2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Októberben az egy évvel korábbihoz viszonyítva 0,1, az előző hónaphoz képest 1 százalékkal emelkedett az építőipari termelés volumene.

Októberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 0,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal.

Az építményfőcsoportok közül az épületek építésének termelése 2 százalékkal emelkedett, az egyéb építményeké 2,6 százalékkal csökkent. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 1 százalékkal magasabb volt a szeptemberinél.

Ők sem hisznek a szemüknek? Fotó: Pixabay
Ők sem hisznek a szemüknek? Fotó: Pixabay

Ami a részleteket illeti,

  • az építőipari ágazatok közül az épületek építésében 14,1, az egyéb építmények építésében 2,9 százalékkal nagyobb volt a termelés. A legnagyobb súlyú ágazat, a speciális szaképítés termelése 8,9 százalékkal visszaesett.
  • a megkötött új szerződések volumene 11,7 százalékkal csökkent, ezen belül az épületek építésére kötött szerződések volumene 9,3, az egyéb építmények építésére vonatkozó szerződéseké 13,9 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.

Az építőipari vállalkozások október végi szerződésállományának volumene 31, ezen belül az épületek építésére vonatkozó szerződéseké 14,4, az egyéb építményekre vonatkozóké 42,5 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2023 első tíz hónapjában az előző év azonos időszakához képest az építőipari termelés 4,2 százalékkal csökkent.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eljött a pillanat, amikor a „mosom kezeim” már nem jön be
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 18:11
Egy perui farmer azért perelte be a német RWE energiavállalatot, mert hozzájárulása a klímaváltozáshoz összefügg a faluját fenyegető áradással. A bíróság nem söpörte le az asztalról az ügyet.
Makro / Külgazdaság Kerülőutat választottak az orosz mágnások
Buksza blog | 2025. június 8. 14:27
Fehérorosz oknyomozó újságírók kiderítették, hogy egy belorusz vállalat az Oroszország elleni nyugati szankciókra fittyet hányva szállít luxusárucikkeket az EU-ból az orosz vevőknek.
Makro / Külgazdaság Szép számokat közölt a gazdasági csúcsminisztérium, csak éppen nem a teljes képet mutatja
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 12:19
A KSH statiszikájából nem derül ki minden fontos részlet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, ki volt a Magyarországon meghalt amerikai katona
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 09:46
Egy 24 éves őrmester volt a baleset áldozata.
Makro / Külgazdaság Izgalmas hete lesz Nagy Mártonnak és Lázár Jánosnak – kiderül az igazság?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 08:42
Fontos adatokat közöl keddtől a KSH.
Makro / Külgazdaság Itthon tankoljunk vagy külföldön? Attól függ, merre indulunk
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 09:33
Alig van mostanában változás a benzinkutakon – és ez nem csak Magyarországon igaz. Az Mfor Üzemanyagár-figyelő a régióban is körülnézett az árakat illetően.
Makro / Külgazdaság Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:58
Leminősítette Ausztriát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a vártnál sokkal gyengébb osztrák közfinanszírozási és reálgazdasági teljesítménnyel indokolta a lépést.
Makro / Külgazdaság Elővette Magyarország hitelminősítését a Fitch – kivel játszunk egy ligában?
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:36
A saját ligánkban jónak számítanak a fizetések, jönnek az autóipari beruházások, de a gazdasági növekedés minimális, és magas az államadósság – véli a Fitch Ratings.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 16:19
Az amerikai gazdaságról tettek közzé adatokat.
Makro / Külgazdaság Van, ahol dübörög a szekér Európában
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 13:45
A vártnál jobb lett az euróövezeti GDP-adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG