1p
Az Új Széchenyi Terv megalapozása zajlik, s abban a turizmus stratégiai nemzetgazdasági ágazatként szerepel - mondta el Navracsics Tibor kormányfő-helyettes
Az Új Széchenyi Terv megalapozása zajlik, s abban a turizmus stratégiai nemzetgazdasági ágazatként szerepel - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter pénteken Veszprémben, az új Tourinform iroda megnyitásakor.

Ismertette: az Új Széchenyi Terv január 15-től kiírandó pályázatai között eddigieknél lényegesen nagyobb hangsúlyt kap a turisztikai kis- és középvállalkozások támogatása. Tájékoztatása szerint szeptember 15-ig kellett a szakmai szervezeteknek, szakembereknek eljuttatniuk az észrevételeiket az illetékes minisztériumhoz, s valószínűen a jövőben is a gyógy- és egészségturizmus kap jelentősebb költségvetési támogatást.

Navracsics Tibor hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaság számára a turizmus az egyik kitörési pont lehet. Rámutatott: egyetértés van abban, hogy a turizmusnak az eddigieknél fokozottabb támogatást kell adni, de "valahogy nem találjuk meg azt a pontot, amely által élenjáró helyet tudjon elfoglalni a világ turizmusában".

A veszprémi Tourinform iroda avatása kapcsán felvetette: az hiányzik Magyarország "idegenforgalmi iparából", hogy fokozottabb mértékben alapozzunk a helyi kezdeményező-készségre, a helyi turisztikai vállalkozások és a szakemberek erősebb összefogására. Ez az iroda az első lépés lehet ebbe az irányba, s Veszprém is újabb kitörési pontot találhat - fogalmazott Navracsics Tibor.

Bizonyos értelemben ugyanis újra kell gondolni Veszprém helyét és szerepét is az ország turizmusában, újra be kell mutatkoznia az ország közvéleményének - mondta a miniszterelnök-helyettes. Rámutatott: számos olyan kevéssé ismert kincse van a történelmi értékekben gazdag megyeszékhelynek, amely méltó arra, hogy az ország, sőt Európa közvéleménye megismerje.

Ahhoz azonban, hogy a "kincsestárakat kinyissuk", szükség van Tourinform irodákra, ahol találkozhatnak a turisták a szakemberekkel, s elmondhatják az érdeklődőknek, hogy például Veszprém mi mindent rejt magába, mennyi mindent érdemes ott megnézni - hangsúlyozta Navracsics Tibor.

Martonné Máthé Kinga, a Magyar Turizmus Zrt. főosztályvezetője elmondta: a 2 milliárd forintos pályázati forrásra 39 pályázat érkezett, a veszprémi turisztikai pályázat a legjobbak közé tartozott. A Veszprémi Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. 48 millió forintot kapott a vár feljáratánál, az Óváros téren lévő Tourinform iroda létesítésére. Közlése szerint a Tourinform-hálózatnak 144 irodája van országszerte, ezekben évente 2,5 millió látogató fordul meg.

Az új iroda teljes költsége 56,7 millió forintot tett ki, a többi pénzt a város biztosította. Az új, 66 négyzetméteres ügyfélszolgálati helyiségben két informátor dolgozik, akik magyar, angol és német nyelven tájékoztatják az érdeklődőket, s internet-szolgáltatás is rendelkezésükre áll.

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az európai kiskereskedelem úgy csökkent, hogy mégis nőtt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 17:01
Az előző hónaphoz képest szeptemberben csökkent, éves összevetésben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen üzleteket kötne Orbán Viktor Donald Trumppal?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 13:11
Amerikai rakétákat gyártanának Magyarországon?
Makro / Külgazdaság Már megint bezsákolt 108 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 12:44
És még többet is ajánlottak, de megint drágult a finanszírozás.
Makro / Külgazdaság Akár 200 millió is lehet a tét, már lehet előregisztrálni
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 11:11
Csütörtöktől már lehet előregisztrálni a Demján Sándor 1+1 program második ütemére.
Makro / Külgazdaság Súlyos figyelmeztetés érkezett a Nvidia vezérétől MI-ügyben
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:48
Trump Kína kezébe adja a győzelmet? 
Makro / Külgazdaság Végre ujjal mutogathatunk Romániára – itt egy friss adat
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:06
Már a második hónapja esik a kiskereskedelmi forgalom keleti szomszédunknál.
Makro / Külgazdaság Együtt szállt fapadosra Orbán Viktor és Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:08
Irány Washington!
Makro / Külgazdaság 1661 milliárdot költöttünk, de mire?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:46
Friss adatok a magyar kiskereskedelemi forgalomról.
Makro / Külgazdaság Csak első látásra jött jó hír a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:31
Munkanaphatástól megtisztítva már megint csökkent a termelés tavalyhoz képest.
Makro / Külgazdaság Amerikai gázt hoznának Szlovákiába és Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:11
Folynak a tárgyalások.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG