Múlt héten robbant a bomba, miszerint az Európai Bizottság döntése értelmében nem kaphatnak friss támogatásokat az Európai Unió által finanszírozott Erasmus+ együttműködési és oktatási csereprogramból, valamint a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramból azok a magyarországi felsőoktatási intézmények, amelyek közérdekű vagyonkezelő alapítványi formában működnek vagy ilyen alapítványok tartanak fenn.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón tűrhetetlennek nevezte a döntést és kijelentette, ha nem születik gyors megoldás, bíróság elé viszik az ügyet, Orbán Viktor miniszterelnök pedig péntek reggel a Kossuth rádióban őgy kommentálta a történéseket, hogy „ha Brüsszel nem fizet, mi fizetünk.” Navracsics Tibor uniós pénzek megszerzéséért felelős miniszter pedig azt mondta, lemond, ha kiderül, hogy az ő hibája miatt nem érkeznek a pénzek.
A FIFA elnökével együtt adják majd át a trófeát.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




