2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A rendőrség ígéri: több rejtett eszköz várható a közúti ellenőrzéseknél.

Bővítené a rendőrség a közúti ellenőrzési módszerek, eszközök körét például rejtve használt készülékekkel, mivel úgy értékeli, hogy az előre bejelentett ellenőrzések nem jelentenek megfelelő visszatartó erőt a szabályszegőknek - derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság közleményéből.

Kár előre szólni

A főkapitányság kommunikációs szolgálata azt írta: mostanra bebizonyosodott, hogy az előre bejelentett, jól látható módon végzett ellenőrzések nem jelentenek általános visszatartó erőt. A közlekedők egy része csak addig tartja be a szabályokat, amíg úgy érzi, hogy a hatóság látóterében van.

Ezért a közlekedési helyzet javítása, a balesetek számának csökkentése érdekében a rendőrség a jogszabályok által biztosított keretek között szükségesnek látja az ellenőrzési módszerek, eszközök bővítését.

A jogszabályok alapján az ellenőrzéshez használt készülék akár rejtve is használhatók, az ellenőrzéseknek ez a módja nemzetközileg elfogadott gyakorlat, Európa számos országában (például Ausztriában, Szlovákiában, Szlovéniában, Csehországban, Németországban, Franciaországban) alkalmazzák.

A legrosszabb sofőrökre hajtanak

A következő időszakban a rendőrség közlekedésrendészeti akciókkal és kampányokkal lép fel a legveszélyesebb közlekedési magatartások ellen és az olyan jogsértések feltárásáért, amelyeknek a közlekedésbiztonsági helyzet alakulására kiemelt jelentősége van.    A rendőrség kiemelte, az ellenőrzések célja nem a bírságbevételek növelése, hanem a "negatív folyamatok megfékezése", a közlekedésbiztonsági helyzet javítása.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Itt az új jogszabálytervezet: ingyen szerezhetnek jogosítványt a gyerekvédelemben lévő fiatalok
Herman Bernadett | 2026. február 17. 16:58
Fizetni fogja az állam a gyerekvédelemben felnövő fiatalok B és C kategóriás jogosítványát a tervek szerint. 
Közérdekű Itt a friss hír: megemelné a kormány a roma diákok ösztöndíját
Herman Bernadett | 2026. február 17. 15:47
Megemelik a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj összegét 10 ezer forinttal. 
Közérdekű Itt az újabb fejlemény az MNB-ügyben, nem csak az eltűnt pénzösszeg hatalmas
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:47
Komplex céghálót és pénzmozgásokat fejtenek vissza a meghatározó ügyben.
Közérdekű Rubio a pesti landolás után rögtön kacérkodni kezdett, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 06:11
Ez tetszhetett meg Trump emberének a budapesti landolás első pillanataiban.
Közérdekű Új társadalmi szövetséget ajánlott Magyar Péter évértékelő beszédében
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:55
A Tisza Párt vezetője vasárnap délután beszélt. Nemet mondott a migrációra és az új kormány az alkotmányban kívánja rögzíteni, hogy nem lesz sorkatonaság.
Közérdekű A kormány akkumulátorgyár politikája ellen tüntettek
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 13:31
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter minisztériumának Bem téri épületénél több százan gyűltek össze.
Közérdekű Nagy beruházásra készül a MÁV a nyáron Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:01
A napokban megjelentek a szükséges közbeszerzési felhívások, így 2026 nyarán felújítják a vasútvonalat a Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar között.
Közérdekű Lövöldözés Kanadában, tíz ember halt meg a merényletben
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 07:10
Tíz ember halt meg — köztük az elkövető is — miután egy nő kedden lövöldözni kezdett egy nyugat-kanadai középiskolában, majd magával is végzett — közölte a rendőrség.
Közérdekű Most a bolgárokkal osztozunk a legkorruptabb címen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 15:41
Magyarország negyedszer lett az EU legkorruptabb állama egy frissen bemutatott felmérés szerint.
Közérdekű Leejti a kocsikulcsot, ha meglátja, mi történik ma a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 12:27
Tovább emelkedett a benzin ára. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG