2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az év első negyedében Lengyelországban mintegy 1200 külföldit részesítettek nemzetközi védelem státuszában  - közölte vasárnap a lengyel sajtó.

Az illetékes hatóságok a nemzetközi védelem, vagyis a menekültügyi státusz, illetve az úgynevezett kiegészítő védelem megadását célzó összesen 2600 kérelmet bíráltak el az év első három hónapjában. Ez 9 százalékkal több mint tavaly az utolsó negyedévben - idézi a média Jakub Dudziakot, a lengyel idegenrendészeti hivatal (UdSC) szóvivőjét.

Az 1200 jóváhagyott kérelem közül a legtöbbet - hatszázötvenet - fehérorosz állampolgárok nyújtották be. A védelmi státusz megadásának feltételeit továbbá 350 ukrán és 100 afgán állampolgár teljesítette. Az UdSC által elutasított összesen 610 kérelem közül háromszázat orosz, ötvenet egyiptomi és negyvenet tádzsik állampolgárok nyújtottak be.

Összesen 830 kérelem esetében az eljárást megszüntették. Általában olyan esetekről van szó, amikor a külföldi állampolgár a hatósági döntés meghozatala előtt önként elhagyta Lengyelországot. Az UdSC adatai szerint az idei év első negyedévében 2300 külföldi kért Lengyelországban nemzetközi védelmet. A legtöbb - 800 -  kérvényező fehérorosz volt, továbbá 440 orosz, 390 ukrán, 110 egyiptomi és 70 iraki állampolgárt kérvényezte a védelmi státusz megadását. Összességükben kilenc százalékkal kevesebb ilyen kérvényt nyújtottak be mint az előző év azonos időszakában.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hazudnak az orosz gazdaság állapotáról – de az igazi baj az lehet, hogy ők sem tudják, mekkorát
Litván Dániel | 2026. április 23. 05:44
Sokkal rosszabb bőrben lehet az orosz gazdaság, mint a kifelé mutatott adatokból látszik. De mi van akkor, ha még az adatokat kozmetikázók sem ismerik a valóságot?
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Magyar Péter új miniszterjelöltje: ezzel kezdi a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:22
A vagyonvisszaszerzés és az ügynökakták is terítékre kerülnek.
Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhet: elfogadták a 90 milliárd eurós csomagot
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:42
Véget ért a magyar és szlovák vétó.
Makro / Külgazdaság Két új minisztert jelentett be Magyar Péter, az egyik névre biztosan felkapja a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:16
A területfejlesztési miniszter a frakcióból, a Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont a képernyőkről érkezik.
Makro / Külgazdaság Meddig mehet ez így tovább? Újabb árcsökkenés a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:59
Az elmúlt napokban hatalmasat estek a piaci árak, de még csütörtökön is van tovább.
Makro / Külgazdaság „Néhány órán belül” újraindul az olaj a Barátságon Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:43
Ezt mondta egy ukrán tisztviselő szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Leáll a Barátság északi ágán az olajszállítás – Németországban szomorkodhatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:24
Állítólag csak ideiglenesen, de májustól nem érkezik több kazah olaj Németországba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG