísérletek a megfelelő engedélyek birtokában.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. MTI/Bruzák Noémi
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. MTI/Bruzák Noémi

Emlékeztetett, vérplazma-terápiát Magyarországon először egy súlyos állapotban lévő, veseelégtelenségben szenvedő beteg kapott, aki lélegeztetőgépre szorult ellátása során. A múlt héten megkapta a vérplazma-készítményt, ezután állapota "konszolidálódott", lekerült a lélegeztetőgépről, és "minden reményünk megvan arra, hogy elhagyhatja a Dél-pesti Centrumkórházat".

A másik terápiás formáról szólva Kásler Miklós elmondta, ez a gyógyszeres terápia a vírusfertőzés által a szervezetben fellépő úgynevezett citokinvihart csillapítja. Ez azt jelenti, hogy a vírus a felső és alsó légutakban elszaporodik, amire a szervezet rendkívül intenzív immunválaszt ad. Ez a folyamat károsíthatja a többi szervet is, többszervi elégtelenséggel okozva a beteg halálát.

Ebben az esetben a tocilizumab-terápia jöhet szóba, amelyet az Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet hematológiai diagnózisoknál évente már 50-70 esetben alkalmazott. A hatóanyagot alkalmazzák bizonyos autoimmun betegségek kezelésénél vagy onkoterápiás esetekben is - mondta el a miniszter.

Ezt a terápiát négy betegnél alkalmazták Magyarországon, ezzel elkerülve azt, hogy kritikus állapotba kerüljön; a már súlyos állapotban lévőknél mérsékelni lehetett a citokonvihart a szervezetben - ismertette.

Kásler Miklós elmondta, eddig két súlyos, lélegeztetőgépen lévő beteg kapta ezt a terápiát - mindketten orvosok. Egyiküket már felébresztették, jól van, másikuk is várhatóan hétfőn vagy a közeli napokban lekerülhet a lélegeztetőgépről.

A miniszter kiemelte, hogy mind a két terápiás forma életmentőnek bizonyult. "Mindkét innovatív terápia reménykeltő" - fogalmazott.

Közölte: a Dél-pesti Centrumkórházban a más betegségeknél alkalmazott gyógyszerek tesztelése is folyik, az eredményeket folyamatosan értékelik.

A tárcavezető kitért arra is: a járvány kapcsán a magyar orvostudomány megmozdult, a szakemberek saját profiljuknak megfelelően dolgoznak, és "hősiesen küzdenek a járvány ellen, a betegeik érdekében".

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Soha nem voltunk ennyire védtelenek a banki csalásokkal szemben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 22. 18:54
Miért lehetett átverni a korábbinál több banki ügyfelet, ráadásul már nemcsak magánszemélyeket, hanem vállalatokat is? Hogyan lehet védekezni a csalások ellen? És miért szinte teljes egészében a károsultak állják a cehhet? Ezeket a kérdéseket is körüljárta főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában.
Közérdekű Hogyan alakult ma az üzemanyagok ára?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 22. 12:58
A Mol árfolyama esik, de a benziné és a dízelé nem ment lejjebb.
Közérdekű Revizorok jártak a Balatonon: durva szabálytalanságokat találtak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 22. 09:34
Mintegy kétezer-ötszáz ellenőrzés, ötszáz adóügyi visszaélés – ez a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyári akciójának mérlege a Balatonnál és a Velencei-tónál – jelentette be a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn kiadott közleményében.
Közérdekű Indul az őszi ülésszak a Parlamentben: ez várható a héten
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 22. 06:55
Háromnapos üléssel kezdi őszi rendes ülésszakát a parlament. Hétfőn megválaszthatják az alapvető jogok biztosát, és a tervek szerint húsz mentelmi ügyet is megvitatnak a képviselők.
Közérdekű OTP-ügyfél? Akkor erről jobb, ha tud
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 09:31
Nagy változás jön.
Közérdekű Kiderült, mi történt Szalay-Bobrovniczky Kristóf meglőtt testőrével
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 15:39
Véletlen meglőtte magát, de már jobban van.
Közérdekű Magyar Péter tartja az előnyt, de Orbán Viktor már a kanyarban van?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 13:32
Érdekes közvélemény-kutatási adatok jelentek meg.
Közérdekű Biztonság Hete: hogy még kevesebb halálos közlekedési baleset történjen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 15:29
Immáron kilencedik alkalommal, verőfényes napsütésben nyitott kaput hagyományosan a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusán a Biztonság Hete balesetmegelőzési és közlekedésbiztonsági tematikus rendezvénysorozat.
Közérdekű Itt egy adat, amit látva Magyar Péter dörzsölheti a tenyerét
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 09:22
Jelentős a Tisza előnye egy friss közvélemény-kutatás szerint.
Közérdekű Kiderült, hogyan alakul az üzemanyag ára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 12:37
Kedden nem változik érdemben sem a benzin, sem a dízel ára. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG