3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Putyin megvádolta a NOB-ot, Ukrajna 2024-es költségvetésében tovább növeli a hadiköltségeket. Háborús összefoglaló este. 

  • Kizárólag Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin kínai találkozója miatt ültek össze a NATO, valamint Svédország nagykövete Budapesten. David Prassman amerikai nagykövet szerint aggasztó maga a találkozó, de az is, hogy Orbán Viktor katonai hadműveletnek nevezte az orosz-ukrán háborút.
  • Az orosz erők légitámogatással próbálják körülzárni a Donyeck megyében lévő Avgyijivka települést, ugyanakkor az ukrán erők az elmúlt tíz nap alatt öt orosz repülőgépet semmisítettek meg a régióban - közölte a dél-kelet ukrajnai (tavriai) irányvonal sajtóközpontja csütörtökön a Facebookon.
  • Az orosz fegyveres erők 20 támadást vertek vissza a front négy szakaszán, amelyekben mintegy 730 ukrán katona esett el vagy sebesült meg - közölte a csütörtökön kiadott hadijelentésében az orosz védelmi minisztérium.

A Balti-tengeren fokozta a járőrözést a NATO. Fotó: Depositphotos
A Balti-tengeren fokozta a járőrözést a NATO. Fotó: Depositphotos

  • Az orosz sportolókkal szembeni etnikai alapú diszkriminációval vádolta meg Vlagyimir Putyin orosz elnök a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot (NOB) csütörtökön Permben, az Oroszország sporthatalom elnevezésű nemzetközi fórumon.
  • A védelmi minisztérium reformját jelentette be szerda esti videóbeszédében Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
  • A NATO fokozza a járőrözést a Balti-tengeren a térség tenger alatti infrastruktúrájában a közelmúltban bekövetkezett károk miatt - közölte csütörtökön a transzatlanti katonai szövetség.
  • Oroszország harci repülőgépeket állított meg csütörtökön, megakadályozva, hogy brit katonai repülőgépek lépjenek be az orosz légtérbe a Fekete-tenger felett - közölte az orosz védelmi minisztérium.
  • Őrizetbe vettek egy orosz-amerikai, a Szabadi Európa Rádió újságírónőjét Oroszországban a külföldi ügynökökről szóló törvény megsértésének vádjával, állítólag azért, mert tudósított az orosz katonai mozgósításról az ukrajnai invázió miatt. 
  • A finn rendőrség csütörtökön közölte, hogy befejezte a helyszínelést a Finnország és Észtország közötti tenger alatti gázvezeték megrongálódásának ügyében.
  • Az ukrán parlament csütörtökön jóváhagyta a 2024-es költségvetést, amely az Oroszországgal vívott háború miatt növeli a hadsereg és a honvédelem finanszírozását. 
  • Kazahsztán 106 konkrét termék orosz exportjának leállításáról döntött.
  • Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentette, hogy a NOB az olimpiai játékoknál politikai nyomásgyakorlást és etnikai diszkriminációt alkalmaz. (MTI, The Guardian, Szabad Európa)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
Makro / Külgazdaság „A putyinozás primitív” – ezt üzente Orbán Viktor a szombati évértékelőn
Kollár Dóra | 2026. február 14. 12:36
Szombaton tartották a miniszterelnöki évértékelőt.
Makro / Külgazdaság Rögtön nekiállna az euró bevezetésének a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 11:38
Már az első száz napban elkezdené a Tisza megteremteni a magyar euró lehetőségét.  
Makro / Külgazdaság Ítéletet mondtak Magyarország szomszédjáról az éj leple alatt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:39
Megjelent a Fitch minősítése Romániáról.
Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG