3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Lezárták a külföldiek elől a magyar-ukrán határt. Legalább egy hónapig nem mehetünk be. Közben e hatalmas országban sem lassul a koronavírus-járvány terjedése, vasárnapra is csaknem 2100 új beteget regisztráltak, velük együtt az azonosított fertőzöttek száma meghaladta a 119 ezret, a halálos áldozatoké pedig már 2,5 ezer fölé emelkedett - derült ki az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) által közzétett adatokból, amelyeket az egészségügyi minisztérium is megerősített.

A kijevi kormányfő a napokban jelentette be, hogy szinte hermetikusan lezárják a határokat, akárcsak hamarosan Magyarországon is. Ez természetesen a magyar határszakaszra is vonatkozik. Nem is nagyon érdemes erőlködni, hiszen a veszély valóban napról-napra növekszik. Denisz Smihal miniszterelnök közölte, hogy átutazni továbbra is lehet az országon, a beutazási tilalom pedig nem vonatkozik többek mellett az Ukrajnában tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldiekre, és egyes esetekben is készek kivételt tenni.       

Jó ha tudjuk, hogy Kárpátalján a jelenlegi adatok alapján az azonosított fertőzöttek száma elérte a 7456-ot, újabb haláleset nem történt, így az elhunytaké 259, miközben eddig 3290-en győzték le a kórt.

A globális jelentésekből is látszik, hogy sok országban növekszik a fertőzöttek száma. Ukrajnában az elmúlt napban 2096 új esettel 119 074-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma az országban, az elhunytaké 35 újabb halálos áldozattal 2527-re, miközben eddig 56 734-en gyógyultak meg, közülük előző nap kevesebb, mint hatszázan. Jelenleg 59 813 beteget kezelnek koronavírus-fertőzéssel, számuk 1465-tel nőtt egy nap alatt. A fertőzöttek számát tekintve a járvány kezdete óta a legtöbb új beteget, 2481-at a megelőző napon, pénteken jegyezték fel.

A legtöbb új beteget, 198-at - továbbá négy újabb elhunytat - ezúttal a kelet-ukrajnai Harkiv megyéből jelentették, a második legtöbbet, 188-at és három halálos áldozatot pedig az ország legfertőzöttebb régiójából, a nyugati félben lévő Lviv megyéből. Utóbbiban az azonosított fertőzöttek száma 14 356-ra az elhunytaké 389-re nőtt.

A legtöbb elhunytat, kilencet viszont előző nap Ukrajna második legfertőzöttebb területén, a fővárosban, Kijevben jegyezték fel. Ott az igazolt  fertőzöttek száma 109 új esettel 13 093-ra, a halálos áldozatoké 202-re emelkedett.

Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter egy rádióinterjúban vasárnap biztosított afelől, hogy Ukrajna jelenleg több hónapra elegendő koronavírus-teszttel rendelkezik. Elismerte viszont, hogy több esetben magánklinikákra irányítják a tesztre jelentkezőket - írta az UNIAN ukrán hírügynökség.

Címkék: Közérdekű

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Szűkül a kör: három jelölt közül választhatják ki a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 11:30
Hétfőn megkezdődött a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) vezetőinek kiválasztási folyamata.
Közérdekű Lezuhant egy Gripen Szolnok mellett, a honvédelmi miniszter a helyszínre siet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 10:56
Erről Magyar Péter miniszterelnök írt a közösségi oldalán.
Közérdekű Négyből három: egyre közelebb Paks teljes újraindulása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 09:02
Újabb előrelépésről számolt be Magyar Péter miniszterelnök a Paksi Atomerőműben hétfő reggel.
Közérdekű Kijött a százmilliós számla: ennyibe került Orbán Viktorék Donald Trumpnál tett látogatása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 08:42
A repülés tette ki a költségek felét, de az elszámolás alapján Bécsben, Bernben és Oslóban is felmerült összesen 2,2 millió forint költség a VIP-várókban. 
Közérdekű Összeül a vizsgálóbizottság: fordulat jöhet az MNB-ügyben?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 08:16
Szerdán 13 órakor tartja első ülését az Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró vizsgálóbizottság – közölte a Tisza-frakció vasárnap este az MTI-vel.
Közérdekű Lázár János bejelentette, hogy lemond képviselői mandátumáról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 15:47
A fideszes politikus egy évre vállalta a parlamenti képviselőséget, de jóval ennek lejárta előtt távozik.
Közérdekű A nap képe: kulturális ikonnal fotózkodott a parlament erkélyén Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 13:34
Augusztus 20-án az Országházban ünnepi kitüntetéseket adott át Baka András köztársasági elnök. A Magyar Érdemrend nagykeresztje, polgári tagozat elismerés Cserhalmi György színművészt illette meg.
Közérdekű Megtartotta első beszédét hivatalba lépett köztársasági elnökként Baka András
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 12:02
Már hivatalba lépett államfőként megtartotta első ünnepi beszédét Baka András köztársasági elnök a parlamentben, a Szent Korona és az állami kitüntetések átadása előtt.
Közérdekű Kiderült, kik vehettek át állami kitüntetést Cserhalmi György mellett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 11:40
Cserhalmi György színművész az augusztus 20-a alkalmából rendezett állami ünnepségen átvette a Magyar Érdemrend nagykeresztje kitüntetést.
Közérdekű Másfél hónap után újraindult a hírszolgáltatás az M1-en
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 10:44
Augusztus 20-án, reggel 6 órakor jelentkezett először a közmédia új Híradója Kis Máté műsorvezetővel. A hírszolgáltatás még július 7-én állt le az M1-en, amikor elsötétült a közmédia több csatornája is. A stúdióbeszélgetéseket Bősze Ádám vezette.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG