2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Mától szigorították a beléptetést az Országgyűlés épületébe. A képviselőkre a szabály nem vonatkozik.

Tekintettel a koronavírus-járvány visszatérésére, a magyar parlamentben a tavaszi biztonsági protokollt alkalmazzák ősszel is - tájékoztatta lapunkat az Országgyűlés Hivatala.

Lázat is mérnek mától az épület kapuiban: akinek a testhőmérséklete meghaladja a 37,2 fokot, őt az őrség nem engedi belépni az épületbe. Ez a szabály ugyanakkor nem vonatkozik az országgyűlési képviselőkre és a nemzetiségi szószólókra - derül ki a hivatal válaszából.

Az őszi ülésszak a várhatóan a szeptember 21-ével induló héten startol, de végleges időpontot csak a házbizottság ülésén határoznak meg - amúgy még ennek sincs időpontja. Mint említettük, fenntartják a tavasszal foganatosított intézkedéseket: a plenáris üléseket a felsőházi ülésteremben tartják majd, kézfertőtlenítőket helyeznek ki az épület több pontján, és a távolságtartási szabályok betartására is figyelni fognak.

Ami a kézfertőtlenítést illeti, erre minden belépőt kötelezni fognak, akiknek a belépési pontokon elhelyezett érintésmentes kézfertőtlenítőket kell használniuk - de az országgyűlési képviselők és a nemzetiségi szószólók ez alól is mentességet élveznek.

A hivatal ájékoztatása szerint továbbá az épületek mellékhelyiségeiben, a liftekben, a folyosókon és egyéb nem munkavégzésre szolgáló helyiségekben, közösségi terekben, továbbá a büfék, éttermek használata során sorban álláskor kötelező az egészségügyi maszk viselése.

Ezt lapunk úgy értelmezi, hogy a plenáris, valamint bizottsági üléseken nem lesz előírás a maszk viselése.
A magyar parlamenti képviselői helyek száma jelenleg 199, amit a második Orbán-kormány idején állapítottak meg.

Az Országgyűlési Hivatal idei második negyedéves munkaügyi jelentése szerint teljes munkaidőben 193-an álltak alkalmazásban fizikai foglalkozásúként, 668-an pedig szellemi foglalkozásúként. Nem teljes munkaidőben további 13 fizikai és 38 szellemi foglalkozásúról tettek jelentést.

Rajtuk kívül az ülésekre meghívott vendégek, újságírók, valamint a turistacsoportok keresik még fel az épületet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a budapesti rendőrség vizsgálja Szijjártó Péter ügyét, akár három év börtönt is kaphat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:02
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség szerint fennállhat a vesztegetés elfogadásának gyanúja, és átadták az ügyet a BRFK-nak.
Makro / Külgazdaság Tarr Zoltán: Miniszterként nincs beleszólásom a közmédia mindennapi működésébe
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:42
Arról is beszélt, hogy az intézmény átvilágítását sem a minisztérium végzi.
Makro / Külgazdaság Egy hónapja volt utoljára ilyen olcsó a benzin, szombattól még kevesebbe kerül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:14
A dízel nagykereskedelmi ára is csökken 3 forinttal, a benzin ára pedig július elseje óta nem látott szintre csökkenhet szombattól.
Makro / Külgazdaság A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:52
Az eredményt 27,1 milliárd forint árfolyamveszteség terhelte.
Makro / Külgazdaság Satuféket nyomott az infláció, főleg a nyugdíjasok jártak jól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:30
Tovább csökkent az infláció júliusban a KSH friss adatai szerint. Éves összevetésben mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek az árak, júniushoz képest pedig csökkentek.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, hogy mekkorát kaszált idén eddig a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:05
A társaság jelentős növekedést ér el a második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG