3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A visegrádi négyek egy olyan országcsoport, amely minden tagja számára hasznos és jó. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a V4-eket ne tartsák olyan csoportnak, amely az Európai Unióval szemben határozza meg magát - mondja a szlovák külügyminiszter.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Robert Fico szlovák, Bohuslav Sobotka cseh, Beata Szydlo lengyel és Orbán Viktor magyar miniszterelnök tart sajtótájékoztatót a visegrádi országok miniszterelnökeinek egy korábbi találkozóján. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs

Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter a SITA szlovák kereskedelmi hírügynökségnek adott interjút.

Nem EU-ellenes: EU-párti

"Az én szempontomból fontos, hogy a V4-et ne tekintsék olyan csoportosulásnak, amely elhatárolódik a EU-tól. Ez egy olyan csoport, amely a négy közép-európai ország specifikus és sikeres átalakulásának a tapasztalatait tükrözi" - szögezte le a pozsonyi diplomácia vezetője.

Miroslav Lajcák szerint az Európai Unió mai problémáit, elsősorban az illegális bevándorlást nem a visegrádi országok okozták. A miniszter úgy véli: a migránsválság fejleményei egyértelműen igazolják a V4-ek álláspontját, amelyek kezdettől fogva ellenezték a menekültek kötelező kvóták szerinti szétosztását az uniós tagállamok között. Ezzel összefüggésben Lajcáknak az a meggyőződése, hogy korrekcióra szorul az az elterjedt vélemény, miszerint a migránsválságban elfoglalt álláspontjuk alapján a V4-ek EU-ellenesek lennének. "Ez a csoport EU-párti, a jobb EU pártján állunk" - húzta alé az interjúban a szlovák külügyminiszter.

Jártak már ők is a lengyelek cipőjében

Arra a felvetésre, nem káros-e Szlovákia számára, hogy a V4-eken belül egy olyan Lengyelországgal működik együtt, amelyet az Európai Unió élesen bírál a demokrácia szabályainak állítólagos megsértése miatt, Lajcák kifejtette: Szlovákia is volt már olyan helyzetben, amikor nem volt jó neve Európában. "Akkor éppen visegrádi partnereink siettek a segítségünkre" - mutatott rá. Leszögezte: a V4 egy élő szervezet, s mint ilyen, folyamatos átalakulásokon megy keresztül. "Együttműködésünk minden tagállam számára hasznos és jó" - hangsúlyozta a szlovák külügyminiszter.

A következő ügy: a Nutellától a zacskós levesigRendkívüli kormányfői csúcstalálkozón foglalkozik majd a négy visegrádi ország - Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - azzal a problémával, hogy a nagy nemzetközi cégek eltérő összetételben és minőségben forgalmazzák azonos márkájú élelmiszertermékeiket Nyugat-, illetve Kelet-Európában - jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök. Részletek >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta: a legfontosabb a tartható, valós alapokra épülő költségvetés
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 14:06
Több fontos témáról is részletesen beszélt a miniszterelnök egy interjúban.
Makro / Külgazdaság Hétvégi nagyüzem: három új államtitkárt neveztek meg
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 15:52
Lannert Judit és Vitézy Dávid is választott.
Makro / Külgazdaság Ez volt a Tisza győzelmének hátterében Orbán Anita szerint
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:49
A személyes kapcsolat nagyon fontos volt.
Makro / Külgazdaság Végre megszólalt Novák Katalin jobbkeze a kegyelmi ügyről
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:09
Újabb fontos részletre derült fény.
Makro / Külgazdaság „Ez csalás, a költségvetés meghamisítása” – nem kertel Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 12:33
Zajlik a dokumentumok átvizsgálása az új minisztériumban, súlyos dolgokat találtak.
Makro / Külgazdaság Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. május 23. 11:56
Korábban soha nem látott befektetői bizalom mutatkozik Magyarországgal, a magyar eszközökkel szemben a választások óta. Ezt leginkább a Tisza Párt erősebb európai arcéle és az eurózónához való csatlakozás ígérete támogatják. Ugyanakkor most, hogy munkába állt az új kabinet, a fiskális politika oldaláról is fel kell építeni a bizalmat, hogy az tartós maradhasson – többek között erről beszélt a lapunknak adott interjúban az MBH Befektetési Bank Brókeri, Nemzetközi és Letétkezelési sales ügyvezető igazgatója. Demjén Ottó szerint a befektetők kockázatvállalási kedvének is jót tehet a mostani helyzet, ugyanakkor a nemzetközi konfliktusok miatt nem árt szárazon tartani a puskaport.
Makro / Külgazdaság A Mol-vezér még reménykedik a szerbia bevásárlásban
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 10:37
Mindenkinek jó lenne a tranzakció Hernádi Zsolt szerint.
Makro / Külgazdaság Nem túl optimista a Mol-NIS üzlettel kapcsolatban Aleksandar Vucic
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 09:12
De szeretnének hosszútávú megoldást találni a helyzetre.
Makro / Külgazdaság Megszületett az ítélet, amitől félhetett a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 08:38
Részletes elemzést közölt a hitelminősítő, de mi lesz Magyarország besorolásával?
Makro / Külgazdaság Varga Mihály hitet tett az euró bevezetése mellett
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 19:35
A Magyar Nemzeti Bank elnöke arról beszélt: a jegybank célja, hogy Magyarország megfelelően felkészült, versenyképes gazdaságként csatlakozzon az euróövezethez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG