2p

Ez 34,5 százalékos növekedés a megelőző évihez képest, és új, 14 éves csúcsot jelent.

Júliusban 27 százalékkal visszaesett Brazíliában az amazonasi esőerdők pusztulása a múlt év hasonló hónapjához képest, egy év alatt azonban 34,5 százalékos növekedéssel új, 14 éves csúcsot ért el az erdőirtás Brazíliában - derül ki a brazil űrkutatási intézet, az INPE előzetes adataiból.

A műholdas megfigyelések támaszkodó, pénteken közzétett, nem végleges adatok szerint idén júliusban 1654 négyzetkilométernyi erdőt irtottak ki az Amazonas medencéjében, míg egy évvel korábban minden korábbi júliusinál többet, 2255 négyzetkilométernyit. Az elmúlt 12 hónapban 9205 négyzetkilométernyi esőerdő veszett oda, míg a megelőző 12 hónapban 6844 négyzetkilométernyi. Pontosabb adatokat később tesznek közzé.

Hamilton Mourao alelnök az Amazónia védelmére tett kormányzati intézkedések, köztük a katonák bevetése eredményeként méltatta a 2020 júliusi adatot, környezetvédők szerint azonban a minden idők legrosszabb júliusához képest elért javulás semmi okot nem ad az ünneplésre, mert éves szinten drasztikusan tovább romlott a helyzet a világ legnagyobb trópusi esőerdejében.

Brazíliában egyértelműen kikerült az ellenőrzés alól az erdőpusztulás - kommentálta a friss adatokat Marcio Astrini, az Observatorio do Clima, a 30 civil szervezetet tömörítő csoport vezetője, aki szerint az egy év alatt kipusztított erdők valós mérete a később pontosítandó adatok szerint elérheti a 13 ezer négyzetkilométert, ami háromszorosa lesz annak, mint amennyit az érvényben lévő kormányzati klímavédelmi program 2020-ra előirányzott.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ideiglenesen leállítják a Török Áramlat gázvezetéket
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:47
A magyar gázellátás szempontjából kulcsfontosságú importútvonal, a Török Áramlat gázvezeték karbantartási munkálatai egy időbe esnek több hazai és regionális szüneteléssel, ami jelentősen szűkíti majd a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a magyar – kijött a friss statisztika
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:45
Közel kétszer annyian haltak meg februárban, mint ahányan születtek.
Makro / Külgazdaság Újra felütötte a fejét a munkanélküliség Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:30
Az állástalanok száma már 231 ezer fő a KSH friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Brutálisan jó évkezdés a világ egyik legnagyobb gazdaságától, de márciustól eljöhetett a feketeleves
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 07:07
A kínai iparvállalatok nyeresége jelentősen nőtt az év első két hónapjában, miközben a hatóságok továbbra is igyekeztek mérsékelni az ipari túlkapacitás és a lanyha fogyasztói kereslet hatásait.
Makro / Külgazdaság Nagyon meglepő adatot találtunk az Ausztriában dolgozó magyarokról
Kollár Dóra | 2026. március 27. 05:46
A munkanélküliség terén kiemelkedően jól állnak a „sógoroknál” dolgozó magyarok, a foglalkoztatottsági „álomhatárt” azonban ezúttal sem sikerült elérni.
Makro / Külgazdaság Ekkora csapást mértek az ukránok az orosz olajexport-kapacitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:50
Az ukránok fokozták dróntámadásaikat a kikötők és vezetékek ellen, és az orosz olajat szállító tankerek közül is sokat támadtak, vagy velük szimpatizáló államok lefoglaltak.
Makro / Külgazdaság Meglepően csúnya számok érkeztek Oroszországból
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:30
A januárit meghaladó mértékben csökkent az ipari termelés éves szinten februárban, a szakértők által várt növekedés helyett – áll a statisztikai hivatal jelentésében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG