A brazil környezetvédelmi hivatal ma közzétett adatai szerint az Amazonas dzsungelben történő erdőirtás rég látott csúcsot ért el, 2017 augusztusa és idén július közt 7900 négyzetkilométernyi fát vágtak ki, ez körülbelül ötször akkora, mint London teljes területe – írja a BBC.
A környezetvédelmi miniszter Edson Duarte a szervezett bűnözés felélénkülését, a fatolvajokat és az illegális terjeszkedést okolta az elkeserítő adatokért.
Mindeközben a frissen megválasztott Jair Bolsonaro elnök egyéb szélsőséges nézetei mellett azt is megígérte, hogy csökkenti az országban a környezetvédelmi hivatal befolyását, valamint kevesebb lesz az erdőirtásért járó bírság.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




