2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Októbertől 80 százalékkal emelkedik a brit fogyasztók energiaköltsége - közölte pénteken az országos energiafelügyeleti hatóság (Ofgem), így az átlagos éves háztartási számlák 3 549 fontra (1 731 821 forintra) emelkednek.

Jonathan Brearley, az Ofgem vezérigazgatója szerint az emelés "tetemes hatással" lesz a háztartásokra szerte Nagy-Britanniában, és januárban újabb emelés valószínűsíthető, ami az energiapiacokon tapasztalható jelentős árnyomásnak tudható be.

Szerinte sürgős és határozott lépésekre van szükség a kormány részéről, hogy további segítséget nyújtson a háztartásoknak.

"A kormány támogatási csomagja jelenleg segítséget nyújt, de egyértelmű, hogy az új miniszterelnöknek további lépéseket kell tennie az októberben és jövőre esedékes áremelések hatásának kezelése érdekében" - mondta. "A válaszlépéseknek meg kell felelniük az előttünk álló válság mértékének" - tette hozzá.

Januárban újabb emelés következik. Fotó: Depositphotos
Januárban újabb emelés következik. Fotó: Depositphotos

Nadhim Zahawi pénzügyminiszter pénteken bejelentette, hogy tervet készít elő a következő kormány számára. A brit Konzervatív Párt ezekben a napokban dönt arról, hogy Liz Truss jelenlegi külügyminiszter vagy Rishi Sunak volt pénzügyminiszter legyen a párt új vezetője és az ország következő miniszterelnöke. A pártszavazás eredményét szeptember 5-én jelentik be. Zahawi elismerte, hogy az áremelkedés millióknak okoz majd gondot.

Az Ofgem közölte, hogy nem ad előrejelzést januárra, amikor újra felülvizsgálják az energiaárakat, mert a piac továbbra is túlságosan változékony, de azt mondta, hogy az árak "jelentősen romolhatnak" 2023-ban is.

Az energiaszámlák idén az egekbe szöktek, miután a világjárvány után már amúgy is emelkedő nagykereskedelmi gáz- és áramárak megugrottak azután, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát, és Moszkva visszafogta az Európába irányuló gázexportot.

A 24 millió brit háztartás új átlagos villamosenergia- és gázszámlája azt jelenti, hogy az energiaszámlák csaknem megháromszorozódtak tavaly októberhez képest, amikor átlagosan 1277 fontot tettek ki, ami jelentős tényezője volt a 40 éves csúcsra emelkedő inflációnak. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A világ vezérigazgatói is aggódva várják ezt az évet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:43
Harmaduk sem vár bevételnövekedést. Mesterséges intelligencia, vámok, kiberkockázatok is hozzájárulnak a borús hangulathoz.
Makro / Külgazdaság Kínából rendel? Akkor készüljön, vége a jó világnak!
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:46
A vásárlók, a webshopok és a logisztikai cégek is meg fogják érezni az új uniós szabályozást.
Makro / Külgazdaság Tételes beszámoló helyett már csak nyilatkozatot kér a kormány a pénzért cserébe
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:04
Bizonyos támogatások esetén elég lesz ezzel igazolni, hogy jól költötték el az állam pénzét.
Makro / Külgazdaság Ilyet még soha nem láttak Japánban – főhet a kormány feje
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:47
Amióta léteznek ilyenek, azóta nem volt ilyen magas a húszéves államkötvények hozama.
Makro / Külgazdaság Aggódhat a kormány egy újabb közvélemény-kutatás eredménye miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:34
A Fidesz-szavazók egy jó része is úgy érzi, hogy rosszabbul él, mint négy éve. A bizonytalanok körében pedig elsöprő többségnek megy rosszabbul a sora.
Makro / Külgazdaság Jókora gyomrost kap januárban Vlagyimir Putyin rendszere
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 07:14
Közel felére esik vissza a háborút is finanszírozó bevételi forrás.
Makro / Külgazdaság Felmentik a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 06:58
Dr. Darnai Ferenc már az elődminisztériumban is ugyanezt a pozíciót töltötte be.
Makro / Külgazdaság Putyin erre az adatra elégedetten csettinthet
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 19:33
Lassult a fogyasztói árak emelkedése.
Makro / Külgazdaság Egyre félelmetesebb tempóban gazdagodnak a leggazdagabbak
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 17:14
A növekedés üteme meredek.
Makro / Külgazdaság Elszegényednek a nyugdíjasok, a 13. és 14. havi nyugdíj csak sebtapasz a problémára
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 15:04
Hiába emelik az infláció mértékével a nyugdíjakat, sőt kapnak az idősek 13. és 14. havi járadékot, egyre jobban leszakad a nyugdíjak értéke a fizetésekhez képest – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG