2p
A 95-ös benzin és a gázolaj ára is bruttó 2-2 forinttal csökken péntektől. Ennek megfelelően az előbbi átlagára február 28-ától literenként 383, míg a gázolajé 393 forint lesz.

holtankoljak.hu közlése szerint a koronavírus Európában való megjelenése komoly hatással van az olajárra, ami újból csökkenésnek indult. Ezt követi le a hazai üzemanyagárak péntektől hatályos mérséklődése.

A koronavírus miatt január közepétől február közepéig már csökkenő trendet vettek fel a világpiaci kőolajárak, aminek hatására itthon is kevesebbért tankolhattunk. Két hete aztán azokra a jelzésekre, melyek szerint sikerült megállítani a koronavírus terjedését,  az olajárak ismét emelkedni kezdtek, ez drágította meg a hazai üzemanyagokat is.

Még mától is átlagban 3 forintos áremelkedés történt a benzinnél, csak a gázolaj ára nem változott. Pedig már vasárnap ismertté vált, hogy a vírus lecsapott Olaszországra, ami az olajárak nagy zuhanását váltotta ki. Ám a hazai üzemanyagárak ha viszonylag gyorsan is, de azért néhány nap késéssel reagálják le a világpiaci árváltozásokat - ez a magyarázata a mai drágulásnak.

Péntektől azonban már ismét olcsóbban tankolhatunk, immár mindkét üzemanyag-fajtából. Amelyek következtében a benzinért átlagban 13, míg a gázolajért 28 forinttal kell kevesebbet fizetni február 28-ától, mint január közepe előtt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is az Erste vezérétől – ma délután Klasszis Klub Live
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 08:19
Jelasity Radován fél 4-től lesz a vendégünk. Az egyórás élő adást a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Hétéves csúcsra ért a GKI konjunktúraindexe
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 07:42
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – a EU támogatásával és módszertanával végzett – felmérése szerint, a májusi óriási emelkedés után, a fogyasztók hangulata júniusban kissé tovább javult. Mindeközben az üzleti szféra kilátásai alig változtak. A várakozások összefoglaló jelzőszáma, a GKI konjunktúra indexe fél ponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, így új hétéves csúcsára ért fel. A vállalkozások foglalkoztatási hajlandósága nem sokat változott májushoz képest. Az értékesítési árak várható alakulására vonatkozó összesített kilátás kilenc havi mélypontra esett.
Makro / Külgazdaság Óriási bejelentés a NOB-tól: tízezer dollárra emelték az olimpikonok elismerését
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:14
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) új támogatási programot hozott létre, melynek révén a játékokon részt vevő sportolók fejenként 10 000 dolláros támogatásra lesznek jogosultak.
Makro / Külgazdaság TASZ: gond van a 12 éves képviselői mandátumlimit időzítésével
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 15:09
Lehet beszélni a korlátozásról, de még nincs itt az ideje a döntésnek, a 12 éves képviselői mandátumlimitet ki kell venni a mostani Alaptörvény-módosításból – áll a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) blogposztjában. 
Makro / Külgazdaság Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:19
A nagykereskedelmi árak már két napja bebetonozódtak.
Makro / Külgazdaság Felmondja a minisztérium Balásy Gyula cégeinek szerződéseit – a közpénz védelmében
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:02
Súlyos kockázatokat látnak a szerződések teljesítése körül.
Makro / Külgazdaság Árakat emel a Szerencsejáték Zrt.: drágább lesz lottózni, de mennyivel lehet többet nyerni?
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 12:37
Három év után emelnek árakat, nem csak a lottó drágul.
Makro / Külgazdaság Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:12
Az ING szakértői erre számítanak.
Makro / Külgazdaság Erre jutottak egymással a Visegrádi Négyek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 09:22
Szoros együttműködésre törekszenek.
Makro / Külgazdaság Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:44
A Mol terhei nőnének az új javaslat értelmében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG