2p
A Központi Statisztikai Hivatal ma közli a külkereskedelmi termékforgalom január-szeptemberi részletes adatait.

Az előzetes számok alapján az export euróban kifejezett értéke 7,3, az importé 6 százalékkal nőtt szeptemberben, a külkereskedelmi mérleg 847 millió eurós szeptemberi többlete 132 millió euróval volt nagyobb az egy évvel korábbinál, és két és fél éve, 2011 márciusa óta a legnagyobb összeget érte el.

A kivitel értéke 7,3 milliárd eurót (2200 milliárd forintot), a behozatalé 6,5 milliárd eurót (1946 milliárd forintot) tett ki szeptemberben az előzetes adatok szerint.

Január-szeptemberben a kivitel értéke 60,9 milliárd euró (18 047 milliárd forint), a behozatalé 55,5 milliárd euró (16 431 milliárd forint) volt. A kivitel és a behozatal euróban számított értéke azonos mértékben, 1,6 százalékkal nőtt.

A külkereskedelmi mérleg első kilenc havi 5 milliárd 415 millió euró többlete 84 millió euróval volt több, mint a 2012. január-szeptemberi időszakban.

Tavaly szeptemberben a kivitel volumene forintban számolva 4,9, a behozatalé 5,8 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Szeptemberben a behozatal értéke 1 722 milliár 480 millió forint, a kivitelé 1 937 milliárd 290 millió forint volt, így a külkereskedelmi többlet 215 milliárd forintot tett ki.

Euróban számolva tavaly szeptemberben a kivitel 4,2, a behozatal 4,7 százalékkal csökkent. Az import értéke 6,11 milliárd, az exporté 6,86 milliárd euró volt szeptemberben, a többlet 751,1 millió eurót tett ki. Az év első háromnegyedében az export euróban 0,5, az import 0,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hiába épült több épület, nem remekelt az építőipar
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:34
Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG