2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Lemondott kedden Sir Gavin Williamson, a brit kormány tárca nélküli kabinetminisztere, aki ellen hosszabb ideje komoly panaszok merültek fel kollégáival szembeni agresszív viselkedésmódja miatt.

Williamson - akinek elsődleges feladata eddigi tisztségében a kormány munkájának általános szervezése és támogatása volt - az első magas rangú kabinettag, aki Rishi Sunak miniszterelnök október végén megalakult kormányából távozik.

Lemondásáról szóló kedd esti bejelentésének előzményeként a brit sajtó egybehangzó és nem cáfolt értesüléseket közölt arról, hogy Williamson korábbi beosztásaiban agresszív, mélyen sértő módon viselkedett és kommunikált kabinetbeli kollégáival, akiknek - köztük kolléganőknek - nem egyszer durva trágárságokkal tűzdelt írásos üzeneteket is küldött.

Egy névtelenül nyilatkozó volt kabinettag elmondása szerint Williamson egy ízben azt tanácsolta neki, hogy vágja el a saját torkát, nem sokkal korábban pedig azt, hogy ugorjon ki az ablakon. Lemondását bejelentő, kedd éjjel Rishi Sunaknak írt levelében Williamson annyit elismert, hogy egy volt kollégának sértő SMS-eket küldött, és ezért elnézést kért.

Agresszív volt a kollégáival. Fotó: EPA
Agresszív volt a kollégáival. Fotó: EPA

Visszautasította a személyét ért "minősítéseket", de közölte, hogy mivel az ellene felhozott panaszok elvonják a figyelmet "a kormány által a brit nép érdekében végzett jó munkáról", lemond kormányzati tisztségéről. Gavin Williamson nem először távozik a kormányból botrányos körülmények között.

Williamsont 2019 májusában Theresa May akkori konzervatív párti miniszterelnök menesztette a védelmi miniszteri tisztségből, miután kiszivárgott a nemzetbiztonsági tanács döntése, amely szerint a Huawei kínai távközlési óriáscég a brit 5G hálózat "nem központi" infrastrukturális elemeinek beszállítójaként "korlátozott" szerephez juthat a program fejlesztésében.

Williamson annak idején határozottan cáfolta, hogy ő szivárogtatta volna ki a Huawei ügyében hozott döntést. Theresa May utódja, Boris Johnson az oktatási tárca élére nevezte ki Gavin Williamsont, ám Johnson két év után ebből a tisztségből is menesztette egy kormányátalakítás során. Rishi Sunak jelenlegi miniszterelnököt bírálatok érték, amiért Williamsont visszavette a kabinetbe, mivel már a mostani kormány megalakulása idején is ismertek voltak a politikussal szemben megfogalmazott panaszok. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Új terület került a fókuszba: felkészül a kiskereskedelem Nagy Márton szavai után?
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 11:14
Ismét felerősödött a külföldi cégek túlsúlyával kapcsolatos retorika Magyarországon. A bankszektor után Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a kiskereskedelmi ágazatot „fájó pontként” jellemezte, ahol csökkent a magyar tulajdon aránya az elmúlt 15 évben. Eközben a kereskedelem inkább a folyamatos és hirtelen jogszabályváltozások súlyát nyögi, naponta 9 bolt zár be Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyivel lesz drágább a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 09:47
Főleg a dízel kerül majd többe.
Makro / Külgazdaság Jegybanki milliók érkeztek Balog Zoltán ökumenikus alapítványához
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:43
A jegybank által adott támogatás sorsáról Balog Zoltán kurátorként dönthet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mely nagybankok ügyfelei kezdhetnek aggódni
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:16
Nagy Márton megnevezett négy nagybankot, amelyek maradhatnak az országban.
Makro / Külgazdaság Dróntámadás érte a Barátság vezeték egy fontos pontját
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 16:27
Egy szivattyúállomást támadtak drónok.
Makro / Külgazdaság Nagyon pipa lesz, ha meglátja, hogyan alakul a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:02
Erre lehet számítani akutakon, már a keddi naptól.
Makro / Külgazdaság Szerdától olcsóbbak lehetnek a hitelek?
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 09:57
Az Mfor Elemzői Konszenzus nem hozott egységes eredményt: egyesek már kedden várnak kamatcsökkentést az MNB-től, mások csak márciusban.
Makro / Külgazdaság Kibújt a szög a zsákból: ezért is stagnálhatott a gazdaság tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:30
A növekedés egyik fő motorja lefulladt: a tavalyi negyedik negyedévi beruházások a nyers adatok szerint 1,3, szezonálisan kiigazítva 1,7 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint 2024 azonos időszakában – tette közzé a KSH.
Makro / Külgazdaság Ennyi volt, szertefoszlik egy álom: nem lesz elektromos Lambo
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:24
Úgy ítélték, hogy ezeket bizony el kell engednie a vállalatnak.
Makro / Külgazdaság Léket kapott a MAGA-terv: sorra faképnél hagyják a nagyhatalmak az USA-t
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 06:14
Kína még ráadásul fel is szólította az egyoldalú intézkedések kapcsán az Egyesült Államokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG